2019m. susitikimai

Tuščia sekcija. Redaguokite puslapį ir pridėkite turinį čia.
Tuščia sekcija. Redaguokite puslapį ir pridėkite turinį čia.
Tuščia sekcija. Redaguokite puslapį ir pridėkite turinį čia.

Kovo 11–15 dienomis Prienų „Revuonos“ pagrindinėje mokykloje vieši tarptautinių Erasmus+ (KA219) projektų delegacijos iš įvairių Europos šalių – Anglijos, Lenkijos, Kroatijos, Turkijos ir Ispanijos. Partnerių delegacijose po 4 mokinius ir 2 mokytojus.

Priešpaskutinę viešnagės dieną užsienio šalių delegacijas ir jas atlydėjusias „Revuonos“ pagrindinės mokyklos direktorę I. Balčiukynienę bei projekto koordinatorę anglų kalbos mokytoją A. Berezovskają priėmė Prienų r. savivaldybės meras A. Vaicekauskas. Susitikime Savivaldybėje taip pat dalyvavo Švietimo skyriaus vedėjas R. Zailskas, mokyklos koordinatorė Švietimo skyriaus vyriausioji specialistė L. Jančiukienė.

Savivaldybės meras A. Vaicekauskas pasidžiaugė, kad tarptautiniai projektai nutiesia bendravimo ir draugystės tiltus tarp jaunimo, ir palinkėjo tvirtinti bei puoselėti šiuos ryšius.

Švietimo skyriaus vedėjo R. Zailsko teigimu, tarptautiniai projektai yra ypač svarbūs jauniems žmonėms – jie turi galimybę susipažinti, pažinti skirtingas kultūras, bendrauti tarpusavyje, tiesiog pasaulį padaryti mažesnį. „Labai palaikome ir skatiname savo mokyklas rašyti projektus dalyvauti juose ir taip pažinti pasaulį“, – sakė vedėjas.

Ne tik mokyklos, bet ir Švietimo skyrius aktyviai dalyvauja projektuose, o šiuo metu iš karto pradeda vykdyti net du projektus. R. Zailskas pasidžiaugė, kad balandžio mėn. pradedamas tarptautinis projektas su partneriais iš Ispanijos, jie atvyksta balandžio viduryje. Skyrius taip pat yra įgyvendinęs keletą projektų su kolegomis iš Lenkijos, net tris projektus – su parneriais iš Turkijos. R. Zailskas padėkojo merui už visų gražių iniciatyvų palaikymą bei skatinimą.
Susitikimo metu projekto parneriai pasidalino viešnagės Lietuvoje ir Prienuose įspūdžiais, iš mero daug sužinojo apie kraštą ir Savivaldybės veiklą, padėkojo už nuoširdų priėmimą, o atsisveikindami apsikeitė atminimo suvenyrais.

„Revuonos“ pagrindinė mokykla dalyvauja keturiuose tarptautiniuose projektuose. Pastarasis švietimo mainų paramos fondo finansuojamas projektas „Coding in a Cultural Europe“ („Kodavimas kultūrinėje Europos erdvėje“) vykdomas 2018–2020 metais. Projekto metu siekiama padėti moksleiviams vystyti kompiuterinį mąstymą ir skaitmeninius įgūdžius. Projektą koordinuojančios „Revuonos“ pagrindinės mokyklos vadovai ir mokytojai tikisi, kad naujų technologijų naudojimas projekto veiklose padės pašalinti socialinius ir kultūrinius barjerus. Mokiniai, naudodamiesi įvairiomis programomis, jau atliko užduotis pristatydami savo šalies architektūrą, žymų rašytoją bei kūrė robotus ir istorijas apie juos.

Prienų r. savivaldybės informacija

Tuščia sekcija. Redaguokite puslapį ir pridėkite turinį čia.
Tuščia sekcija. Redaguokite puslapį ir pridėkite turinį čia.

Prienų r. savivaldybės tarybos nariai kovo 28-ąją susirinko į paskutinį šios kadencijos Tarybos posėdį. Tarybos posėdyje savo veiklos ataskaitas pristatė Savivaldybės meras Alvydas Vaicekauskas, administracijos direktorius Egidijus Visockas, sveikatos priežiūros įstaigų, globos namų vadovai.

Kaip pabrėžė Savivaldybės meras A. Vaicekauskas, praėję metai buvo reikšmingi Lietuvai ir kraštui. Gražiomis iniciatyvomis, prasmingais darbais, kūrybiniais projektais buvo paminėtas Lietuvos valstybės atkūrimo 100-metis.

Darbingi metai buvo ir Tarybai. 2018 metais įvyko 12 Tarybos posėdžių, kuriuose Tarybos nariai svarstė 302 sprendimų projektus ir priėmė 295 Tarybos sprendimus. Tarybos lankomumas per visus ketverius metus buvo didesnis nei 90 proc.

Besikeičiantis miestas, gražėjančios gatvės, prasidėję buvusios Nemuno pradinės mokyklos pastato (kuriame jau rudenį turėtų įsikurti meno mokyklos ir lopšelio-darželio „Saulutė“ ugdytiniai), Stadiono mikrorajono viešųjų erdvių sutvarkymo projektai, Stakliškių ir Veiverių kultūros ir laisvalaikio centrų remontas, atnaujintos bibliotekos Stakliškėse ir Išlauže bei lopšelis-darželis Stakliškėse, papildomai įsteigtos ikimokyklinio ugdymo grupės Veiveriuose ir Skriaudžiuose, F. Martišiaus gatvės, autobusų stoties, sporto stadiono, apšvietimo tinklų rekonstrukcijos, vandentvarkos plėtros projektai, daugiabučių atnaujinimas bei kiti didesni ir mažesni darbai – visa tai sutelkto ir nuoseklaus bei kryptingo darbo rezultatas, kuriuo pasidžiaugė Savivaldybės vadovas.

Po keletą valandų trukusio posėdžio šią kadenciją bebaigiantis meras A. Vaicekauskas padėkojo Tarybos nariams už bendrą darbą kartu ir kvietė Prienų r. savivaldybės tarybos narius, Savivaldybės, rajono įstaigų bei įmonių darbuotojus, seniūnaičius, asociacijas bendradarbiauti ir produktyviai dirbti dėl Prienų krašto gerovės. Kiekvienam Tarybos nariui buvo įteikta simbolinė atminimo dovana.

2015–2019 m. Prienų r. savivaldybės tarybai buvo suteikti 25 mandatai: 6 socialdemokratams (Alvydas Vaicekauskas, Aleksas Banišauskas, Henrikas Radvilavičius, Angelė Bajorienė, Vytas Bujanauskas, Algimantas Šidlauskas), 4 partijos „Tvarka ir teisingumas“ atstovams (Aušra Deltuvienė, Loreta Jakinevičienė, Cezaras Pacevičius, Vaidas Kupstas), 3 Visuomeninio rinkimų komiteto „Nepriklausomų kandidatų sąrašas Prienų kraštas“ atstovams (Artūras Buitkus, Rasa Ivanauskienė, Rita Keturakienė), 3 visuomeninio rinkimų komiteto „Už pasitikėjimą, atsakomybę ir sėkmę“ (Snaiguolė Garmuvienė, Liuda Šeškuvienė, Arūnas Vaidogas), 2 Lietuvos laisvės sąjungos (liberalų) atstovams (Algirdas Kederys, Algis Marcinkevičius), 2 Lietuvos Respublikos liberalų sąjūdžio atstovams (Gintautas Bartulis, Vytautas Martinaitis), 2 Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjungos atstovams (Martynas Butkevičius, Jonas Vilionis) bei 1 Darbo partijos atstovui (Audrius Banionis).

Iki 2018 m. birželio mėn. Tarybos koalicijoje buvo 16 Tarybos narių. 2018 m. birželio pabaigoje Tarybos narė A. Bajorienė informavo, kad pasitraukė iš Lietuvos socialdemokratų partijos, koalicijos bei Ekonominės plėtros, finansų ir investicijų komiteto pirmininko pareigų. Nuo tada Taryboje dirbo valdančioji koalicija, kurią sudarė 15 narių iš Socialdemokratų partijos, Jungtinės ir „Prienų krašto“ frakcijų bei Tarybos narių grupės. Opozicijos sudėtis nepasikeitė, Tarybos nariai G. Bartulis, V. Martinaitis ir nuo 2018 m. vidurio A. Bajorienė Taryboje veiklą tęsė kaip nepriklausomi Savivaldybės tarybos nariai.

2018 m. liko įregistruotos 5 frakcijos ir 1 Tarybos narių grupė. Pasikeitė tik Lietuvos socialdemokratų partijos frakcijos sudėtis. 2018 m. birželio mėn. iš LSDP frakcijos pasitraukė A. Bajorienė, o lapkričio pabaigoje V. Bujanauskas ir A. Šidlauskas. Pastarieji liko tik valdančiosios daugumos sudėtyje.

Naujai išrinkta 2019–2023 m. Prienų r. savivaldybės taryba ir trečią kadenciją Savivaldybei bei Tarybai vadovausiantis meras A. Vaicekauskas prisieks pirmajame naujos kadencijos Tarybos posėdyje balandžio 18 d.

Prienų r. savivaldybės informacija

Tuščia sekcija. Redaguokite puslapį ir pridėkite turinį čia.
Tuščia sekcija. Redaguokite puslapį ir pridėkite turinį čia.
Tuščia sekcija. Redaguokite puslapį ir pridėkite turinį čia.

Balandžio 10 d. Prienų r. savivaldybės merą Alvydą Vaicekauską aplankė Prienų lopšelio-darželio „Pasaka“ atstovai. Ugdymo įstaigos „Kačiukų“ ir „Pelėdžiukų“ grupių auklėtojų, vaikučių ir jų tėvelių vardu jie atvyko padėkoti Savivaldybei ir merui už palaikymą ir pagalbą įgyvendinant tarptautinį projektą „Lietuviški inkilai – pasaulio paukščiams“.

Hiuttenfeldo mieste, Vasario 16-osios gimnazijoje, kur vyko inkilų kėlimo šventė ir parko medžiuose buvo iškelti ir Prienų vaikučių dažyti inkilai, lopšelio-darželio „Pasaka“ atstovės, auklėtojos Regina Jankauskienė ir Loreta Bendinskienė, svečiavosi kovo 23 dieną. Šią kelionę parėmė Prienų r. savivaldybė ir vietos verslininkai.

Anot mero A. Vaicekausko, inkilus kelia visi žmonės, gyvenantys arčiau gamtos arba jos apsuptyje. „Mes taip pat savo sodyboje šiemet iškėlėme trejetą naujų inkilų. Inkilo kėlimas yra pagarbos ir meilės gamtai, ryšio su gamta stiprinimo pavyzdys. Labai gražu, kad ši tradicija atkeliavo ir į Prienus, kur projekto iniciatoriai organizavo inkilų kėlimo akcijas, įtraukiančias vaikus. Šiemet ši tradicija pasiekė ir Vokietiją, Vasario 16-osios gimnaziją. Mes džiaugiamės galėję prisidėti prie savo atstovų išvykos ir gražių darbų, kurie ne tik puošia žemę, bet ir vienija Europoje gyvenančius lietuvius“, – sakė meras A. Vaicekauskas.

Prienų r. savivaldybės informacija

Tuščia sekcija. Redaguokite puslapį ir pridėkite turinį čia.

Balandžio 23 d., antradienį, Prienų r. savivaldybės meras Alvydas Vaicekauskas, Savivaldybės gydytojas Virginijus Slauta lankėsi Jiezne, kur susitiko su Premjeru Sauliumi Skverneliu, atvykusiu pasidomėti Jiezno pirminės sveikatos priežiūros centro (PSPC) rekonstrukcijos darbais. Susitikime su Premjeru dalyvavo ir Seimo narys Andrius Palionis, Jiezno krašto atstovai Savivaldybės taryboje bei kiti Tarybos nariai, Jiezne veikiančių įstaigų, organizacijų vadovai, vietos bendruomenės nariai.

Lydimas mero ir Jiezno PSPC vadovės Stefanijos Bunevičienės, Premjeras apžiūrėjo PSPC ir Slaugos ir palaikomojo gydymo skyriaus pastatus, rekonstrukcijos darbus. Išgirdo, kodėl buvo nutrauktas darbų finansavimas ir toliau buvo atsisakoma jį tęsti, nors Prienų r. savivaldybės meras ne kartą kreipėsi ir į buvusius Vyriausybės vadovus, ministrus, pavaduotojus (dauguma jų lankėsi Jiezne). „Norime, kad slaugos paslaugos Jiezne išliktų. Būtų labai gerai, kad ir Slaugos ir palaikomojo gydymo skyrius, ir PSPC personalas sutilptų viename pastate – sumažėtų išlaikymo išlaidos, pagerėtų darbo sąlygos, paslaugų kokybė ir jų prieinamumas“, – pabrėžė A. Vaicekauskas, visų susirinkusiųjų vardu kreipdamasis į Premjerą su prašymu padėti užbaigti slaugos ligoninės pastato rekonstrukciją. Darbams užbaigti reikėtų virš 200000 eurų (be Savivaldybės dalies).

Premjeras S. Skvernelis pabrėžė, kad tęstinis projektas bendromis valstybės ir Savivaldybės pastangomis turi būti užbaigtas. Anot Premjero, jeigu nebus galimybės reikiamos sumos surasti iš rezervo šiais metais, kitais metais ji bus įtraukta į valstybės biudžetą atskira eilute.

Savivaldybės meras, Tarybos ir Seimo atstovai su Premjeru S. Skverneliu aptarė ir kitas aktualijas: kelio Kaunas–Prienai–Alytus rekonstrukciją, Kelių priežiūros ir plėtros programą, sveikatos priežiūros paslaugų išsaugojimą Prienų ligoninėje, nuotekų tvarkymą.

Vyriausybės vadovas sutiko, kad kelias Kaunas–Prienai–Alytus yra šio regiono problema, ir, anot jo, reikės tiek politinės valios, tiek kitų pastangų, kad ji būtų išspręsta. Anot Premjero, kelio rekonstrukcijos įgyvendinimas turi būti bendras šio regiono savivaldybių interesas. S. Skvernelio nuomone, tos ligoninės, kurios teikia kokybiškas paslaugas, turi išlikti, tačiau jos turi peržiūrėti sritis, kuriose specializuojamasi, ir jas stiprinti.

Premjeras susitikime akcentavo, kad slaugos paslaugų apimties plėtra, asmens sveikatos priežiūros įstaigų kokybės rodiklių įdiegimas, stebėsenos sistemos tobulinimas, ligoninių priėmimo ir skubiosios pagalbos skyrių tinklo ir infrastruktūros modernizavimas, racionaliai paskirstant pacientų srautus, yra vieni iš Nacionalinės regioninės politikos prioritetų iki 2030 metų.

Prienų r. savivaldybės informacija

Tuščia sekcija. Redaguokite puslapį ir pridėkite turinį čia.
Tuščia sekcija. Redaguokite puslapį ir pridėkite turinį čia.
Tuščia sekcija. Redaguokite puslapį ir pridėkite turinį čia.
Tuščia sekcija. Redaguokite puslapį ir pridėkite turinį čia.

Gegužės 16 d. vyko pasitarimas su Prienų rajono smulkiųjų ir vidutinių pieno gamintojų asociacijos atstovais.

Asociacijos pirmininkė Laima Balsevičienė išreiškė nuogąstavimus dėl mažėjančių pieno supirkimo kainų. Taip pat paminėjo, kad Savivaldybė per mažai dėmesio skiria ūkininkams – labai trūksta informacijos, seminarų ar pasitarimų apie ūkininkams aktualias naujoves, teisės aktų pasikeitimus, galimybes gauti paramą iš valstybės ar Europos Sąjungos. Buvo pateikta pastabų dėl Savivaldybės kaimo plėtros rėmimo programos lėšų skirstymo tvarkos, žemės ūkio specialistų darbo, pabrėžta, kad taip ir nebuvo išspręstas klausimas dėl ūkininkų atleidimo nuo žemės mokesčio.

Meras Alvydas Vaicekauskas kvietė teikti siūlymus dėl Savivaldybės kaimo plėtros rėmimo fondo nuostatų patikslinimo ar papildymo. Žinoma, galima diskusija dėl lėšų minėtame fonde didinimo, jeigu jos bus panaudotos tikrai tikslingai ir suteiks realią paramą ūkininkams.

Ūkininkų atleidimo nuo žemės mokesčio klausimu meras laikėsi jau ne kartą išsakytos savo pozicijos, kad toks atleidimas yra netikslingas, nes apie pusė ūkininkų žemę nuomojasi, todėl faktiškai nuo žemės mokesčio bus atleisti miesto gyventojai, kurie žemę nuomoja.

Administracijos direktorė Jūratė Zailskienė pažadėjo, kad pasidomės žemės ūkio specialistų darbo drausme ir atsakymų į gaunamus raštus terminų laikymusi.

Po diskusijos buvo nutarta pradėti rengti pasitarimus ar mokymus ūkininkams aktualiais klausimais. Taip pat buvo sutarta, jog  asociacijos atstovų susitikimai su Savivaldybės vadovais bus organizuojami dažniau.

Prienų r. savivaldybės informacija

Tuščia sekcija. Redaguokite puslapį ir pridėkite turinį čia.

Gegužės 28 d. Prienų r. savivaldybės meras A. Vaicekauskas, administracijos direktorė J. Zailskienė, mero pavaduotoja L. Jakinevičienė ir mero patarėja A. Dargužienė dalyvavo Verslo pusryčiuose, kuriuos organizavo Kauno PPAR Prienų atstovybė.

Atstovybės vadovė L. Dužinskienė pasveikino naujos kadencijos Savivaldybės vadovus, palinkėdama suburti profesionalią, kompetentingą komandą, siekti darbų tęstinumo, ekonomiškai pasvertų sprendimų.

Padėkojęs už sveikinimus meras sakė, jog su naujai suformuota darbinga komanda tikisi įgyvendinti daugiau svarbių darbų. Taip pat pasidžiaugė, kad rajono verslininkų ir Savivaldybės bendradarbiavimas kasmet vis stiprėja.

Prie apskritojo stalo susitikimo dalyviai aptarė rajono aktualijas, išsakė savo lūkesčius, uždavė vieni kitiems klausimų. Meras trumpai apžvelgė savivaldybėje vykstančius darbus. Vieni iš svarbesnių, baigiamų įgyvendinti, – rajono gatvių apšvietimo atnaujinimas, vandens ir nuotekų tinklų įrengimas Stakliškėse, autobusų stoties rekonstrukcija (atidarymas planuojamas birželio pradžioje), taip pat buvusios Nemuno pradinės mokyklos pastato pritaikymas „Saulutės“ lopšeliui-darželiui ir Meno mokyklai. Šis pastatas planuojamas atidaryti iki rugsėjo 1 dienos.

Mieste vyksta darbai viename iš didžiausių objektų – prie tvenkinio Stadiono mikrorajone, taip pat Revuonos parke, buvusio karinio miestelio teritorijoje, kur kapitališkai remontuojama keletas gatvių. Kęstučio g. pradėti pėsčiųjų ir dviračių tako tiesimo darbai – takas tęsis iki holokausto aukų palaidojimo vietos, taip pat Kęstučio paminklo aplinkos sutvarkymo darbai. Kadangi šalia yra jau privatizuotas dviaukštis medinis pastatas, meras ketina paraginti savininkus paspartinti suplanuotus darbus.

Darbai vykdomi ir rajone – Veiverių PSPC įrengiami globos ir savarankiško gyvenimo namai, atnaujinamas Stakliškių kultūros ir laisvalaikio centras. Gautas finansavimas žvyrkeliams asfaltuoti, pateiktos paraiškos dėl sodininkų bendrijų gatvių tvarkymo. Meras džiaugėsi, kad pagaliau bus galima skirti daugiau dėmesio ir sodų keliams.

Šiais metais turėtų prasidėti apžvalgos aikštelės prie Nemuno tilto įrengimo, Nemuno pakrantės ir estrados sutvarkymo darbai, Revuonos g. remontas, Jiezno viešųjų erdvių atnaujinimo ir pritaikymo visuomenės poreikiams projektas bei daug mažesnių projektų.

Administracijos direktorė J. Zailskienė pasidalino ateities idėjomis, kalbėjo apie poreikį įkurti Prienuose Turizmo informacijos centrą, sukurti Prieniečio kortelę, kvietė verslą statyti ekonominės klasės viešbutį Prienuose, kur vyksta daug tarptautinių sporto, meno renginių, o kraštas siejamas su turizmo vystymo perspektyvomis, siūlyti idėjas, kaip geriau išnaudoti Savivaldybės aikštę ir prieigas. Anot direktorės, tai pagerintų verslo aplinką, būtų naudinga gyventojams bei svečiams. Direktorė vylėsi, jog su verslo pagalba gražias idėjas pavyks įgyvendinti.

Mero pavaduotoja L. Jakinevičienė pabrėžė, kad reikia dar labiau aktyvinti bendradarbiavimą su verslu, dalintis iniciatyvomis, įtraukti verslo atstovus į aktualių klausimų sprendimą, verslo idėjas derinti su savivaldybės idėjomis ir tikslais. Pavaduotojos nuomone, į procesą, nukreiptą į spartesnį viso rajono vystymąsi, aktyviai įsilieti turėtų visos seniūnijos.
Verslo pusryčiuose taip pat buvo aptarti tolesnio bendradarbiavimo formų, Smulkaus ir vidutinio verslo rėmimo programų bei verslo atstovų įtraukimo į verslui aktualių komisijų sudėtį, naujos Prienų rajono verslo tarybos suformavimo, Savivaldybės vykdomų viešųjų pirkimų planų, krašto verslininkų pasiekimų, konkurso „Sukurta Prienų krašte“ nugalėtojų, VVG projektų viešinimo klausimai.

Prienų r. savivaldybės informacija

Tuščia sekcija. Redaguokite puslapį ir pridėkite turinį čia.
Tuščia sekcija. Redaguokite puslapį ir pridėkite turinį čia.
Tuščia sekcija. Redaguokite puslapį ir pridėkite turinį čia.

Birželio 3 d. vyko pasitarimas su Savivaldybės įmonių ir Savivaldybės vadovais.

Su UAB „Prienų butų ūkis” direktoriumi A. Valatka aptarti pakelių šienavimo, viešųjų erdvių Prienų mieste priežiūros bei Prienų kapinių tvarkymo klausimai.

UAB „Prienų vandenys” direktorius P. Mitkevičius informavo apie baigiamus vandentiekio ir nuotekų tinklų atnaujinimo darbus Strielčiuose ir Stakliškėse. Aptartos problemos, susijusios su per mažu vartotojų, prisijungiančių prie vandentiekio, skaičiumi, diskutuota dėl vandens tinklų įteisinimo Ašmintoje bei naujų tinklų tiesimo poreikio Naujojoje Ūtoje ir Veiveriuose.

AB „Prienų šilumos tinklai” vadovas R. Blaževičius pristatė įmonės baigiamus atlikti darbus, ateities planus ir iškylančias problemas. Informavo, kad šiais metais pagrindinis įmonės darbas – šilumos trasos tiesimo ir naujų katilų įrengimo darbai Jiezne.

Prienų r. savivaldybės informacija

Tuščia sekcija. Redaguokite puslapį ir pridėkite turinį čia.
Tuščia sekcija. Redaguokite puslapį ir pridėkite turinį čia.
Tuščia sekcija. Redaguokite puslapį ir pridėkite turinį čia.
Tuščia sekcija. Redaguokite puslapį ir pridėkite turinį čia.
Tuščia sekcija. Redaguokite puslapį ir pridėkite turinį čia.

Rugpjūčio 2 d. Prienų r. savivaldybės meras Alvydas Vaicekauskas pasveikino naująjį Alytaus apskrities vyriausiojo policijos komisariato (AVPK) Prienų policijos komisariato viršininką Andrių Rupeikį, kurį merui, mero pavaduotojai  Loretai Jakinevičienei, administracijos direktoriaus pavaduotojui Algiui Marcinkevičiui pristatė laikinai atliekantis Alytaus AVPK viršininko funkcijas Raimundas Jaciunskas bei viršininko pavaduotojas Virginijus Jaruševičius.

Meras palinkėjo naujajam Prienų komisariato viršininkui sėkmės ir ištvermės naujose pareigose ir išreiškė viltį bei norą sklandžiai ir aktyviai bendradarbiauti, siekiant bendrų tikslų viso rajono žmonių labui.

Alytaus AVPK vadovai neabejojo, kad A. Rupeikiui, turinčiam daug patirties dirbant su žmonėmis, taip pat vadovaujančiose pareigose bei keliose misijose užsienyje (Afganistane ir Kosove), turėtų sektis vadovauti ir Prienų policijos komisariatui. Jie palinkėjo sėkmės, rūpinantis rajono piliečių saugumu, o pirmasis iškeltas uždavinys naujajam komisariato vadovui – užtikrinti policijos veiklos efektyvumą.

Susitikimo metu kalbėta apie policijos pareigūnų ir Savivaldybės administracijos, seniūnijų, socialinių darbuotojų bendradarbiavimą, operatyvią pagalbą, prevencinį darbą. Aptartos naujausios policijos veiklos aktualijos, bendruomenės saugumo gerinimo kryptys, miesto stebėjimo kamerų įrengimo vietos bei galimybės, tolimesnės policijos ir vietos savivaldos bendradarbiavimo perspektyvos.

Kaip pažymėta, Prienų r. savivaldybė nelieka nuošalyje padėdama policijai kurti saugią visuomenę ir stengiasi prisidėti įgyvendindama įvairias veiklas. Meras A. Vaicekauskas pažymėjo, jog kasmet dalis biudžeto lėšų paskiriama policijos vykdomoms saugumo užtikrinimo veikloms, Smulkiojo ir vidutinio verslo rėmimo programoje yra numatyta parama verslininkams, kurie prie savo įmonių įsirengia vaizdo stebėjimo kameras, nukreiptas į viešąsias vietas. Išplėsti vaizdo stebėjimo kamerų tinklą planuojama ir Savivaldybės įgyvendinamų projektų metu, taip pat svarstoma galimybė įkurti Savivaldybės viešosios tvarkos tarnybą.

Alytaus AVPK vadovai padėkojo Savivaldybei už požiūrį ir iniciatyvas ir pabrėžė, kad vaizdo stebėjimo kameros bei programinė įranga, kuri diegiama policijos darbe, padeda greičiau nustatyti kelių eismo taisyklių ir viešosios tvarkos pažeidėjus, tiriant nusikalstamas veikas. Anot pareigūnų, atpažinimo sistemų pagalba yra išaiškinama virš 50 proc. visų nusikalstamų veikų bei užkertamas kelias naujiems nusikaltimams ar pažeidimams. „Tokios techninės priemonės turi labai didelę reikšmę prevencijos prasme. Kitų savivaldybių patirtis rodo, jog ženkliai sumažėjo nusikalstamumas ir padidėjo veikų išaiškinamumas“, – teigė laikinasis Alytaus AVPK viršininkas R. Jaciunskas.

Pareigūnai taip pat pasidžiaugė augančiu visuomenės sąmoningumu, išaiškinant neblaivius vairuotojus (apie 80–90 proc. tokių vairavimo atvejų nustatoma sąmoningų piliečių dėka), atviresniu ugdymo įstaigų bendravimu su policija, ypač narkotinių medžiagų vartojimo paauglių ir jaunimo tarpe prevencijos klausimais, užkertant kelią kitoms nusikalstamoms veikoms. „Visuomenės įsitraukimas yra labai didelė paskata ir pagalba policijos darbe“, – sakė A. Rupeika.
Susitikimo metu nutarta tęsti bendradarbiavimą, periodiškai susitikti aptarti visuomenės saugumo aktualijas.

Prienų r. savivaldybės informacija

Meras A. Vaicekauskas sveikina naująjį Prienų PK viršininką Andrių Rupeikį.
Iš kairės: Savivaldybės administracijos direktoriaus pavaduotojas A. Marcinkevičius, Alytaus AVPK viršininko pavaduotojas V. Jaruševičius, meras A. Vaicekauskas, Prienų PK viršininkas A. Rupeikis, mero pavaduotoja L. Jakinevičienė, laikinai atliekantis Alytaus AVPK viršininko funkcijas R. Jaciunskas.

Busko (Ukraina) rajono administracijos vadovo P. Moroz’o kvietimu rugpjūčio 10–12 dienomis Prienų r. savivaldybės mero pavaduotoja L. Jakinevičienė, Tarybos narys C. Pacevičius ir Savivaldybės administracijos Bendrojo skyriaus vyriausioji specialistė R. Sinkevičiūtė lankėsi Buske.

Buskas – Prienų r. savivaldybės partneris nuo 2017 m. ir pirmasis bendradarbiavimo su Lietuva partneris Lvovo srityje, kuriai priklauso Busko savivaldybė. Vizito metu Prienų r. savivaldybės delegacija susitiko su Busko rajono administracijos, rajono Rados, kultūros, sveikatos, švietimo ir kitų įstaigų vadovais. Partneriai domėjosi, kaip Lietuvoje veikia švietimo, socialinė, sveikatos sistema, kaip sekasi spręsti emigracijos problemą, įveikti ekonominius ir socialinius iššūkius, pritraukti finansavimą įvairių projektų įgyvendinimui. Partneriai ypač domėjosi prieniečių patirtimi atliekų tvarkymo, vandentvarkos projektų vystymo srityse.
Viešnagės Buske metu Savivaldybės delegacija dalyvavo tarptautinėje medaus šventėje, kuri vyko Busko apylinkėse, istorinėje Oleskos pilyje, taip pat aplankė Busko gyventojų pasididžiavimą – unikalų vietos tautodailininkės bei poetės įkurtą ir puoselėjamą privatų siuvinėjimo muziejų, XIX a. grafo Badenio rūmus, kitus žymius objektus.

Vizito metu Busko rajono administracijos vadovas Piotras Moroz’as ne kartą pabrėžė, kad Lietuva – maža tauta, sugebėjusi pasiekti neįtikėtinai daug – iškovoti nepriklausomybę. Jis dėkojo už nuoširdų ukrainiečių tautos palaikymą, draugystę ne tik tarp dviejų miestų, Prienų ir Busko, bet ir abiejų valstybių bei tautų.

Prienų r. savivaldybės informacija

Rugpjūčio 21 d. Prienų r. savivaldybėje vyko diskusija dėl atliekų tvarkymo, mokyklų klasių komplektų tvirtinimo. Mero A. Vaicekausko kvietimu diskusijoje dalyvavo visi tarybos nariai, Alytaus regiono atliekų centro direktorius A. Reipas, administracijos skyrių specialistai.

Tuščia sekcija. Redaguokite puslapį ir pridėkite turinį čia.
Tuščia sekcija. Redaguokite puslapį ir pridėkite turinį čia.

Rugpjūčio 21 d. Savivaldybėje vyko seniūnų pasitarimas. Pasitarime dalyvavo Savivaldybės meras A. Vaicekauskas, mero pavaduotoja L. Jakinevičienė, administracijos direktorė J. Zailskienė, direktorės pavaduotojas A. Marcinkevičius, Statybos ir ekonominės plėtros skyriaus specialistai.

Pasitarime aptarti atliekų tvarkymo, gatvių apšvietimo, kelių priežiūros ir registracijos, planuojamų ir vykdomų šių metų darbų, seniūnijų vidinės darbo tvarkos ir kiti klausimai.

Pasitarimo metu nemažai dėmesio skirta esamai komunalinių atliekų tvarkymo savivaldybėje situacijai aptarti. Akcentuotos atliekų tvarkymo problemos, kurios kyla dėl nenoro tvarkyti atliekas civilizuotai, vengimo mokėti už atliekų tvarkymą pagal galiojančius teisės aktus, taip pat aptarti planuojami pokyčiai. Atkreiptas dėmesys į atliekų tvarkymo problemą sodų bendrijose, taip pat Stakliškių ir Jiezno seniūnijose, kur yra daug turizmo paslaugas (baidarių nuomos, lauko poilsiaviečių ir kt.) teikiančių verslo įmonių. Seniūnai buvo supažindinti su nauja įrengtų konteinerinių aikštelių ženklinimo tvarka, paprašyta atkreipti dėmesį, kad privažiavimai prie aikštelių specialiajam transportui nebūtų užstatomi individualiais automobiliais.

Statybos ir ekonominės plėtros skyriaus specialistai informavo apie remontuojamus kelius, asfaltuojamus bei rengiamus asfaltuoti žvyrkelius. Anot specialistų, visi numatyti kelių tvarkymo darbai vyksta pagal planą. Sutaupius lėšų šiais metais bus asfaltuojama ir Prienų Jaunystės g., esanti šalia Prienų ligoninės.

Seniūnai informuoti apie Lietuvos automobilių kelių direkcijos prie Susisiekimo ministerijos priimtą sprendimą panaikinti prekybos vietas Balbieriškio (prie Balbieriškio atodangos) ir Išlaužo (prie autobusų stotelės Išlauže) seniūnijose. Direkcijos sprendimo motyvas – prekyba šiose vietose kelia pavojų eismo saugumui, nes atitraukia vairuotojų dėmesį, gali būti staigiai stabdoma ir pan.

Pasitarimo metu administracijos direktorė J. Zailskienė ragino seniūnijų vadovus skirti daugiau dėmesio darbų planavimui, lėšų srautų įvairiems darbams valdymui ir suderinimui su specialistais, seniūnijų turto apskaitai, apleistų pastatų, žemės sklypų registracijai ir kontrolei. Taip pat paprašė suplanuoti tikslines lėšas žvyrkeliams asfaltuoti 2020 m. ir pateikti Savivaldybės specialistams. Kai kuriose seniūnijose administracijos vadovė pasigedo glaudesnio bendradarbiavimo tarp visų sričių seniūnijoje dirbančių specialistų, informacijos srautų valdymo.

Kaip pabrėžė Eismo saugumo komisijos pirmininkė mero pavaduotoja L. Jakinevičienė, planuojama organizuoti susitikimus su naujai išrinktais seniūnijų seniūnaičiais ir aptarti eismo saugumo klausimus – eismo saugumo priemonių poreikį ir kriterijus, kuriais vadovaujantis bus rengiama rajono eismo saugumo programa.

Prienų r. savivaldybės informacija

Lietuvos Respublikos Socialinės apsaugos ir darbo ministerija, bendradarbiaudama su Lietuvos savivaldybių asociacija ir siekdama aptarti socialinės politikos aktualijas, organizavo renginį ,,Socialinė politika savivaldybėse: naujovės, iššūkiai ir galimybės“. Renginyje dalyvavo Prienų rajono savivaldybės mero pavaduotoja Loreta Jakinevičienė ir administracijos direktoriaus pavaduotojas Algis Marcinkevičius.

Socialinės apsaugos ir darbo ministras Linas Kukuraitis  pristatė socialinės politikos kryptis Gerovės valstybės kontekste. Taip pat buvo pristatyta Valstybės audito ataskaita ,,Ar socialinė parama užtikrina skurdžiai gyvenančių asmenų minimalaus vartojimo poreikius ir skatina įsitraukti į darbo rinką“, pasiūlytos rekomendacijos ir priemonės socialinei paramai tobulinti: taikyti kompleksinį pagalbos modelį, skirti žmonėms papildomą paramą, piniginę paramą derinti su socialinėmis paslaugomis, vykdyti socialinės paramos stebėseną. Pasiūlytos rekomendacijos ir priemonės socialinei paramai tobulinti yra savalaikės, realios ir labai reikalingos savivaldybėms. Kalbant apie svarbiausias socialinės srities aktualijas, akcentuota piniginė socialinė parama, jos tobulinimas bei institucinės globos pertvarka. Savivaldybės pasigenda aiškumo ir daugiau informacijos apie pradėtą vykdyti  valstybinių neįgaliųjų globos namų pertvarką. LSA Socialinių reikalų komiteto posėdyje savivaldybių specialistai akcentavo, kad su savivaldybėmis turėtų būti daugiau tariamasi, nes dabar neįgaliųjų globos namų pertvarka vykdoma be aiškių  finansinių paskaičiavimų, neaiškūs tolimesni pertvarkos planai.

Diskutuota ir apie iššūkius įgyvendinant Užimtumo programą, apie socialinių paslaugų naujoves, paramos būstui ir finansinės paskatos teikimo teisinio reguliavimo naujoves ir įgyvendinimą savivaldybėse, pokyčius vaiko teisių apsaugos sistemoje, šeimos kortelę, sveikatos priežiūros ir švietimo įstaigų prieinamumą neįgaliesiems.

Renginyje kalbėta apie bazinį paslaugų šeimai paketą, į kurį įeina: atviras darbas su jaunimu, ikimokyklinis ugdymas, informavimas, konsultavimas, kultūrinių ir informacinių kompetencijų bei skaitymo raštingumo ugdymas, neformalusis vaikų švietimas, nemokama pirminė teisinė pagalba, pasirengimo šeimai ir tėvystės įgūdžių ugdymas, pirminė ambulatorinė asmens sveikatos priežiūra, psichosocialinė pagalba, šeimos meditacija, švietimo pagalba, vaikų dienos socialinė priežiūra, vaikų raidos sutrikimų ankstyvoji reabilitacija.

Savivaldybių atstovams  buvo pristatyta Šeimos kortelė ir jos taikymo principai. Šeimos korteles Lietuvoje turi apie 60 000 šeimų. Jas gali įsigyti gausi šeima (3 ir daugiau vaikų) arba šeima, prižiūrinti (slauganti) neįgalųjį vaiką (taip pat ir suaugusįjį vaiką). Koks savivaldybės indėlis? Vadovaujantis Šeimos kortelės ir Vietos savivaldos įstatymo nuostatomis, administracija užtikrina Šeimos kortelės programos įgyvendinimo priemonių organizavimą ir koordinavimą savivaldybės teritorijoje, Tarybos turi teisę  suteikti papildomų lengvatų, galiojančių tos savivaldybės teritorijoje.

Pavaduotojai pasidžiaugė Socialinės apsaugos ir darbo ministerijoje sutikę kraštietį Tautvydą Vencių, kuris dirba minėtoje įstaigoje. „Tautvydas kuruoja piniginės socialinės paramos sritį. Buvo įdomu iš jo išgirsti naujoves ir pasikeitimus, kurie numatomi šioje srityje”, – sakė administracijos direktoriaus pavaduotojas A. Marcinkevičius.

Prienų rajono savivaldybės informacija

Su kraštiečiu, Socialinės apsaugos ir darbo ministerijos Piniginės paramos ir būsto skyriaus vyriausiuoju specialistu Tautvydu Venciumi
Tuščia sekcija. Redaguokite puslapį ir pridėkite turinį čia.
Tuščia sekcija. Redaguokite puslapį ir pridėkite turinį čia.
Tuščia sekcija. Redaguokite puslapį ir pridėkite turinį čia.

Spalio 22 d. įvyko paskutinis iš Prienų r. savivaldybės administracijos vadovų inicijuotų susitikimų su ūkininkais seniūnijose, kuriuos organizavo Žemės ūkio skyrius. Juose dalyvavusi administracijos direktorė Jūratė Zailskienė sako, kad tokie susitikimai taps tradiciniai, vyks bent keletą kartų per metus, jie padės lengviau spręsti ūkininkams rūpimus klausimus.

Prie diskusijų su ūkininkais taip pat prisijungė administracijos direktoriaus pavaduotojas Algis Marcinkevičius, seniūnijų seniūnai, administracijos Žemės ūkio skyriaus specialistai.

Susitikimų metu buvo pristatyta rajono žemės ūkio situacija, Žemės ūkio skyriaus vedėja Aušra Tamošiūnienė ir specialistai supažindino ūkininkus su Kaimo plėtros rėmimo fondu, naujausiais pasikeitimais bei naujų įkainių taikymu už techninę žemės ūkio technikos apžiūrą, ūkininkai buvo kviečiami pasitikrinti pasėlių deklaracijų duomenis bei atnaujinti valdas, taip pat teikti prašymus dėl vilkų padarytos žalos atlyginimo, paraiškas ūkiniams gyvūnams, išskyrus kiaules, taip pat naujai technikai įsigyti. Padėkota ūkininkams, prižiūrintiems pakeles prie savo valdų, paraginti visi ir toliau rūpintis aplinka, tausoti ir prižiūrėti kelius, kuriais važiuoja žemės ūkio technika.

Ūkininkai bei kiti seniūnijų gyventojai pakviesti sekti Aplinkos projektų valdymo agentūros ir Savivaldybės informaciją apie planuojamą teikti valstybės paramą biokuro katilams pasikeisti ir saulės elektrinėms įsirengti. Kitų metų sausio mėnesį bus skelbiami kvietimai teikti paraiškas.
Susitikimų metu informuota, kad bus tvirtinama nauja Kultūros, sporto, jaunimo ir bendruomenės veiklos aktyvinimo programa, kurioje numatyta remti ir skatinti edukacinių programų įgyvendinimą kaime. Administracijos direktorė ragino ūkininkus pasinaudoti plačiomis galimybėmis – kurti edukacijas, suteikti galimybę vaikams ir suaugusiems daugiau sužinoti apie gyvenimą kaime, susipažinti su jo aplinka, gal net prisiliesti prie sodinimo, derliaus rinkimo darbų, patiriant dalyvavimo ir pažinimo džiaugsmą. „Jeigu tik bus idėjų ir noro, Savivaldybės specialistai patars, pakonsultuos dėl dokumentų rengimo“, – paaiškino J. Zailskienė.
Susitikimuose su ūkininkais naujienas pristatė Prienų žemės ūkio konsultavimo biuro konsultantas Mindaugas Norkevičius, šiuo metu einantis biuro vadovo pareigas. Jis siūlė ūkininkams aktyviai naudotis biuro teikiama informacija dėl dokumentų tvarkymo, verslo ekonomikos, buhalterinės apskaitos, kompleksinių augalininkystės, gyvulininkystės ir kitų paslaugų. Akcentuota, kad šiais metais ūkininkai dar gali pasinaudoti parama trims skirtingoms priemonėms, skirtoms smulkiems ūkininkams. Susitikimuose dalyvavę Maisto ir veterinarijos tarnybos atstovai kalbėjo apie tinkamą gyvulių ženklinimą.

Visi ūkininkai buvo kviečiami į tradicinę „Metų ūkio“ šventę, kuri vyks lapkričio 20 d., taip pat raginami kitais metais drąsiau dalyvauti „Metų ūkio“ konkurse.

Prienų r. savivaldybės informacija

Tuščia sekcija. Redaguokite puslapį ir pridėkite turinį čia.
Tuščia sekcija. Redaguokite puslapį ir pridėkite turinį čia.

Gruodžio 2 d. meras A. Vaicekauskas, Savivaldybės adminsitracijos direktorė J. Zailskienė susitiko su įmonės „We Biuld Parks“ atstovu, kuris pristatė įmonės vykdomą veiklą – pramogų trasų, skirtų aktyviam poilsiui įrengimą. Trasas galima įrengti bet kurio miesto viešoje erdvėje. Ji skirta įvairaus amžiaus žmonėms ir jose galima važinėtis su visomis ratuotomis priemonėmis – nuo paspirtukų ir riedlenčių iki kalnų ir BMX dviračių.

Gruodžio 4 d. meras A. Vaicekauskas, mero pavaduotoja L. Jakinevičienė, Savivaldybės administracijos direktorė J. Zailskienė, mero patarėja A. Dargužienė susitiko su KPPAR Prienų atstovybės vadove Lina Dužinskiene. Buvo aptarti tolimesnio bendradarbiavimo, Verslo tarybos veiklos klausimai, diskutuota dėl konkurso „Sukurta Prienų krašte“.

Tuščia sekcija. Redaguokite puslapį ir pridėkite turinį čia.