2022 m. susitikimai

Gruodžio 6 d. meras A. Vaicekauskas, administracijos direktorė J. Zailskienė, administracijos Statybos ir ekonominės plėtros skyriaus vedėjas T. Žvirblys susitiko su Prienų aeroklubo direktoriumi R. Rusteika ir klubo nariais. Susitikimo metu aptartos elektros apskaitos ir servituto nustatymo problemos Pociūnuose prie panaudos teise valdomo angaro. Diskutuota dėl šiuo metu niekam neperduotų valdyti ir naudoti namelių prie Pociūnų aerodromo. Taip pat Prienų aeroklubo atstovai pristatė savo varžybų organizavimo planus.

Lapkričio 29 d. meras A. Vaicekauskas, administracijos direktorė J. Zailskienė, administracijos specialistė susitiko su UAB „Transrevis“ atstovu Vladu Dapkumi. Susitikimo metu buvo kalbėta apie vietinio susiekimo maršrutų įkainius, galimybes juos peržiūrėti. Buvo sutarta, kad įmonė kreipsis oficialiai raštu ir tuomet bus galima įvertinti visas teisines galimybes.

Lapkričio 23 d. meras A. Vaicekauskas, administracijos direktorė J. Zailskienė ir mero patarėja A. Dargužienė susitiko su keleivinės laivų asociacijos „Nemunas“ prezidentu M. Žiedeliu. Susitikimo metu M. Žiedelis pristatė šią vasarą startavusio projekto „Nemuno turas“, kurio metu laivas „Algirdas“ kursavo maršrutu Birštonas–Prienai–Birštonas, rezultatus. Kalbėta apie ateities planus ir vizijas.

Lapkričio 23 d. meras A. Vaicekauskas susitiko su UAB „Sportinė aviacija ir ko“ savininku V. Mačiuliu. Susitikimo metu buvo kalbėta apie iškilusią problemą dėl netinkamai nustatyto servituto, dėl kurio Prienų aeroklubui yra apsunkintas naudojimasis angaru Pociūnuose.

Lapkričio 22 d. meras A. Vaicekauskas susitiko su „Harmony Park“ savininku A. Rakausku. Susitikimo metu buvo aptarti dviračių tako nuo Prienų iki „Harmony Park“ įrengimo planai. A. Rakauskas pristatė naujas erdves parke, įkurtą ūkį, kuriame užauginti produktai yra patiekiami naujame gastrobare „Samana“.

Spalio 21 d. meras A. Vaicekauskas ir Administracijos Architektūros ir urbanistikos skyriaus vedėja D. Joneliūnienė susitiko su sporto klubo „Stadionas“ atstovais. Susitikimo metu buvo aptartos valstybinio žemės sklypo Prienuose, kuriame šiuo metu įrengta automototrasa, naudojimo ir valdymo galimybių.

Spalio 20 d. Prienų centre atidarytas Regiono nekilnojamojo turto (NT) paslaugų centras, kuris, kaip pažymėjo centro įkūrėjai, ketina kurti pasitikėjimu grįstą nekilnojamojo turto paslaugų kultūrą.
Perkirpti simbolinę atidarymo juostelę buvo pakviesti Prienų r. savivaldybės meras Alvydas Vaicekauskas ir Regiono NT paslaugų centro vadovė Justina Brazaitė.
Šis centras yra prisidėjęs ir prie sakurų sodo sodinimo Prienuose, o dabar įleido ir verslo šaknis. Gyventojams ir verslui centras žada pasiūlyti platų spektrą paslaugų vienoje vietoje – nuo nekilnojamojo turto tarpininkavimo, turto vertinimo, matininkų, architektų, paskolų, draudimo, statybos darbų ir kitų paslaugų gyventojams iki galimybės reklamuotis, bendradarbiauti bendruose projektuose, pagalbos ieškant klientų verslo atstovams. Su NT paslaugų centro atidarymu įkūrėjus pasveikinę meras A. Vaicekauskas ir Administracijos direktorė Jūratė Zailskienė pasidžiaugė kiekviena verslo iniciatyva, kuri atranda kelią į Prienus, palinkėjo sėkmės, kokybiškų paslaugų žmonėms ir bendradarbiavimo.

Spalio 19 d. vyko susitikimas su UAB „Ekspozicijų sistemos“ projektų vadovu Viliumi Juozu Laurinavičiumi ir dizainere Skirmante Vaitkevičiūte. Susitikime dalyvavo meras A. Vaicekauskas, administracijos direktorė J. Zailskienė, Prienų krašto muziejaus direktorė L. Batutienė, administracijos specialistai. Įmonės atstovai projektavo Kalendorių muziejaus Skriaudžiuose patalpas ir savo iniciatyva norėjo padovanoti Savivaldybei vizualinę idėją naujo muziejaus pastato, kuriame galėtų įsikurti Kalendorių muziejus.

Spalio 12 d. Savivaldybėje lankėsi Lietuvos krepšinio federacijos prezidentas Vidas Gedvilas, generalinis sekretorius Mindaugas Balčiūnas, Krepšinio sporto klubo „Prienai“ vadovas Marius Milaševičius. Pasitarime dalyvavo meras A. Vaicekauskas, mero pavaduotoja L. Jakinevičienė, administracijos direktorė J. Zailskienė, direktorės pavaduotojas A. Marcinkevičius, Savivaldybės tarybos nariai. Susitikimo metu federacija pristatė savo viziją dėl krepšinio 3×3 vystymo ir populiarinimo Lietuvoje, kalbėta apie Prienų krepšinio komandos finansinius sunkumus.

Spalio 12 d. meras A. Vaicekauskas, administracijos direktorė J. Zailskienė ir mero patarėja A. Dargužienė susitiko su UAB „Vytenio namai“ atstovais, kurie baigia rekonstruoti daugiabutį Prienų karinio miestelio teritorijoje. Savivaldybės atstovai turėjo galimybę apžiūrėti baigiamus įrengti butus, kalbėta apie tolimesnes perspektyvas.

Rugsėjo 28 d. įvyko projekto pirmojo etapo darbų užbaigimo pristatymas ir įrengto daugiabučio namo atidarymo renginys, į kurį buvo pakviestas Prienų r. savivaldybės meras Alvydas Vaicekauskas, taip pat miesto įstaigų vadovai, naujieji namo gyventojai. Tai nekilnojamojo turto vystytojų „Windowsa“ įmonių grupės įgyvendinamas modernus projektas „Nemuno parkas“.

Daugiabučio atidarymo metu nekilnojamojo turto vystytojai padėkojo Savivaldybei už verslo idėjų palaikymą ir investicijas į aplinkos gerinimą, taip pat pristatė projektą – nuo idėjos iki dabartinio etapo, aprodė šiuolaikiškai įrengtus butus.

Rugsėjo 13 d. Savivaldybės meras A. Vaicekauskas, administracijos direktorės pavaduotojas A. Marcinkevičius, mero patarėja A. Dargužienė susitiko su UAB „Kauno autobusai“ generaliniu direktoriumi M. Grigeliu. Susitikimo metu įmonės vadovas pristatė e.bilieto viešajame transporte Kauno regione koncepciją ir jų jau sukurtos ir Kaune naudojamos sistemos galimybes.

Rugsėjo 12 d. meras susitiko su Lietuvos kunigu saleziečiu Hermanu Jonu Šulcu – misionieriumi, globos namų, amatų mokyklos ir gimnazijos Ruandoje bei Jaunimo sodybos Kretingos r., Kėkštų kaime, steigėju. Susitikime taip pat dalyvavo Prienų rajono savivaldybės bendruomenių asociacijos pirmininkas V. Kupstas ir mero patarėja A. Dargužienė. Susitikimo metu kunigas pasidalino pasakojimais iš laikotarpio, kai vykdė misiją Ruandoje. Pasakojo, kad jo senelių gimtajame Kėkštų kaime paties įkurtoje ir jau daugiau nei 20 metų veikiančioje Jaunimo sodyboje savaitgaliais suvažiuoja ir atostogų metu stovyklauja vaikai ir jaunimas iš socialinės rizikos šeimų, našlaičiai bei kiti vaikai, kuriems reikalinga pagalba. Taip pat vyksta įvairūs dvasinio atsinaujinimo mokymai bei seminarai stovyklos vaikams ir suaugusiesiems.

Rugsėjo 8 d. meras A. Vaicekauskas ir mero patarėja A. Dargužienė susitiko su UAB „Windowsa“ atstovais, kurie pakvietė merą į „Nemuno parko“ daugiabučio atidarymo renginį, pristatė savo tolimesnes vystymo vizijas.

Rugsėjo 7 d. meras A. Vaicekauskas susitiko su Prienų aeroklubo atstovu V. Mačiuliu. Susitikimo metu buvo aptarta problema dėl neteisėto draudimo naudotis aikštelės ir kelio servitutu prie angaro Pociūnų aerodrome. Aptarti elektros apskaitos įvedimo klausimai bei Prienų aeroklubui panaudos teise perduoto lėktuvo „Wilga“, iš kurio iki perdavimo buvo išimtas ir negrąžintas variklis, atstatymo klausimas. V. Mačiulis pristatė klubo vykdomą vaikų mokymo programą.

Rugsėjo 6 d. Prienų r. savivaldybėje įvyko Savivaldybės ir Dzūkijos-Suvalkijos saugomų teritorijų direkcijos atstovų susitikimas. Susitikime dalyvavo Savivaldybės meras A. Vaicekauskas, kiti vadovai, skyrių specialistai, Dzūkijos-Suvalkijos saugomų teritorijų direkcijos vadovas Paulius Čeponas ir Kraštovaizdžio saugojimo skyriaus vadovė Ingrida Ignatavičienė.

Susitikimo tikslas buvo susipažinti su naujaisiais direkcijos vadovais ir aptarti šiuo metu aktualiausius savivaldybei klausimus, susijusius su planuojamais projektais, infrastruktūros tvarkymu ir plėtra: dėl planuojamo apžvalgos tako Prienų mieste (kairiajame Nemuno krante, nuo tilto ir LDK Kęstučio paminklo link ,,Žiburio“ kalnelio) įrengimo, pažintinės turistinės laivybos infrastruktūros plėtros Nemuno upėje Prienuose (prieplaukų, valčių įlaidų vietų ir kt.), paslaugų centro prie Balbieriškio atodangos įrengimo galimybių, planų dėl Velniabliūdžio pažintinio tako rekonstravimo.

Rugsėjo 6 d. meras A. Vaicekauskas, administracijos direktorė pavaduotojas A. Marcinkevičius, administracijos Švietimo ir sporto skyriaus vedėjas R. Zailskas susitiko su Eurofondo atstovu, kuris pristatė e-piniginės, su kuria vaikai gali atsiskaityti mokyklos valgykloje, įdiegimo savivaldybės mokyklose galimybes.

Rugpjūčio 24 d. Savivaldybės meras A. Vaicekauskas, Administracijos direktorė J. Zailskienė, Statybos ir ekonominės plėtros skyriaus vedėjas T. Žvirblys ir vyr. specialistė L. Milkevičienė dalyvavo Savivaldybės inicijuotame nuotoliniame susitikime su Lietuvos automobilių kelių direkcijos (LAKD) vadovais ir specialistais. Susitikimo metu aptarti aktualūs kelių, priklausančių Kelių direkcijai, priežiūros klausimai, kuriuos pateikė Savivaldybė.

Rugpjūčio 17 d. meras A. Vaicekauskas ir administracijos direktorė J. Zailskienė susitiko su Lietuvos akrobatinio sklandymo federacijos prezidentu Ž. Lidžiumi, aviacinio sporto treneriu A. Bezaru ir Prienų aeroklubo atstovu V. Mačiuliu. Akrobatinis sklandymas – nauja ir vis populiarėjanti aviacijos sporto šaka Lietuvoje. Svečiai pranešė, kad Tarptautinė aeronautikos federacija jau oficialiai patvirtino, kad 2023 m. liepos 26 – rugpjūčio 5 d. Pociūnų aerodrome vyks akrobatinio sklandymo pasaulio čempionatas, kurio metu tikimasi sulaukti dalyvių iš šešiolikos pasaulio šalių. Susitikimo metu buvo aptartos bendradarbiavimo galimybės.

Rugpjūčio 4 d. UAB „Informatikos ir ryšių technologijų centras“ atstovai susitikimo su Savivaldybės meru A. Vaicekausku, administracijos direktore J. Zailskiene, administracijos direktorės pavaduotoju A. Marcinkevičiumi ir mero patarėja A. Dargužiene metu pristatė išmaniųjų technologijų sistemų taikymo galimybes savivaldoje. Buvo pristatyta, kokias išmaniąsias sistemas galima įdiegti savivaldybės turto valdymo, socialinių paslaugų administravimo, gyventojų e-konsultavimo, viešosios tvarkos užtikrinimo bei kitose srityse.

Rugpjūčio 2 d. UAB „Mačiūnai“ atstovai Artūras Gudžinskas ir Romas Vasiliauskas susitiko su Savivaldybės meru A. Vaicekausku, administracijos direktore J. Zailskiene, administracijos direktorės pavaduotoju A. Marcinkevičiumi ir administracijos specialistais dėl jiems nuosavybės teise priklausančio daugiabučio Prienuose statybos darbų. Susitikimo metu aptartos galimybės nurodyti parkavimo vietas automobiliams Savivaldybei nuosavybės teise priklausančioje aikštelėje, siekiant teikti dokumentus statybos leidimui gauti.

Liepos 29 d. Prienų r. savivaldybės vadovų kvietimu Jiezno paramos šeimai centre (PŠC) lankėsi Socialinės apsaugos ir darbo ministerijos (SADM) Užsieniečių integracijos skyriaus specialistai. Su jais susitiko Savivaldybės meras A. Vaicekauskas, administracijos direktorė J. Zailskienė, Jiezno PŠC direktorė V. Žukauskienė, Jiezno seniūnas A. Bartusevičius, centro darbuotojai.

Susitikimo metu buvo pristatytos Jiezno PŠC vykdomos veiklos, aptartos Prienų r. savivaldybės, Jiezno PŠC ir SADM bendradarbiavimo perspektyvos ir galimybės priimti globai ukrainiečių vaikus. Koks bus priimtas sprendimas, turėtų paaiškėti jau greit.

Liepos 28 d. Savivaldybėje vyko susitikimas su krepšinio klubo „Prienai“ vadovais ir akcininkais. Susitikime dalyvavo meras Alvydas Vaicekauskas, administracijos direktorė Jūratė Zailskienė ir administracijos direktorės pavaduotojas Algis Marcinkevičius, taip pat krepšinio klubo „Prienai“ direktorius Adomas Kubilius, UAB „Labas Gas“ direktorius ir LKL valdybos narys Žilvinas Gasiūnas, UAB „Mačiūnai“ savininkas Marius Milaševičius. Susitikimo tikslas – pristatyti Savivaldybės vadovams naują klubo rėmėją UAB „Mačiūnai“. Susitarta dėl ilgalaikio klubo bendradarbiavimo su naujuoju rėmėju. Taip pat planuojamas kitą savaitę susitikimas, kurio tikslas – įtraukti naują partnerį į klubo valdymą.

Birželio 30 d. meras A. Vaicekauskas, administracijos direktorė J. Zailskienė, mero patarėja A. Dargužienė, Statybos ir ekonominės plėtros skyriaus vedėjas T. Žvirblys ir Architektūros ir urbanistikos skyriaus vedėja D. Joneliūnienė susitiko su UAB „Fasida“ vadovu D. Šklėriumi.  Susitikimo metu įmonės vadovas pristatė savo viziją apie apgyvendinimui skirtų patalpų (motelio) įrengimą įmonei priklausančiose patalpose prie Prienų baseino. Sutarta bendradarbiauti įvertinant turimo žemės sklypo ir pastato naudojimo paskirtis, siekiant pradėti teikti apgyvendinimo paslaugas.

Birželio 27 d. meras A. Vaicekauskas, mero patarėja A. Dargužienė ir Statybos ir ekonominės plėtros skyriaus vedėjas T. Žvirblys susitiko su Prienų aeroklubo atstovu Vytautu Mačiuliu.  Susitikimo metu buvo kalbėta apie procedūras atskirai elektros apskaitai įvesti Prienų aeroklubo panaudos teise  valdomame angare Pociūnuose, taip pat konkrečių patalpų paskyrimui klubui šiose patalpose.

Birželio 20 d. meras A. Vaicekauskas, susitiko su UAB „Mačiūnai“ naujuoju akcininku M. Milaševičiumi.  Susitikimo metu buvo kalbėta apie įmonės statybos planus Prienuose bei jų norą tapti Prienų krepšinio klubo rėmėjais.

Birželio 20 d. meras A. Vaicekauskas, administracijos direktorė J. Zailskienė, mero patarėja A. Dargužienė,  susitiko su MB „Nemuno turas“ vadovu M. Žiedeliu.  Susitikimo metu buvo aptarta, kaip pavyko pirmoji laivo „Algirdas“ išvyka maršrutu Birštonas–Prienai. Kalbėta apie iššūkius ir planus dėl reguliarių reisų į Prienus.

Birželio 10 d. meras A. Vaicekauskas, administracijos direktorė J. Zailskienė, mero patarėja A. Dargužienė, Architektūros ir urbanistikos skyriaus vedėja D. Joneliūnienė susitiko su UAB „Adapteo“ atstovu P. Rutkausku.  Susitikimo metu buvo kalbėta apie modulinių namelių nuomą, galimybes juos pritaikyti sveikatos priežiūros ir ekonominės klasės viešbučio veikloms.

Balandžio 15 d. meras A. Vaicekauskas, mero patarėja A. Dargužienė susitiko su sportinių šokių studijos vadove Sandra Lipinskaite-Valiūniene. Susitikimo metu buvo kalbėta apie Prienų arenoje vyksiantį sportinių šokių konkursą.

Balandžio 8 d. meras A. Vaicekauskas, administracijos direktorė J. Zailskienė, administracijos direktorės pavaduotojas A. Marcinkevičius susitiko su slaugytoja ir slaugytojos padėjėju, kurie planuoja pradėti teikti ambulatorinės slaugos paslaugas namuose. Licencijai gauti jiems yra reikalingos patalpos, kurias norėtų išsinuomoti iš Savivaldybės.

Kovo 30 d. meras A. Vaicekauskas, administracijos direktorė J. Zailskienė ir mero patarėja A. Dargužienė dalyvavo susitikime su Senior Group atstovu. Tai įmonė, kuri nori plėsti savo veiklą vykdyti Lietuvoje. Įmonės veiklos sritis – šiuolaikiškų, komfortiškų ir patrauklių senelių namų statyba. Veikloje yra vadovaujamasi Big Family House ir MAMA-OK principais. Įmonės tikslas Prienų rajone pastatyti vienaaukščių namų kvartalą, kuriame galima apgyvendinti iki 70 asmenų (viename namelyje ne daugiau nei 7) ir pasiūlyti kokybiškas globos paslaugas. Susitikimo metu buvo aptartos tolimesnio bendradarbiavimo galimybės, susijusios su vietovės pasirinkimu, galimybėmis pakeisti įsigyto žemės sklypo paskirtį.

Kovo 28 d. meras A. Vaicekauskas, administracijos direktorė J. Zailskienė, administracijos direktoriaus pavaduotojas A. Marcinkevičius, administracijos specialistai susitiko su verslininku G. Valavičiumi. Susitikimo metu verslininkas pristatė savo viziją jam priklausančiuose žemės sklypuose Prienuose statyti ekonominės klasės viešbutį.

Kovo 17 d. naujasis buvusio Prienų „Revuonos“ viešbučio savininkas ir architektas Savivaldybės merui A. Vaicekauskui, mero pavaduotojai L. Jakinevičienei, administracijos direktorei J. Zailskienei, administracijos direktorės pavaduotojui A. Marcinkevičiui ir specialistams pristatė pastato rekonstrukcijos vizualizaciją, pasidalino mintimis, kaip planuoja įgyvendinti šį projektą bei kokius lūkesčius turi.

Savivaldybės administracijos direktorė J. Zailskienė, Statybos ir ekonominės plėtros bei Architektūros ir urbanistikos skyrių vedėjai dalyvavo susitikime su UAB „IGNITIS“ atstovais V. Freigofaite, A. Šeršniovu dėl elektromobilių įkrovimo stotelių įrengimo Prienuose galimybių.

Vasario 10 d. Savivaldybės meras A. Vaicekauskas, administracijos direktorė J. Zailskienė, Statybos ir ekonominės plėtros vedėjas T. Žvirblys ir Architektūros ir urbanistikos skyriaus vyriausiasis specialistas L. Simanaitis susitiko su nekilnojamojo turto vystytojų UAB „Windowsa“ atstovais. Savivaldybės atstovams buvo pristatyti bendrovės statybos ir aplinkos gerinimo darbai bei planai ateičiai. Savivaldybės atstovai pristatė verslininkams ir kitas galimybes investuoti į Prienų kraštą.

Vasario 9 d. meras A. Vaicekauskas, mero patarėja A. Dargužienė susitiko su Kauno parašiutininkų klubo vadovu K.Milišausku. Buvo kalbėta apie Pociūnų aerodromo pakilimo tako valdymą ir naudojimą.

Vasario 8 d. Savivaldybėje lankėsi Paysera atstovas, kuris susitiko su administracijos direktore J. Zailskiene, mero patarėja A. Dargužiene, administracijos specialistais. Įmonės atstovas pristatė jų diegiamą naujovę rinkoje – laisvuosius paštomatus. Tokie paštomatai nepriklausytų jokiai kurjerių tarnybai, todėl siuntas į jas galėtų pristatyti tiek smulkieji kurjeriai, sulkaus ir vidutinio verslo įmonės, fiziniai asmenys bei didžiosios kurjerių tarnybos. Taip pat jie galėtų būti naudojami ir kaip daiktadėžės. Šiuo metu yra planuojama šių paštomatų plėtra Prienų rajone, todėl buvo sutarta, kad savivaldybė bendradarbiaudama pasiūlys vietas, kur tokių paštomatų reikėtų labiausiai.

Vasario 7 d. meras A. Vaicekauskas ir mero patarėja A. Dargužienė susitiko su Lietuvos aeroklubo prezidentu I. Stankovičiumi. Susitikimo metu buvo kalbėta apie savivaldybei priklausančio aviacinio turto nuomos galimybes, planus dėl Pasaulio sklandymo čempionato, bendradarbiavimą su Čekijos Respublika.

Vasario 2 d. buvo atvykę Lietuvos techninio sporto federacijų asociacijos vadovas K. Ramoška ir Lietuvos automobilių sporto federacijos prezidentas E. Janavičius. Susitikime dalyvavo meras A. Vaicekauskas, mero patarėja A. Dargužienė, Teisės, personalo ir civilinės metrikacijos skyriaus vedėja V. Draugelytė. Buvo kalbėta apie šiuo metu vykstančius aviacinio turto perdavimo naudotis asociacijoms procesus, taip pat aptartos automobilių ir vandens sporto plėtros perspektyvos Prienuose.

Vasario 1 d. meras A. Vaicekauskas, mero pavaduotoja L. Jakinevičienė, Savivaldybės administracijos direktorė J. Zailskienė, direktoriaus pavaduotojas A. Marcinkevičius, administracijos specialistai dalyvavo nuotoliniame susitikime su UAB „Berlainių vėjas“ atstovu R. Giriūnu, kuris pristatė vėjo jėgainių įrengimo perspektyvas Prienų rajone.

Sausio 7 d. meras A. Vaicekauskas ir mero patarėja A. Dargužienė susitiko su Prienų rajono kultūros darbuotojų profesinių sąjungų atstovėmis. Susitikimo metu buvo kalbėta apie paskirtą papildomą valstybės finansavimą kultūros darbuotojų atlyginimų didinimui ir galimybes tęsti bendradarbiavimą su savivaldybe bei tikėtis finansavimo ir iš savivaldybės biudžeto darbuotojų koeficientų kėlimui.