2021 m. susitikimai

Gruodžio 21 d. meras A. Vaicekauskas, administracijos direktorė J. Zailskienė dalyvavo susitikime su UAB „Adapteo“ projektų vadovu Pauliumi Rutkausku. Jis pristatė jų įmonės nuomojamus modulinius namelius, kuriuos galima pritaikyti darželių, mokyklų, savarankiško gyvenimo nnamų, apgyvendinimo įstaigų ar biurų įrengimui.

Gruodžio 20 d. Savivaldybėje lankėsi Lietuvos badmintono federacijos prezidentas Aurimas Kamantauskas, kuris susitiko su administracijos direktore J. Zailskiene ir padėkojo už Badmintono tradicijų puoselėjimą. Susitikimo, kuriame dalyvavo ir Prienų badmintono klubo vadovas Dalius Juodsnukis, metu aptartas badmintono sporto šakos vystymasis Prienų rajono savivaldybėje, kalbėta apie organizuojamas veiklas, artimesnį visų rajone esančių badmintono klubų bendradarbiavimą.

Gruodžio 16 d. Prienų rajono savivaldybėje vyko mero A. Vaicekausko, mero pavaduotojos L. Jakinevičienės, administracijos direktorės J. Zailskienės, administracijos direktorės pavaduotojo A. Marcinkevičiaus, Architektūros ir urbanistikos bei Statybos ir ekonominės plėtros skyrių vedėjų bei specialistų pasitarimas su UAB „AV architektūros studija“ architektais, kurie pristatė Nemuno pakrantės apžvalgos tako (nuo Beržyno parko iki Kęstučio paminklo) ir kitus projektinius pasiūlymus. Noras vystyti pėsčiųjų tako plėtros projektą siejamas su poreikiu Nemuno pakrante sujungti dvi viešąsias erdves ir sukurti vientisą urbanistinę erdvę. Architektūros studijos atstovai pateikė bendrą koncepciją, kaip galėtų atrodyti apžvalgos takas, kokie sprendiniai galėtų būti įgyvendinti.

Gruodžio 16 d. meras A. Vaicekauskas, mero pavaduotoja L. Jakinevičienė, administracijos direktorės pavaduotojas A. Marcinkevičius, mero patarėja, administracijos specialistai susitiko su Prienų kūno kultūros ir sporto centro vadovu A. Deltuva ir Prienų futbolo klubo „Prienai“ vadovu K. Deltuva. Susitikimo metu kalbėta apie futbolo perspektyvas Prienų rajone.

Gruodžio 15 d. meras A. Vaicekauskas, mero pavaduotoja L. Jakinevičienė, administracijos direktorė J. Zailskienė, administracijos direktorės pavaduotojas A. Marcinkevičius susitiko su Kazlų Rūdos futbolo klubu „Šilas“. Susitikimo metu buvo pristatyta futbolo veikla, išsakytas noras pradėti treniruotis Prienuose, vykdyti neformaliojo švietimo užsiėmimus vaikams.

Gruodžio 10 d. mero pavaduotoja L. Jakinevičienė, administracijos direktorė J. Zailskienė, administracijos direktorės pavaduotojas A. Marcinkevičius, mero patarėja,  tarybos narys D. Dargužis, Statybos ir ekonominės plėtros bei Architektūros ir urbanistikos skyrių vedėjai susitiko su MB „Nemuno turas“ vadovu Mindaugu Žiedeliu. Susitikimo metu M. Žiedelis pristatė savo norą savo įmonės vykdomą turą Nemunu pratęsti iki Prienų ir vasaros metu vykdyti reguliarius reisus, kiek leis oro sąlygos. Jis apžiūrėjo prieplauką prie Revuonos parko, kuri būtų tinkama laivui „Algirdas“ prisišvartuoti. Tam reikalingos nedidelės investicijos – pačios prieplaukos atnaujinimas, inkaravimas, teritorijos, kur išliptų keleiviai pritaikymas turistams. Įmonės vadovas sutiktų kai kuriuos darbus atlikti ir savo lėšomis. Savivaldybės vadovai šią idėją palaiko ir tiki, kad šis maršrutas bus patrauklus keliautojams.

Gruodžio 9 d. Prienų rajono savivaldybėje vyko Savivaldybės vadovų – mero A. Vaicekausko, administracijos direktorės J. Zailskienės, administracijos direktorės pavaduotojo A. Marcinkevičiaus –, mero patarėjos, Statybos ir ekonominės plėtros skyriaus specialistų susitikimas su atstovais iš UAB „Kauno švara“, kuri nuo rugpjūčio mėnesio rajono žmonėms teikia mišrių ir maisto atliekų surinkimo paslaugas. Dalinantis pirmųjų mėnesių darbo patirtimi kalbėta, kad pradžioje buvo sunkumų, tačiau dabar aptarnavimas gerėja, pretenzijų mažėja, o su kylančiais iššūkiais stengiamasi susitvarkyti. Susitikimo metu aptartos ir kitos aktualijos. Sutarta, kad bendrovės atstovai prisijungs prie artimiausio nuotolinio pasitarimo su rajono seniūnijų seniūnais ir turės galimybę aptarti abiems pusėms aktualius klausimus detaliau.

Lakričio 24 d. meras A. Vaicekauskas, Savivaldybės administracijos direktorė J. Zailskienė, mero patarėja A. Dargužienė, Savivaldybės administracijos specialistai dalyvavo pasitarime su Lietuvos aeroklubo prezidentu J. Stankovičiumi, Lietuvos sklandymo federacijos vadovu V. Motuza, Kauno apskrities aviacinio sporto klubo vadovu M. Žaliūku, Prienų aeroklubo atstovais V. Mačiuliu ir V. Sabeckiu, Kauno aeroklubo vadovu A. Ženteliu, Kauno parašiutininkų klubo vadovu K. Milišausku. Susitikimo metu buvo pristatyta visų aviacinio sporto klubų tolimesnė veikla, vizija ir lūkesčiai, aptartos Savivaldybės turimo aviacinio turto perdavimo naudotis ir valdyti galimybės ir variantai.

Lapkričio 22 d. Savivaldybės meras A. Vaicekauskas, administracijos direktorė J. Zailskienė, mero paatrėja A. Dargužienė susitiko su Prienų krepšinio klubo „Prienai“ generalinio rėmėjo UAB „Labas GAS“ akcininku Ž. Gasiūnu ir VšĮ Krepšinio sporto klubas „Prienai“ vadovu A. Kubiliumi. Susitikimo metu aptartas nesėkminagia pradėtas LKL sezonas, galimos to priežastys.

Lapkričio 16 d. meras A. Vaicekauskas ir mero patarėja A. Dargužienė susitikimo su UAB „Kas yra kas Lietuvoje“ projekto vadove J. Adomaitiene. Susitikimo metu įmonės atstovė pristatė naują leidinį „Kas yra kas“, siūlė apsvarstyti galimybę knygoje pristatyti Prienų rajoną.

Lapkričio 8 d. meras A. Vaicekauskas, administracijos direktorė J. Zailskienė, adminsitracijos direktoriaus pavaduotojas A. marcinkevičius, mero patarėja A. Dargužienė susitiko su Užimtumo tarnybos Prienų skyriaus vedėja J. Radzevičiene. Susitikimo metu buvo aptartas tarnybos patalpų, esančių Jiezne, naudojimo klausimas, diskutuota apie iššūkius ir teigiamas tendencijas bedarbių įdarbinimo srityje.

Lakričio 8 d. meras A. Vaicekauskas ir mero patarėja A. Dargužienė susitiko su UAB „Sportinė aviacija ir ko“ direktoriumi V. Mačiuliu. Susitikimo metu buvo pristatytos planuojamos Prienų aeroklubo veiklos, kalbėta apie iškilusias problemas dėl elektros įvado Pociūnų aerodrome.

Spalio 27 d. Prienų rajono savivaldybės meras Alvydas Vaicekauskas turėjo keletą susitikimų su Lietuvos sklandymo sporto federacijos vadovu V. Motuza ir aviacijos sporto atstovais V. Mačiuliu ir A. Ženteliu. Susitikimų metu buvo aptarti 2022 metų Pasaulio sklandymo čempionato ir kitų renginių organizavimo, aviacinės paskirties turto perdavimo organizacijoms klausimai. Šiuo metu yra ruošiami sprendimų projektai, kurie yra derinami su Konkurencijos taryba, taip pat konsultuojamasi su teisininkais.

Spalio 25 d. meras A. Vaicekauskas susitikimo su Kauno prekybos, pramonės ir amatų rūmų Prienų atstovybės vadove L. Dužinskiene. Susitikimo metu buvo aptartas konkursas „Sukurta Prienų krašte“, Verslininkų padėkos vakaras.

Vasario 10 d. Savivaldybės meras A. Vaicekauskas, administracijos direktorė J. Zailskienė, Statybos ir ekonominės plėtros vedėjas T. Žvirblys ir Architektūros ir urbanistikos skyriaus vyriausiasis specialistas L. Simanaitis susitiko su nekilnojamojo turto vystytojų UAB „Windowsa“ atstovais. Savivaldybės atstovams buvo pristatyti bendrovės statybos ir aplinkos gerinimo darbai bei planai ateičiai. Savivaldybės atstovai pristatė verslininkams ir kitas galimybes investuoti į Prienų kraštą.

Prienų rajono savivaldybės administracijos direktorė Jūratė Zailskienė dalyvavo Lietuvos BNI ((Business Network International) Alytis ir BNI ((Business Network International) Sūduva skyrių narių darbiniame susitikime Birštone. Administracijos vadovė pristatė Prienų rajono vystymosi tendencijas ir plėtros galimybes ir pakvietė Alytaus ir Marijampolės krašto verslininkus investuoti Prienų rajone bei apsvarstyti galimybes paremti Prienų krepšinio komandą.

Lakričio 8 d. meras A. Vaicekauskas ir mero patarėja A. Dargužienė susitiko su UAB „Sportinė aviacija ir ko“ direktoriumi V. Mačiuliu. Susitikimo metu buvo pristatytos planuojamos Prienų aeroklubo veiklos, kalbėta apie iškilusias problemas dėl elektros įvado Pociūnų aerodrome.

Rugsėjo 22 d. meras A. Vaicekauskas, Savivaldybės adminsitracijos direktorė J. Zailskienė, Tarybos narys D. Dargužis diskutavo apie laivybą Nemunu ir vandens turizmo vystymą. Verslininkai, organizuojantys plaukiojimą laivais iš Kauno, pasidalino savo idėja vystyti pramoginės laivybos plėtrą į Prienus, kad laivai Nemunu plauktų iki Prienų ir galbūt toliau iki Balbieriškio atodangos. Anot Savivaldybės vadovų, laivybos idėja Nemunu aptariama ne pirmus metus. Administracijos direktorė J. Zailskienė pažymėjo, kad Nemuno atgaivinimas yra prioritetinė sritis artimiausiais metais, tačiau vienas iš svarbiausių darbų – Nemuno vagos pagilinimas. Šis klausimas buvo aptartas ir su Vidaus vandens kelių direkcija, kitų savivaldybių vadovais. Pasak mero, laivyba – viena iš sričių, kuri su kitomis savivaldybėmis šiame finansavimo laikotarpyje yra planuojama, todėl visiems yra svarbu, kad Nemuno vagos gilinimo darbai prasidėtų kuo greičiau.

Rugsėjo 22 d. meras A. Vaicekauskas, mero pavaduotoja L. Jakinevičienė, Savivaldybės tarybos narys D. Dargužis, Savivaldybės adminsitracijos specialistai, Kūno kult9ros ir sporto centro direktorius susitikimo su plaukimo akademijos „Banga“ atstovais. Buvo diskutuojama apie naujas paslaugas ir ilgalaikio bendradarbiavimo galimybes. Akademija norėtų pasiūlyti platų spektrą paslaugų – įvairius sveikatinimo užsiėmimus vandenyje įvairaus amžiaus žmonėms, taip pat aerobinės gimnastikos vandenyje užsiėmimus, užsiėmimus neįgaliesiems, vasaros stovyklas vaikams, plaukimo pamokas pradedantiesiems bei profesionalių plaukimo sportininkų rengimą ir pan. Sutarta įsigilinti į visus pasiūlymus ir, išanalizavus poreikį bei galimybes, vėliau aptarti nuomos ir kitas bendradarbiavimo sąlygas.

Prienų rajono savivaldybės meras A. Vaicekauskas ir administracijos direktorė J. Zailskienė dalyvavo rugsėjo 15 d. Prienų restorane „Sodas“ vykusiame krepšinio klubo „Prienai“ komandos „Labas  GAS“ pristatyme klubo rėmėjams, tarp kurių yra ir Prienų rajono savivaldybė, bei visuomenei. Vadovai palinkėjo komandai sėkmės naujajame LKL sezone, gražių pergalių ir įspūdingų reginių sirgaliams.

Rugsėjo 14 d. Prienų rajono savivaldybės meras Alvydas Vaicekauskas, administracijos direktorė Jūratė Zailskienė dalyvavo susitikime su Sveikatos apsaugos viceministre Danguole Jankauskiene, Valstybinės ligonių kasos vadovu Virgilijumi Šiaudikiu dėl planuojamos sveikatos apsaugos reformos. Susitikime, kuriame kalbėta apie planuojamas pertvarkas, dalyvavo ir Prienų rajono gydymo įstaigų vadovai. Savivaldybės vadovai išsakė poziciją kaip svarbu išlaikyti paslaugų prieinamumą gyventojui, priminė, kad Prienų ligoninė aptarnauja ir Birštono savivaldybę. Kalbėta, kad ambulatorinės paslaugos, į ką orientuojasi sveikatos ministerija, ne visada duos reikiamą rezultatą, ypač, kai jos bus teikiamos 30 km atstumu, o pavėžėjimas iki ir po paslaugos dar net neišspręstas.

Prienų rajono savivaldybės vadovai išsakė poziciją, kad dar diskutuos su rajono gydymo įstaigomis ir nuspręs, kokį modelį reformoje pasirinks.

Rugsėjo 14 d. Savivaldybės meras A. Vaicekauskas, mero pavaduotoja L. Jakinevičienė, administracijos direktorė J. Zailskienė, direktorės pavaduotojas A. Marcinkevičius, mero patarėja A. Dargužienė, Savivaldybės administracijos specialistai susitiko su UAB „Baltisches Haus“ generaliniu direktoriumi Audriumo Masioniu ir kitais įmonės atstovais. Susitikimo metu įmonė pristatė prekybos centro Vilniaus g. 1, Prienuose projektą.

Rugsėjo 8 d. Savivaldybės meras A. Vaicekauskas, mero pavaduotoja L. Jakinevičienė, administracijos direktorė J. Zailskienė, direktorės pavaduotojas A. Marcinkevičius, mero patarėja A. Dargužienė, Savivaldybės administracijos specialistai susitiko su UAB „Palink“ atstovais. Susitikimo metu įmonė pristatė savo planus rekonstruoti prekybos centro „IKI“ Jiezno mieste pastatą, padidinti prekybos plotą. Buvo diskutuojama dėl parkavimo vietų įrengimo galimybių netoli prekybos centro.

Rugsėjo 1 d. meras Alvydas Vaicekauskas susitiko su asociacijos „Kauno aeroklubas“ vadovu Algimantu Ženteliu. Susitikimo metu A. Žentelis pristatė asociacijos veiklas, kalbėta apie aviacinio turto perdavimo procedūras.

Vasario 9 d. meras A. Vaicekauskas, mero patarėja A. Dargužienė susitiko su Kauno parašiutininkų klubo vadovu K.Milišausku. Buvo kalbėta apie Pociūnų aerodromo pakilimo tako valdymą ir naudojimą.

Rugpjūčio 18 d. Savivaldybės meras A. Vaicekauskas, administracijos direktorė J. Zailskienė ir mero patarėja A. Dargužienė susitiko su UAB „Upinis“ atstovais. Susitikimo metu buvo aptartos turistinės laivybos Nemunu Prienų rajono teritorijoje (nuo Birštono link Balbieriškio) perpektyvos ir galimybės.

Rugpjūčio 17 d. Savivaldybės meras A. Vaicekauskas, mero pavaduotoja L. Jakinevičienė, administracijos direktorė J. Zailskienė, mero patarėja A. Dargužienė susitiko su su Kauno apskrities aviacijos aklandymo alubo, Lietuvos sklandymo sporto federacijos ir Prienų aeroklubo atstovais. Susitikimo metu buvo diskutuota dėl savivaldybei nuosavybės teise priklausančio aviacinio turto perdavimo naudotis asociacijoms. Klubai informuoti apie šiuo metu ruošiamą kreipimąsi į Lietuvos konkurencijos tarybą dėl išvados, ar šis turtas gali būti perduotas naudotis panaudos teise.

Rugpjūčio 17 d. Savivaldybės meras A. Vaicekauskas, mero pavaduotoja L. Jakinevičienė, administracijos direktorė J. Zailskienė, Savivaldybės tarybos nariai susitiko su naujojo krepšinio klubo „Prienai“ generalinio rėmėjo UAB „Labas GAS“ atstovais – akcininkais Žilvinu Gasiūnu ir Mykolu Radvilavičiumi, VšĮ Krepšinio sporto klubas „Prienai“ vadovu A. Kubiliumi. Susitikime buvo pristatyta krepšinio klubo 2021–2022 m. sezono vizija, planuojama komandos sudėtis, naujasis logotipas, artėjančio sezono biudžetas, aptarti klubo valdymo pakeitimai.

Lakričio 8 d. meras A. Vaicekauskas ir mero patarėja A. Dargužienė susitiko su UAB „Sportinė aviacija ir ko“ direktoriumi V. Mačiuliu. Susitikimo metu buvo pristatytos planuojamos Prienų aeroklubo veiklos, kalbėta apie iškilusias problemas dėl elektros įvado Pociūnų aerodrome.

Rugpjūčio 12 d. vyko susitikimas su naujo mišrių komunalinių ir maisto atliekų vežėjo Prienų rajone UAB „Kauno švara“ atstovais – įmonės generaliniu direktoriumi Sauliumi Lazausku ir įmonės Miesto valymo ir atliekų valdymo padalinio vadovu Pauliumi Kapitanovu. Susitikime dalyvavo Savivaldybės meras A. Vaicekauskas, mero pavaduotoja L. Jakinevičienė, administracijos direktorė J. Zailskienė, direktorės pavaduotojas A. Marcinkevičius, mero patarėja A. Dargužienė, administracijos Statybos ir ekonominės plėtros skyriaus vyriausioji specialistė I. Ramanauskienė.

Susitikimo metu įmonės atstovai pristatė savo paslaugas. Buvo aptarti lūkesčiai dėl bedradarbiavimo, kokybiškų paslaugų teikimo, greito problemų sprendimo.

Liepos 20 d. Prienų rajono savivaldybės meras Alvydas Vaicekauskas susitiko su potencialiais krepšinio klubo „Prienai“ rėmėjais aptarti krepšinio klubo „Prienai“ rėmimo galimybes ir sąlygas. Užtikrinus Savivaldybės ir rėmėjų finansinę paramą, klubas jau galėtų pradėti pasiruošimą naujajam sezonui ir komplektuoti komandos sudėtį.

Meras A. Vaicekauskas susitikimą su rėmėjais įvertino pozityviai ir pasakė, jog pokalbio dalyviai supranta įsipareigojimų svarbą. Meras taip pat pageidavo, kad klubo valdybos sudėtyje būtų daugiau atskirų rėmėjų atstovų, kurie dalyvautų valdymo veikloje. Savivaldybė su Tarybos pritarimu kasmet skiria krepšinio klubui 250000 finansinę paramą. Todėl klubo rėmimo klausimas pirmiausia turi būti aptartas su Savivaldybės tarybos nariais, nuo kurių ir priklausys galutinis sprendimas.

Liepos 9 d. Prienų r. savivaldybės meras A. Vaicekauskas, administracijos direktorė J. Zailskienė susitiko su UAB „Sportinė Aviacija ir Ko“ direktoriumi, vienu iš asociacijos „Prienų aeroklubas“ steigėjų Vytautu Mačiuliu bei asociacijos direktoriumi Tomu Stupuriu. Aviacijos vystymo atstovai pristatė aeroklubo veiklą, perspektyvas ir planus, iš kurių aktualesni – aviacijos sporto šakų vystymas ir plėtra, sklandytojų ruošimas, dalyvavimas įvairaus rango varžybose, aviacijos švenčių ir kitų renginių organizavimas bei galimybės įkurti sklandymo mokyklą.

Savivaldybės iniciatyva liepos 8 d. Prienuose lankėsi Kultūros paveldo departamento prie Kultūros ministerijos direktorius Vidmantas Bezaras su specialistų komanda. Susitikime dalyvavo Prienų r. savivaldybės meras A. Vaicekauskas, Architektūros ir urbanistikos skyriaus bei Kultūros, turizmo ir jaunimo skyriaus vedėjai ir specialistai. Jo metu aptartos problemos dėl buvusio karinio miestelio pastatų, įtrauktų į kultūros paveldo objektų sąrašą. Savivaldybei pagerinus infrastruktūrą, dalis šių pastatų jau yra tvarkomi, kitus įsigiję nauji šeimininkai taip pat turi planų, tačiau yra ir beviltiškų. Vienas iš jų – buvęs valgyklos pastatas. Jeigu būtų panaikintos pastato vertingosios savybės, Savivaldybė inicijuotų jo perėmimą ir ieškotų galimybių sutvarkyti. Taip pat buvo aptartas klausimas dėl suformuotų sklypų gyvenamųjų namų statybai. Anot mero A. Vaicekausko, toje vietoje yra suformuota ir gatvė, bet šiuo metu dėl tam tikrų paveldosauginių apribojimų sklypų savininkams neleidžiama vykdyti statybos, o žmonės ir Savivaldybė jaučiasi padėties įkaitais. Jeigu būtų galimybė pakeisti Statybos techninį reglamentą, palikus atitinkamus statybos kultūros paveldo teritorijoje reikalavimus, klausimas būtų išspręstas. Kultūros paveldo departamento atstovai pažadėjo paieškoti galimybių, kaip šią problemą išspręsti.

Paveldosaugininkams taip pat buvo pristatytos šalia kareivinių sutvarkytos ir atnaujintos viešosios erdvės. Dar vienas Savivaldybės noras – kad kareivinių teritorija, priklausanti kultūros paveldui, būtų sumažinta. Anot mero, nesuprantama, kodėl tokia didelė teritorija įtraukta į saugomų kultūros paveldo objektų sąrašą, juk tai tik stabdo šios teritorijos sutvarkymą ir įveiklinimą.

Birželio 18 d. Prienų r. savivaldybės administracijos direktorė Jūratė Zailskienė dalyvavo Kretingos r. savivaldybėje vykusiame susitikime su Europarlamentaru J. Oleku, Savivaldybės meru A. Kalniumi, mero pavaduotoju D. Samaliumi, administracijos direktoriumi E. Viskontu, jo pavaduotoja V. Turauskaite, tarybos nariais, administracijos specialistais.

Susitikime kalbėta apie žaliąjį kursą, savivaldybių savarankiškumą ir centrinės valdžios pasitikėjimą jomis. Direktorė su Kretingos r. savivaldybės administracijos vadovais ir specialistais aptarė viešosios tvarkos specialistų svarbų prevencinį darbą, dalinosi patirtimi apie priimto infrastruktūros įstatymo taikymą. Sutarta, kad artimiausiu metu vyks administracijos vadovų susitikimas Prienuose.

Rugsėjo 1 d. meras Alvydas Vaicekauskas susitiko su asociacijos „Kauno aeroklubas“ vadovu Algimantu Ženteliu. Susitikimo metu A. Žentelis pristatė asociacijos veiklas, kalbėta apie aviacinio turto perdavimo procedūras.

Birželio 16 d. meras A. Vaicekauskas, mero pavaduotoja L. Jakinevičienė, administracijos direktorė J. Zailskienė, mero patarėja A. Dargužienė, Kultūros, turizmo ir jaunimo skyriaus vedėjas R. Šiugždinis susitiko su verslininku A. Stašaičiu. Verslininkas pristatė idėją organizuoti šių metų rudenį ne tik Mokytojų dienos regatą, bet padaryti trijų dienų respublikinį Muzikų ir Mokytojų dienų festivalį Prienų mieste.

Birželio 15 d. meras A.Vaicekauskas, mero pavaduotoja L. Jakinevičienė, administracijos direktorė J. Zailskienė, Prienų r. savivaldybės tarybos nariai, administracijos specialistai susitiko su asociacijos Prienų aeroklubo vadovu Tomu Stupuriu ir kitais asociacijos nariais. Vyko diskusija apie turto, kurį prižiūri asociacija, tolimesnį valdymą. Tokios diskusijos vyks su visomis Pociūnuose veikiančiomis asocijuotomis sporto ir verslo organizacijomis.

Birželio 15 d. Prienų r. savivaldybės meras A. Vaicekauskas, mero pavaduotoja L. Jakinevičienė, administracijos direktorė J. Zailskienė, Statybos ir ekonominės plėtros bei Architektūros ir urbanistikos skyrių specialistai dalyvavo susitikime su UAB „Senukai“ atstovais. Susitikimo metu buvo aptarti klausimai dėl automobilių stovėjimo aikštelės prie „Senukų“ prekybos centro bei galimybių išspręsti automobilių judėjimo problemą.

Prie prekybos centro yra įrengta automobilių stovėjimo aikštelė, tačiau (nors ten laisvų vietų ir būna) vairuotojai dažnai stato automobilius ne aikštelėje, bet kur pakliuvus. Centro pastatus skirianti gatvė labiau primena ne kelią, o automobilių stovėjimo aikštelę. Ši problema ypač aktuali savaitgaliais, kai atvažiuoja ir žmonių po turgaus.

Susitikimo su verslo atstovais metu sutarta, kad per mėnesį jie kartu su transporto atstovais įvertins situaciją, paruoš ir pateiks Savivaldybei automobilių galimų parkavimo zonų, gatvės ženklinimo ir ženklų pastatymo pasiūlymus.

Birželio 14 d. meras A.Vaicekauskas, mero pavaduotoja L. Jakinevičienė, administracijos direktorė J. Zailskienė, Prienų r. savivaldybės tarybos nariai, administracijos specialistai susitiko su asociacijos Kauno parašiutininkų klubas vadovu Kęstučiu Mališausku. Vyko diskusija apie turto, kurį prižiūri asociacija, tolimesnį valdymą. Tokios diskusijos planuojamos su visomis Pociūnuose veikiančiomis asocijuotomis sporto ir verslo organizacijomis.

Birželio 10 d. Prienų rajono savivaldybės administracijos direktorė Jūratė Zailskienė dalyvavo VšĮ „Terra Publica“ 20-čio sukakties šventėje, kurioje pasveikino leidyklą sėkmingos veiklos jubiliejaus proga. Direktorė pasidžiaugė galėdama pranešti, kad už pasaulio pažinimo skatinimą bei brandžius ir išsamius spaudos, radijo, foto, televizijos, interneto žiniasklaidos autorinius darbus kelionių tematika šiais metais leidyklos steigėjui Vytautui Kandrotui buvo paskirta Prienų rajono savivaldybės įsteigta kartu su Lietuvos žurnalistų sąjunga organizuojamo keliautojo, žurnalisto Mato Šalčiaus konkurso premija.

Gegužės 9 d. vyko nuotolinis pasitarimas dėl vasaros ir rudens renginių Prienų rajone. Pasitarime dalyvavo meras A. Vaicekauskas, mero pavaduotoja L. Jakinevičienė, administracijos direktorė J. Zailskienė, mero patarėja A. Dargužienė, Kultūros, turizmo ir jaunimo skyriaus vedėjas R. Šiugždinis, Prienų kultūros ir laisvalaikio centro direktorė V. Naudžiūtė, direktorės pavaduotoja L. Gediminienė, centro režisierė Z. Kuzminskienė. Pasitarimo pradžioje dalyvavo Kauno eoroklubo vadovas A. Žentelis, kuris pasiūlė didinti Savivaldybės ir aviatorių bendradarbiavimą ir vienoje iš rajono švenčių nemokamai surengti lėktuvų pasirodymą su akrobatiniais triukais. Tikimasi, kad vėliau tai galėtų virsti gražia tradicija, atspindinčia Prienų krašto savitumą.

Gegužės 20 d. Savivaldybės iniciatyva vyko pasitarimas su Lietuvos automobilių kelių direkcija (toliau LAKD). Susitikime dalyvavo meras A. Vaicekauskas, administracijos direktorė J. Zailskienė, LAKD direktorius R. Lipkevičius, Savivaldybės adminsitracijos Statybos ir ekonominės plėtros skyriaus ir LAKD specialistai.
Pasitarimo metu buvo sutarta, kad LAKD savo lėšomis iki vasaros pabaigos sutvarkys Skriaudžių gyvenvietėje, Jaunimo ir Stadiono g. sankryžoje, besikaupiančio vandens problemą, Prienuose išasfaltuos kelkraščio žvyro „liežuvius“ Greimų ir Kęstučio gatvėse. Kalbėta dėl galimybės sutvarkyti nuovažą prie senųjų Jiezno kapinių. Susitikime kalbėta ir apie planuojamus pradėti paruošiamuosius kelio Kaunas–Prienai rekonstrukcijos darbus – 2+1 kelio projekto rengimą, žemės pirkimo procedūras. Vyko diskusijos ir apie apie Prienų Greimų tilto, kelių bei pėsčiųjų takų visame Prienų rajone, priklausančių LAKD, tinkamą priežiūrą.

Gegužės 18 d. Savivaldybės meras A. Vaicekauskas, mero pavaduotoja L. Jakinevičienė, adminstracijos direktorė J. Zailskienė, administracijos direktorės pavaduotojas A. Marcinkevičius ir adminsitracijos Statybos ir ekonominės plėtros skyriaus specialistai lankėsi Pociūnų aeorodrome su tiklsu apžiūrėti valstybės perduodamą aviacinį turtą Savivaldybės nuosavybėn. Apžiūroje taip pat dalyvavo Kauno parašiutininkų klubo, Kauno apskrities aviacijos sklandymo klubo, Prienų aeroklubo ir Kauno aeroklubo atstovai.

Gegužės 17 d. Savivaldybės meras A. Vaicekauskas, mero pavaduotoja L. Jakinevičienė ir administracijos direktoriaus pavaduotojas A. Marcinkevičius susitiko su asociacijos „Prienų aeroklubas“ atstovais T. Stupuriu ir V. Mačiuliu. Asociacijos atstovai pristatė savo naujai įkurtą organizaciją, jos narius ir planuojamas veiklas.

Gegužės 17 d. Lietuvos samariečių bendrijos atstovai susitiko su Savivaldybės meru A. Vaicekausku, administracijos Socialinės paramos ir sveikatos skyriaus vedėja S. Mekioniene. Buvo pristatyti samariečių bendrijos planai Pakuonio miestelyje pradėti teikti dienos priežiūros paslaugas senyvo amžiaus žmonėms, kurie serga alchaimeriu ar dimensija, aptartos kitos organizacijos vykdomos veiklos, bendradarbiavimo galimybės.

Vyko mero Alvydo Vaicekausko susitikimai su sklandymo ir parašiutų sporto atstovais. Balnadžio 29 d. – Vytautu Sabeckiu, Tomu Stupuriu, gegužės 4 d. – Kęstučiu Milišausku ir Algimantu Ženteliu, gegužės 6 d. – Vytautu Mačiuliu. Susitikimų metu aptartos sporto aktualijos, planuojami renginiai, aviacinio turto perėmimo savivaldybės nuosavybėn procedūros.

Balandžio 15 d. UAB „Mano konkursas“ direktorius G. Moška ir plėtros vadovas G. Aleksa pristatė rengiamą Viešųjų pirkimų įstatymo projektą, kuriuo siekiama centralizuoti viešųjų pirkimų procesą, o kiekviena savivaldybė turėtų apsispręsti, ar taps Centriniu pirkimų organizatoriumi. Taip pat pristatė galimybes atlikti visų Savivaldybėje esančių pirkimų organizatorių vykdomų viešųjų pirkimų analizę, pateikti gaires dėl centralizavimo proceso. Pristatyme dalyvavo Savivaldybės mero pavaduotoja L. Jakinevičienė, administracijos direktorė J. Zailskienė, administracijos direktorės pavaduotojas A. Marcinkevičius, mero patarėja A. Dargužienė, administracijos Statybos ir ekonominės plėtros skyriaus vedėjas T. Žvirblys ir vyriausioji specialistė L. Mikušauskienė.

Balandžio 12 d. Savivaldybės vadovais susitikimo su UAB „Transrevis“ atstovu. Pasitarimo metu aptarta situacija dėl vietinio reguliaraus susisiekimo maršrutais važiuojančių gyventojų mažėjimo, diskutuota dėl galimybių teikti socialinio taksi paslaugas.

Balandžio 2 d. vyko susitikimas su Lietuvos futbolo federacijos generaliniu sekretoriumi Edgaru Stankevičiumi vykdomojo komiteto nariu Vidmantu Butkevičiumi. Susitikime dalyvavo meras A. Vaicekauskas, mero patarėja A. Dargužienė, Savivaldybės administracijos Švietimo ir sporto skyriaus vedėjas R. Zailskas ir vyriausiasis specialistas A. Marchockis, Prienų kūno kultūros ir sporto centro direktorius A. Deltuva. Susitikimo metu aptartas tolimesnis bendradarbiavimas Prienuose organizuojant salės ir paplūdimio futbolo čempionatus. Taip pat aptartas šiais metais planuojamas surengti FIFA salės futbolo pasaulio čempionatas, kurio metu Prienų sporto arenoje vyktų treniruočių stovyklos.

Balandžio 2 d. UAB „Green genius“ pristatė savo turimų saulės parkų paslaugas. Pasitarime dalyvavo Savivaldybės administracijos direktorė J. Zailskienė, mero patarėja A. Dargužienė, Savivaldybės administracijos Statybos ir ekonominės plėtros skyriaus specialistai. Buvo pristatytos galimybės nuomotis saulės parkuose esančią saulės elektrinę ir sumažinti iš ESO ar nepriklausomų elektros tiekėjų perkamos elektros energijos kiekius.

Kovo 31 d. Savivaldybės meras A. Vaicekauskas, administracijos direktorės pavaduotojas A. Marcinkevičius, mero patarėja A. Dargužienė susitiko su UAB „Scapa baltic“ generaliniu direktoriumi R. Paražinsku ir įmonės atstovu J. Strampicku. Susitikimo metu buvo pristatyta įmonės plėtros vizija. Įmonė nori įsigyti arba statyti didesnes baldų gamybos patalpas, jiems reikalingas didesnis žemės sklypas. Sutarta bendradarbiauti, ieškant vietos įmonės plėtrai.

Kovo 26 d. Savivaldybės vadovai susitiko su pastato, esančio prie Kęstučio paminklo Prienuose, savininkais. Jie pristatė savo viziją dėl pastato rekonstravimo. Buvo sutarta, kad Savivaldybei bus atsisųstas preliminarus darbų atlikimo grafikas, nes pastatas jau yra avarinės būklės, neprižiūrėtas.

Kovo 26 d. meras A. Vaicekauskas susitiko su UAB „Sportinė aviacija ir ko“ vadovu V. Mačiuliu. Susitikimo metu kalbėta apie rengiamą Vyriausybės nutarimą dėl Pociūnų aerodromo aviacinio turto perdavimo Savivaldybės nuosavybei.

Kovo 23 d. meras A. Vaicekauskas ir mero patarėja A. Dargužienė susitiko su Lietuvos sklandymo sporto federacijos atstovais V. Motuza ir O. Travkinu. Susitikimo metu buvo aptarta federacijos veikla, ateities perspektyvos, kalbėta apie parengtą Vyriausybės nutarimo projektą dėl nekilnojamojo ir ilgalaikio materialiojo turto (susijusio su aviacijos sportu) perdavimo Prienų r. savivaldybės nuosavybėn.

Kovo 12 d. meras A. Vaicekauskas, mero pavaduotoja L. Jakinevičienė, administracijos direktorė J. Zailskienė, mero patarėja A. Dargužienė, administracijos Švietimo ir sporto skyriaus vedėjas R. Zailskas, vyriausiasis specialistas A. Machockis bei Kūno kultūros ir sporto centro direktorius A. Deltuva nuotoliniu būdu susitiko su Lietuvos plaukimo federacijos generaliniu sekretoriumi Tomu Pakščiu ir projektų vadove Milda Seibokaite. Su federacijos atstovai aptartos galimybės Prienų rajone vystyti plaukimo sportą. Sutarta bendradarbiauti 2-3 klasių mokinių mokymo plaukti programos įgyvendinimo, trenerių paieškos, kvalifikacijos kėlimo bei kitais klausimais.

Kovo 9 d. Savivaldybės meras A. Vaicekauskas, adminsitracijos direktorė J. Zailskienė ir administracijos specialistai susitiko su UAB „ Vytenio namai“ vadovu A. Eidukevičiumi. Daugiabučio, esančio Vytenio g. 22 Prienuose (buvusių kareivinių), rekonstrukcijos darbai jau prasidėjo. Šiuo metu vykdomi stogo ir perdangos keitimo darbai. Susitikimo metu buvo kalbėta apie medžių kirtimo procedūras ir tolimesnius veiksmus dėl parkavimo vietų prie daugiabučio projektavimo.

Kovo 5 d. Prienų r. savivaldybės meras A. Vaicekauskas, administracijos direktorė J. Zailskienė, vyriausioji architektė D. Joneliūnienė ir Statybos ir ekonominės plėtros skyriaus vedėjas T. Žvirblys susitiko su UAB „Windowsa“, kuri Prienuose įsigijo ir rekonstruoja pastatą, kuriame bus įrengtas modernus daugiabutis, atstovais. Savivaldybės vadovai ir specialistai apžiūrėjo statinį, aptarė įvažų įrengimo, servitutinio kelio, vandentiekio, vaizdinės reklamos įrengimo galimybių Prienų mieste, kitus visuomeninio intereso klausimus.

Vasario 26 d.  įvyko nuotolinis susitikimas su Namuno parko projekto vystytojais. Susitikime dalyvavo Savivaldybės meras A. Vaicekauskas, mero pavaduotoja L. Jakinevičienė, administracijos direktorė J. Zailskienės, mero patarėja A. Dargužienė, Statybos ir ekonominės plėtros skyriaus vedėjas T. Žvirblys, įmonių grupės „Windowsa“ vadovai bei atstovai. Virtualaus susitikimo metu pristatytas daugiabučio namo (buvusios Prienų specialiosios mokyklos) rekonstrukcijos projektas, planuojamos investicijos, statybos procesas, inovaciniai sprendimai, pasidalinta mintimis, kokią vertę projektas sukurs miestui.

Vasario 26 d. vyko Kauno prekybos, pramonės ir amatų rūmų Prienų atstovybės organizuota diskusija, į kurią įsitraukė Prienų rajono ir visų kaimyninių savivaldybių vadovai, verslo, žiniasklaidos, LR Seimo, Lietuvos automobilių kelių direkcijos atstovai. Savivaldalda ir toliau nenuleidžia rankų ir įvairiais būdais kovoja, kad kelias Kaunas-Prienai-Alytus būtų įtrauktas į prioritetinių projektų sąrašą – rašo raštus, renka parašus, važiuoja kalbėtis, kreipiasi į Seimo narius… Praėjusios kadencijos Seimo nariai neįstengė išjudinti šio klausimo iš „mirties taško“. Bus matyti, ar pavyks šios kadencijos atstovams Seime. Savivaldybių merai ir jų komandos, verslas, kitos asocijuotos struktūros pasiryžę bendradarbiauti. Atrodo, įvairios priemonės jau išnaudotos – reikia tik politinės valios. Ar jos yra ir ar kelias bus įtrauktas į Vyriausybės priemonių įgyvendinimo planą, paaiškės jau labai greitai.

Kovo 26 d. meras A. Vaicekauskas susitiko su UAB „Sportinė aviacija ir ko“ vadovu V. Mačiuliu. Susitikimo metu kalbėta apie rengiamą Vyriausybės nutarimą dėl Pociūnų aerodromo aviacinio turto perdavimo Savivaldybės nuosavybei.

Vasario 17 d. vyko Savivaldybės ir UAB „Išlaužo žuvis“ atstovų susitikimas. Susitikime dalyvavo Prienų r. savivaldybės meras A. Vaicekauskas, administracijos direktorė J. Zailskienė, Investicijų ir Žemės ūkio skyrių vedėjos V. Stasytienė ir A. Tamošiūnienė, UAB „Išlaužo žuvis“ direktorius D. Svirskis. Susitikimo metu kalbėta žemės ir žemės nuomos mokesčių sumažinimo, Pietvakarių ŽRVVG paskelbto kvietimo teikti paraiškas pagal priemonę „Socialinės gerovės kūrimas ŽRVVG teritorijoje, pritaikant žuvininkystei skirtą infrastruktūrą žuvininkystės verslo ir visuomenės poreikiams“ klausimais.

Susitikimo metu akcentuota, kad mokesčių sumažinimo ar atleidimo klausimas yra Savivaldybės tarybos kompetencija: kiekvieną konkretų atvejį svarsto Taryba ir priima sprendimą. Dėl infrastruktūros gerinimo projekto įgyvendinimo buvo paaiškinta, kad paraiškų priėmimo laikas baigiasi kovo 15 d. Nesulaukus Išlaužo seniūnijos verslo ir bendruomenių inciatyvos, jos ėmėsi Savivaldybė. Atsižvelgiant į seniūnijų dydį, gyventojų skaičių, infrastruktūą, aplinkos gerinimo poreikį ir tai, kad tam kraštui skirta mažiausiai investicijų, projekto įgyvendinimui pasirinkta Veiverių seniūnija.

Vasario 2 d. vyko Savivaldybės vadovų susitikimas su UAB „ Vytenio namai“ vadovu. Įmonė šiuo metu jau pradėjo parengiamuosius darbus pastato, esančio Vytenio g. 22 Prienuose (buvusių kareivinių), rekonstrukcijos darbus. Įmonės atstovas pristatė jau padarytus darbus, numatomus užbaigimo terminus. Susitikimo metu buvo sutarta ieškoti galimybių išpręsti parakavimo vietų aplink ir šalia pastato problemą.

Tuščia sekcija. Redaguokite puslapį ir pridėkite turinį čia.