Prienų krašto turistinis ženklas – tai Prienų r. savivaldybės, Vilniaus dailės akademijos (VDA) Kauno fakulteto Grafinio dizaino katedros ir Prienų kultūros ir laisvalaikio centro bendradarbiavimo rezultatas. 22 VDA Kauno fakulteto grafinio dizaino studentai, padedami 4 dėstytojų bei grafinio dizaino specialistų, sukūrė daugiau kaip 35 turistinius ženklus, iš kurių 7 buvo atrinkti kaip geriausiai atskleidžiantys Prienų krašto išskirtinumą.

Studentų projektai buvo pateikti visuomenei vertinti Prienų r. savivaldybės feisbuko paskyroje. Iš pateiktų variantų buvo atrinkti daugiausia balsų surinkę 3 darbai, kuriuos 2020 m. lapkričio 30 d. vertino ir nugalėtoją išrinko Prienų r. savivaldybės mero potvarkiu sudaryta darbo grupė. Darbo grupės posėdyje taip pat dalyvavo šio projekto partneriai – VDA Kauno fakulteto Grafinio dizaino katedros vedėjas, prof. Virgilijus Trakimavičius ir bakalauro studijų programos vadovas Andrejus Repovas.

Bendru sutarimu nugalėtoju pripažintas ketvirto kurso studentės Eglės Baltrušytės Baltrušaitytės (darbo vadovai: lekt. Egidijus Valentinavičius, diz. Evelina Baniulytė) ženklas. Prienų gamtos motyvai šiame ženkle pavirsta subtiliomis, ranka pieštomis linijomis, kurios yra sujungtos viena negriežta forma. Norint išlaikyti natūralumo ir švelnumo nuotaiką, naudojamos šviesios akvarelinės spalvos. Pasirinkti gamtos, tilto, piliakalnių ir gausybė kitų motyvų vaizduojami raštais, todėl gali būti lanksčiai pritaikomi ir naudojami reikiamai grafikai kurti. Visuose variantuose ženklą vainikuoja paukštis-sklandytuvas – neabejotinas Prienų simbolis, o šūkiai – atrask, pažink, pajausk – vilioja visa tai patirti.

Naujas ženklas užims svarbią vietą bendrame krašto įvaizdžio formavimo fone. Tikimasi, kad jis taps patrauklus ir Prienų krašto svečiams bei turistams.