2023 m. susitikimai

Kovo 10 d. meras A. Vaicekauskas susitiko su Prienų aeroklubo atstovu Vytautu Mačiuliu. Susitikimo metu buvo kalbėta apie servituto nustatymą prie angaro Pociūnų aerodrome eigos ir naujo elektros įvado, kuriuos galėtų naudotis visos ten veiklą vykdančios asociacijos.

Vasario 22 d. Prienų r. savivaldybėje vyko susitikimas su AB Vidaus vandens kelių direkcijos ir pramoginės ir keleivinės laivybos verslo atstovais. Susitikime dalyvavo Savivaldybės meras Alvydas Vaicekauskas, Administracijos direktorė Jūratė Zailskienė, direktorės pavaduotojas Algis Marcinkevičius, Statybos ir ekonominės plėtros bei Architektūros ir urbanistikos skyrių specialistai, Vidaus vandens kelių direkcijos generalinis direktorius Vitalijus Vinokurovas su komanda, taip pat keleivinės laivų asociacijos „Nemunas“ prezidentas ir MB „Birštono kruizas“ įkūrėjas Mindaugas Žiedelis.

Susitikime aptartas Nemuno vagos gilinimo ties Prienais klausimas ir laivybos sąlygų gerinimo Nemuno aukštupyje perspektyvos.

Vasario 20 d. Savivaldybės meras A. Vaicekauskas ir administracijos direktorė J. Zailskienė susitiko su Prienų rajono VVG pirmininke V. Žliobiene. Ji pristatė projektą „Maisto atlieka – žaliava“, kurį mūsų rajono VVG įgyvendina kaip partnerė kartu su Trakų rajono VVG. Taip pat paprašė pakviesti seniūnus dalyvauti šio projekto konferencijoje, kurios metu bus atrinktos seniūnijos, kuriose vyks dirbtuvės ir kartu su moksleiviais bus gaminamos kompostinės dėžės.

Sausio 20 d. Prienų r. savivaldybėje vyko Savivaldybės vadovų susitikimas su Agrokoncerno atstovu dėl Šilėnų g. atkarpos ir kelio atkarpos Mauručių k., Veiverių sen., kapitalinio remonto. Susitikime dalyvavo meras A. Vaicekauskas, mero pavaduotoja L. Jakinevičienė, Administracijos direktorė J. Zailskienė, direktorės pavaduotojas A. Marcinkevičius, Statybos ir ekonominės plėtros, Investicijų skyrių vedėjai ir specialistai, Agrokoncero atstovas T. Urbonas, Veiverių seniūnijos seniūnas V. Ramanauskas. Diskutuota dėl Šilėnų g. atkarpos ir kelio atkarpos Mauručių k., Veiverių sen., kapitalinio remonto ir galimybės vystyti šį projektą su verslo atstovų finansiniu prisidėjimu. Savivaldybė 2020 m. yra parengusi techninį projektą ir ieško finansavimo šaltinių, nes savivaldybės biudžetui tai būtų per didelė našta. Jeigu verslo subjektai, veikiantys toje teritorijoje, prisidėtų prie projekto vystymo, jį galima būtų įgyvendinti greičiau. Pasiūlyta verslininkams artimiausiu metu detaliau susipažinti su projektu, įvertinti rizikas ir galimybes, taip pat organizuoti dar vieną susitikimą ir aptarti projekto įgyvendinimo galimybes.

Sausio 19 d. Prienų r. savivaldybės meras A. Vaicekauskas susitiko su UAB „Sportinė aviacija ir ko“ vadovu V. Mačiuliu. Susitikimo metu aptarti aviacinio turto dėl teisminių ginčų ir likusio aviacinio turto priklausomumo klausimai ir klubo veiklos perspektyvos.

Sausio 17 d. Prienų r. savivaldybės meras A. Vaicekauskas, mero pavaduotoja L. Jakinevičienė, Administracijos direktorė J. Zailskienė, pavaduotojas A. Marcinkevičius, Kultūros ir turizmo skyriaus vedėjas R. Šiugždinis susitiko su Krašto apsaugos ministerijos ir NATO pajėgų integravimo centro atstovais aptarti galimybės organizuoti NATO veiklų pristatymo renginį Prienuose. Susitikimo metu pasidalinta mintimis ir idėjomis. Planuojama data – š. m. gegužės 6 d. Kito susitikimo metu bus aptartos renginio detalės ir konkreti renginio vieta.

Sausio 9 d. meras A. Vaicekauskas, Administracijos direktorė J. Zailskienė ir Administracijos specialistai susitiko su FK „Prienai“ atstovais. Klubo treneris Kęstutis Deltuva pristatė ateinančio futbolo sezono viziją ir perspektyvas. Kalbėta apie galimybes komandai Prienams atstovauti II futbolo lygoje.

Sausio 3 d. meras A. Vaicekauskas, mero pavaduotoja L. Jakinevičienė, Administracijos direktorė J. Zailskienė, direktorės pavaduotojas A. Marcinkevičius ir Administracijos specialistai susitiko su UAB „Santida“ vadovu Vytautu Mikniumi. Įmonės vadovas pristatė savo planus buvusio Pakuonio kultūros centro patalpose įrengti butus, kuriuos būtų galima nuomoti ar parduoti kaip socialinius būstus. Sutarta pasidomėti socialinių būstų poreikiu Pakuonyje ir nuvykti apžiūrėti patalpų.

2022 m. susitikimai

Gruodžio 6 d. meras A. Vaicekauskas, administracijos direktorė J. Zailskienė, administracijos Statybos ir ekonominės plėtros skyriaus vedėjas T. Žvirblys susitiko su Prienų aeroklubo direktoriumi R. Rusteika ir klubo nariais. Susitikimo metu aptartos elektros apskaitos ir servituto nustatymo problemos Pociūnuose prie panaudos teise valdomo angaro. Diskutuota dėl šiuo metu niekam neperduotų valdyti ir naudoti namelių prie Pociūnų aerodromo. Taip pat Prienų aeroklubo atstovai pristatė savo varžybų organizavimo planus.

Lapkričio 29 d. meras A. Vaicekauskas, administracijos direktorė J. Zailskienė, administracijos specialistė susitiko su UAB „Transrevis“ atstovu Vladu Dapkumi. Susitikimo metu buvo kalbėta apie vietinio susiekimo maršrutų įkainius, galimybes juos peržiūrėti. Buvo sutarta, kad įmonė kreipsis oficialiai raštu ir tuomet bus galima įvertinti visas teisines galimybes.

Lapkričio 23 d. meras A. Vaicekauskas, administracijos direktorė J. Zailskienė ir mero patarėja A. Dargužienė susitiko su keleivinės laivų asociacijos „Nemunas“ prezidentu M. Žiedeliu. Susitikimo metu M. Žiedelis pristatė šią vasarą startavusio projekto „Nemuno turas“, kurio metu laivas „Algirdas“ kursavo maršrutu Birštonas–Prienai–Birštonas, rezultatus. Kalbėta apie ateities planus ir vizijas.

Lapkričio 23 d. meras A. Vaicekauskas susitiko su UAB „Sportinė aviacija ir ko“ savininku V. Mačiuliu. Susitikimo metu buvo kalbėta apie iškilusią problemą dėl netinkamai nustatyto servituto, dėl kurio Prienų aeroklubui yra apsunkintas naudojimasis angaru Pociūnuose.

Lapkričio 22 d. meras A. Vaicekauskas susitiko su „Harmony Park“ savininku A. Rakausku. Susitikimo metu buvo aptarti dviračių tako nuo Prienų iki „Harmony Park“ įrengimo planai. A. Rakauskas pristatė naujas erdves parke, įkurtą ūkį, kuriame užauginti produktai yra patiekiami naujame gastrobare „Samana“.

Spalio 21 d. meras A. Vaicekauskas ir Administracijos Architektūros ir urbanistikos skyriaus vedėja D. Joneliūnienė susitiko su sporto klubo „Stadionas“ atstovais. Susitikimo metu buvo aptartos valstybinio žemės sklypo Prienuose, kuriame šiuo metu įrengta automototrasa, naudojimo ir valdymo galimybių.

Spalio 20 d. Prienų centre atidarytas Regiono nekilnojamojo turto (NT) paslaugų centras, kuris, kaip pažymėjo centro įkūrėjai, ketina kurti pasitikėjimu grįstą nekilnojamojo turto paslaugų kultūrą.
Perkirpti simbolinę atidarymo juostelę buvo pakviesti Prienų r. savivaldybės meras Alvydas Vaicekauskas ir Regiono NT paslaugų centro vadovė Justina Brazaitė.
Šis centras yra prisidėjęs ir prie sakurų sodo sodinimo Prienuose, o dabar įleido ir verslo šaknis. Gyventojams ir verslui centras žada pasiūlyti platų spektrą paslaugų vienoje vietoje – nuo nekilnojamojo turto tarpininkavimo, turto vertinimo, matininkų, architektų, paskolų, draudimo, statybos darbų ir kitų paslaugų gyventojams iki galimybės reklamuotis, bendradarbiauti bendruose projektuose, pagalbos ieškant klientų verslo atstovams. Su NT paslaugų centro atidarymu įkūrėjus pasveikinę meras A. Vaicekauskas ir Administracijos direktorė Jūratė Zailskienė pasidžiaugė kiekviena verslo iniciatyva, kuri atranda kelią į Prienus, palinkėjo sėkmės, kokybiškų paslaugų žmonėms ir bendradarbiavimo.

Spalio 19 d. vyko susitikimas su UAB „Ekspozicijų sistemos“ projektų vadovu Viliumi Juozu Laurinavičiumi ir dizainere Skirmante Vaitkevičiūte. Susitikime dalyvavo meras A. Vaicekauskas, administracijos direktorė J. Zailskienė, Prienų krašto muziejaus direktorė L. Batutienė, administracijos specialistai. Įmonės atstovai projektavo Kalendorių muziejaus Skriaudžiuose patalpas ir savo iniciatyva norėjo padovanoti Savivaldybei vizualinę idėją naujo muziejaus pastato, kuriame galėtų įsikurti Kalendorių muziejus.

Spalio 12 d. Savivaldybėje lankėsi Lietuvos krepšinio federacijos prezidentas Vidas Gedvilas, generalinis sekretorius Mindaugas Balčiūnas, Krepšinio sporto klubo „Prienai“ vadovas Marius Milaševičius. Pasitarime dalyvavo meras A. Vaicekauskas, mero pavaduotoja L. Jakinevičienė, administracijos direktorė J. Zailskienė, direktorės pavaduotojas A. Marcinkevičius, Savivaldybės tarybos nariai. Susitikimo metu federacija pristatė savo viziją dėl krepšinio 3×3 vystymo ir populiarinimo Lietuvoje, kalbėta apie Prienų krepšinio komandos finansinius sunkumus.

Spalio 12 d. meras A. Vaicekauskas, administracijos direktorė J. Zailskienė ir mero patarėja A. Dargužienė susitiko su UAB „Vytenio namai“ atstovais, kurie baigia rekonstruoti daugiabutį Prienų karinio miestelio teritorijoje. Savivaldybės atstovai turėjo galimybę apžiūrėti baigiamus įrengti butus, kalbėta apie tolimesnes perspektyvas.

Rugsėjo 28 d. įvyko projekto pirmojo etapo darbų užbaigimo pristatymas ir įrengto daugiabučio namo atidarymo renginys, į kurį buvo pakviestas Prienų r. savivaldybės meras Alvydas Vaicekauskas, taip pat miesto įstaigų vadovai, naujieji namo gyventojai. Tai nekilnojamojo turto vystytojų „Windowsa“ įmonių grupės įgyvendinamas modernus projektas „Nemuno parkas“.

Daugiabučio atidarymo metu nekilnojamojo turto vystytojai padėkojo Savivaldybei už verslo idėjų palaikymą ir investicijas į aplinkos gerinimą, taip pat pristatė projektą – nuo idėjos iki dabartinio etapo, aprodė šiuolaikiškai įrengtus butus.

Rugsėjo 13 d. Savivaldybės meras A. Vaicekauskas, administracijos direktorės pavaduotojas A. Marcinkevičius, mero patarėja A. Dargužienė susitiko su UAB „Kauno autobusai“ generaliniu direktoriumi M. Grigeliu. Susitikimo metu įmonės vadovas pristatė e.bilieto viešajame transporte Kauno regione koncepciją ir jų jau sukurtos ir Kaune naudojamos sistemos galimybes.

Rugsėjo 12 d. meras susitiko su Lietuvos kunigu saleziečiu Hermanu Jonu Šulcu – misionieriumi, globos namų, amatų mokyklos ir gimnazijos Ruandoje bei Jaunimo sodybos Kretingos r., Kėkštų kaime, steigėju. Susitikime taip pat dalyvavo Prienų rajono savivaldybės bendruomenių asociacijos pirmininkas V. Kupstas ir mero patarėja A. Dargužienė. Susitikimo metu kunigas pasidalino pasakojimais iš laikotarpio, kai vykdė misiją Ruandoje. Pasakojo, kad jo senelių gimtajame Kėkštų kaime paties įkurtoje ir jau daugiau nei 20 metų veikiančioje Jaunimo sodyboje savaitgaliais suvažiuoja ir atostogų metu stovyklauja vaikai ir jaunimas iš socialinės rizikos šeimų, našlaičiai bei kiti vaikai, kuriems reikalinga pagalba. Taip pat vyksta įvairūs dvasinio atsinaujinimo mokymai bei seminarai stovyklos vaikams ir suaugusiesiems.

Rugsėjo 8 d. meras A. Vaicekauskas ir mero patarėja A. Dargužienė susitiko su UAB „Windowsa“ atstovais, kurie pakvietė merą į „Nemuno parko“ daugiabučio atidarymo renginį, pristatė savo tolimesnes vystymo vizijas.

Rugsėjo 7 d. meras A. Vaicekauskas susitiko su Prienų aeroklubo atstovu V. Mačiuliu. Susitikimo metu buvo aptarta problema dėl neteisėto draudimo naudotis aikštelės ir kelio servitutu prie angaro Pociūnų aerodrome. Aptarti elektros apskaitos įvedimo klausimai bei Prienų aeroklubui panaudos teise perduoto lėktuvo „Wilga“, iš kurio iki perdavimo buvo išimtas ir negrąžintas variklis, atstatymo klausimas. V. Mačiulis pristatė klubo vykdomą vaikų mokymo programą.

Rugsėjo 6 d. Prienų r. savivaldybėje įvyko Savivaldybės ir Dzūkijos-Suvalkijos saugomų teritorijų direkcijos atstovų susitikimas. Susitikime dalyvavo Savivaldybės meras A. Vaicekauskas, kiti vadovai, skyrių specialistai, Dzūkijos-Suvalkijos saugomų teritorijų direkcijos vadovas Paulius Čeponas ir Kraštovaizdžio saugojimo skyriaus vadovė Ingrida Ignatavičienė.

Susitikimo tikslas buvo susipažinti su naujaisiais direkcijos vadovais ir aptarti šiuo metu aktualiausius savivaldybei klausimus, susijusius su planuojamais projektais, infrastruktūros tvarkymu ir plėtra: dėl planuojamo apžvalgos tako Prienų mieste (kairiajame Nemuno krante, nuo tilto ir LDK Kęstučio paminklo link ,,Žiburio“ kalnelio) įrengimo, pažintinės turistinės laivybos infrastruktūros plėtros Nemuno upėje Prienuose (prieplaukų, valčių įlaidų vietų ir kt.), paslaugų centro prie Balbieriškio atodangos įrengimo galimybių, planų dėl Velniabliūdžio pažintinio tako rekonstravimo.

Rugsėjo 6 d. meras A. Vaicekauskas, administracijos direktorė pavaduotojas A. Marcinkevičius, administracijos Švietimo ir sporto skyriaus vedėjas R. Zailskas susitiko su Eurofondo atstovu, kuris pristatė e-piniginės, su kuria vaikai gali atsiskaityti mokyklos valgykloje, įdiegimo savivaldybės mokyklose galimybes.

Rugpjūčio 24 d. Savivaldybės meras A. Vaicekauskas, Administracijos direktorė J. Zailskienė, Statybos ir ekonominės plėtros skyriaus vedėjas T. Žvirblys ir vyr. specialistė L. Milkevičienė dalyvavo Savivaldybės inicijuotame nuotoliniame susitikime su Lietuvos automobilių kelių direkcijos (LAKD) vadovais ir specialistais. Susitikimo metu aptarti aktualūs kelių, priklausančių Kelių direkcijai, priežiūros klausimai, kuriuos pateikė Savivaldybė.

Rugpjūčio 17 d. meras A. Vaicekauskas ir administracijos direktorė J. Zailskienė susitiko su Lietuvos akrobatinio sklandymo federacijos prezidentu Ž. Lidžiumi, aviacinio sporto treneriu A. Bezaru ir Prienų aeroklubo atstovu V. Mačiuliu. Akrobatinis sklandymas – nauja ir vis populiarėjanti aviacijos sporto šaka Lietuvoje. Svečiai pranešė, kad Tarptautinė aeronautikos federacija jau oficialiai patvirtino, kad 2023 m. liepos 26 – rugpjūčio 5 d. Pociūnų aerodrome vyks akrobatinio sklandymo pasaulio čempionatas, kurio metu tikimasi sulaukti dalyvių iš šešiolikos pasaulio šalių. Susitikimo metu buvo aptartos bendradarbiavimo galimybės.

Rugpjūčio 4 d. UAB „Informatikos ir ryšių technologijų centras“ atstovai susitikimo su Savivaldybės meru A. Vaicekausku, administracijos direktore J. Zailskiene, administracijos direktorės pavaduotoju A. Marcinkevičiumi ir mero patarėja A. Dargužiene metu pristatė išmaniųjų technologijų sistemų taikymo galimybes savivaldoje. Buvo pristatyta, kokias išmaniąsias sistemas galima įdiegti savivaldybės turto valdymo, socialinių paslaugų administravimo, gyventojų e-konsultavimo, viešosios tvarkos užtikrinimo bei kitose srityse.

Rugpjūčio 2 d. UAB „Mačiūnai“ atstovai Artūras Gudžinskas ir Romas Vasiliauskas susitiko su Savivaldybės meru A. Vaicekausku, administracijos direktore J. Zailskiene, administracijos direktorės pavaduotoju A. Marcinkevičiumi ir administracijos specialistais dėl jiems nuosavybės teise priklausančio daugiabučio Prienuose statybos darbų. Susitikimo metu aptartos galimybės nurodyti parkavimo vietas automobiliams Savivaldybei nuosavybės teise priklausančioje aikštelėje, siekiant teikti dokumentus statybos leidimui gauti.

Liepos 29 d. Prienų r. savivaldybės vadovų kvietimu Jiezno paramos šeimai centre (PŠC) lankėsi Socialinės apsaugos ir darbo ministerijos (SADM) Užsieniečių integracijos skyriaus specialistai. Su jais susitiko Savivaldybės meras A. Vaicekauskas, administracijos direktorė J. Zailskienė, Jiezno PŠC direktorė V. Žukauskienė, Jiezno seniūnas A. Bartusevičius, centro darbuotojai.

Susitikimo metu buvo pristatytos Jiezno PŠC vykdomos veiklos, aptartos Prienų r. savivaldybės, Jiezno PŠC ir SADM bendradarbiavimo perspektyvos ir galimybės priimti globai ukrainiečių vaikus. Koks bus priimtas sprendimas, turėtų paaiškėti jau greit.

Liepos 28 d. Savivaldybėje vyko susitikimas su krepšinio klubo „Prienai“ vadovais ir akcininkais. Susitikime dalyvavo meras Alvydas Vaicekauskas, administracijos direktorė Jūratė Zailskienė ir administracijos direktorės pavaduotojas Algis Marcinkevičius, taip pat krepšinio klubo „Prienai“ direktorius Adomas Kubilius, UAB „Labas Gas“ direktorius ir LKL valdybos narys Žilvinas Gasiūnas, UAB „Mačiūnai“ savininkas Marius Milaševičius. Susitikimo tikslas – pristatyti Savivaldybės vadovams naują klubo rėmėją UAB „Mačiūnai“. Susitarta dėl ilgalaikio klubo bendradarbiavimo su naujuoju rėmėju. Taip pat planuojamas kitą savaitę susitikimas, kurio tikslas – įtraukti naują partnerį į klubo valdymą.

Birželio 30 d. meras A. Vaicekauskas, administracijos direktorė J. Zailskienė, mero patarėja A. Dargužienė, Statybos ir ekonominės plėtros skyriaus vedėjas T. Žvirblys ir Architektūros ir urbanistikos skyriaus vedėja D. Joneliūnienė susitiko su UAB „Fasida“ vadovu D. Šklėriumi.  Susitikimo metu įmonės vadovas pristatė savo viziją apie apgyvendinimui skirtų patalpų (motelio) įrengimą įmonei priklausančiose patalpose prie Prienų baseino. Sutarta bendradarbiauti įvertinant turimo žemės sklypo ir pastato naudojimo paskirtis, siekiant pradėti teikti apgyvendinimo paslaugas.

Birželio 27 d. meras A. Vaicekauskas, mero patarėja A. Dargužienė ir Statybos ir ekonominės plėtros skyriaus vedėjas T. Žvirblys susitiko su Prienų aeroklubo atstovu Vytautu Mačiuliu.  Susitikimo metu buvo kalbėta apie procedūras atskirai elektros apskaitai įvesti Prienų aeroklubo panaudos teise  valdomame angare Pociūnuose, taip pat konkrečių patalpų paskyrimui klubui šiose patalpose.

Birželio 20 d. meras A. Vaicekauskas, susitiko su UAB „Mačiūnai“ naujuoju akcininku M. Milaševičiumi.  Susitikimo metu buvo kalbėta apie įmonės statybos planus Prienuose bei jų norą tapti Prienų krepšinio klubo rėmėjais.

Birželio 20 d. meras A. Vaicekauskas, administracijos direktorė J. Zailskienė, mero patarėja A. Dargužienė,  susitiko su MB „Nemuno turas“ vadovu M. Žiedeliu.  Susitikimo metu buvo aptarta, kaip pavyko pirmoji laivo „Algirdas“ išvyka maršrutu Birštonas–Prienai. Kalbėta apie iššūkius ir planus dėl reguliarių reisų į Prienus.

Birželio 10 d. meras A. Vaicekauskas, administracijos direktorė J. Zailskienė, mero patarėja A. Dargužienė, Architektūros ir urbanistikos skyriaus vedėja D. Joneliūnienė susitiko su UAB „Adapteo“ atstovu P. Rutkausku.  Susitikimo metu buvo kalbėta apie modulinių namelių nuomą, galimybes juos pritaikyti sveikatos priežiūros ir ekonominės klasės viešbučio veikloms.

Balandžio 15 d. meras A. Vaicekauskas, mero patarėja A. Dargužienė susitiko su sportinių šokių studijos vadove Sandra Lipinskaite-Valiūniene. Susitikimo metu buvo kalbėta apie Prienų arenoje vyksiantį sportinių šokių konkursą.

Balandžio 8 d. meras A. Vaicekauskas, administracijos direktorė J. Zailskienė, administracijos direktorės pavaduotojas A. Marcinkevičius susitiko su slaugytoja ir slaugytojos padėjėju, kurie planuoja pradėti teikti ambulatorinės slaugos paslaugas namuose. Licencijai gauti jiems yra reikalingos patalpos, kurias norėtų išsinuomoti iš Savivaldybės.

Kovo 30 d. meras A. Vaicekauskas, administracijos direktorė J. Zailskienė ir mero patarėja A. Dargužienė dalyvavo susitikime su Senior Group atstovu. Tai įmonė, kuri nori plėsti savo veiklą vykdyti Lietuvoje. Įmonės veiklos sritis – šiuolaikiškų, komfortiškų ir patrauklių senelių namų statyba. Veikloje yra vadovaujamasi Big Family House ir MAMA-OK principais. Įmonės tikslas Prienų rajone pastatyti vienaaukščių namų kvartalą, kuriame galima apgyvendinti iki 70 asmenų (viename namelyje ne daugiau nei 7) ir pasiūlyti kokybiškas globos paslaugas. Susitikimo metu buvo aptartos tolimesnio bendradarbiavimo galimybės, susijusios su vietovės pasirinkimu, galimybėmis pakeisti įsigyto žemės sklypo paskirtį.

Kovo 28 d. meras A. Vaicekauskas, administracijos direktorė J. Zailskienė, administracijos direktoriaus pavaduotojas A. Marcinkevičius, administracijos specialistai susitiko su verslininku G. Valavičiumi. Susitikimo metu verslininkas pristatė savo viziją jam priklausančiuose žemės sklypuose Prienuose statyti ekonominės klasės viešbutį.

Kovo 17 d. naujasis buvusio Prienų „Revuonos“ viešbučio savininkas ir architektas Savivaldybės merui A. Vaicekauskui, mero pavaduotojai L. Jakinevičienei, administracijos direktorei J. Zailskienei, administracijos direktorės pavaduotojui A. Marcinkevičiui ir specialistams pristatė pastato rekonstrukcijos vizualizaciją, pasidalino mintimis, kaip planuoja įgyvendinti šį projektą bei kokius lūkesčius turi.

Savivaldybės administracijos direktorė J. Zailskienė, Statybos ir ekonominės plėtros bei Architektūros ir urbanistikos skyrių vedėjai dalyvavo susitikime su UAB „IGNITIS“ atstovais V. Freigofaite, A. Šeršniovu dėl elektromobilių įkrovimo stotelių įrengimo Prienuose galimybių.

Vasario 10 d. Savivaldybės meras A. Vaicekauskas, administracijos direktorė J. Zailskienė, Statybos ir ekonominės plėtros vedėjas T. Žvirblys ir Architektūros ir urbanistikos skyriaus vyriausiasis specialistas L. Simanaitis susitiko su nekilnojamojo turto vystytojų UAB „Windowsa“ atstovais. Savivaldybės atstovams buvo pristatyti bendrovės statybos ir aplinkos gerinimo darbai bei planai ateičiai. Savivaldybės atstovai pristatė verslininkams ir kitas galimybes investuoti į Prienų kraštą.

Vasario 9 d. meras A. Vaicekauskas, mero patarėja A. Dargužienė susitiko su Kauno parašiutininkų klubo vadovu K.Milišausku. Buvo kalbėta apie Pociūnų aerodromo pakilimo tako valdymą ir naudojimą.

Vasario 8 d. Savivaldybėje lankėsi Paysera atstovas, kuris susitiko su administracijos direktore J. Zailskiene, mero patarėja A. Dargužiene, administracijos specialistais. Įmonės atstovas pristatė jų diegiamą naujovę rinkoje – laisvuosius paštomatus. Tokie paštomatai nepriklausytų jokiai kurjerių tarnybai, todėl siuntas į jas galėtų pristatyti tiek smulkieji kurjeriai, sulkaus ir vidutinio verslo įmonės, fiziniai asmenys bei didžiosios kurjerių tarnybos. Taip pat jie galėtų būti naudojami ir kaip daiktadėžės. Šiuo metu yra planuojama šių paštomatų plėtra Prienų rajone, todėl buvo sutarta, kad savivaldybė bendradarbiaudama pasiūlys vietas, kur tokių paštomatų reikėtų labiausiai.

Vasario 7 d. meras A. Vaicekauskas ir mero patarėja A. Dargužienė susitiko su Lietuvos aeroklubo prezidentu I. Stankovičiumi. Susitikimo metu buvo kalbėta apie savivaldybei priklausančio aviacinio turto nuomos galimybes, planus dėl Pasaulio sklandymo čempionato, bendradarbiavimą su Čekijos Respublika.

Vasario 2 d. buvo atvykę Lietuvos techninio sporto federacijų asociacijos vadovas K. Ramoška ir Lietuvos automobilių sporto federacijos prezidentas E. Janavičius. Susitikime dalyvavo meras A. Vaicekauskas, mero patarėja A. Dargužienė, Teisės, personalo ir civilinės metrikacijos skyriaus vedėja V. Draugelytė. Buvo kalbėta apie šiuo metu vykstančius aviacinio turto perdavimo naudotis asociacijoms procesus, taip pat aptartos automobilių ir vandens sporto plėtros perspektyvos Prienuose.

Vasario 1 d. meras A. Vaicekauskas, mero pavaduotoja L. Jakinevičienė, Savivaldybės administracijos direktorė J. Zailskienė, direktoriaus pavaduotojas A. Marcinkevičius, administracijos specialistai dalyvavo nuotoliniame susitikime su UAB „Berlainių vėjas“ atstovu R. Giriūnu, kuris pristatė vėjo jėgainių įrengimo perspektyvas Prienų rajone.

Sausio 7 d. meras A. Vaicekauskas ir mero patarėja A. Dargužienė susitiko su Prienų rajono kultūros darbuotojų profesinių sąjungų atstovėmis. Susitikimo metu buvo kalbėta apie paskirtą papildomą valstybės finansavimą kultūros darbuotojų atlyginimų didinimui ir galimybes tęsti bendradarbiavimą su savivaldybe bei tikėtis finansavimo ir iš savivaldybės biudžeto darbuotojų koeficientų kėlimui.

2021 m. susitikimai

Gruodžio 21 d. meras A. Vaicekauskas, administracijos direktorė J. Zailskienė dalyvavo susitikime su UAB „Adapteo“ projektų vadovu Pauliumi Rutkausku. Jis pristatė jų įmonės nuomojamus modulinius namelius, kuriuos galima pritaikyti darželių, mokyklų, savarankiško gyvenimo nnamų, apgyvendinimo įstaigų ar biurų įrengimui.

Gruodžio 20 d. Savivaldybėje lankėsi Lietuvos badmintono federacijos prezidentas Aurimas Kamantauskas, kuris susitiko su administracijos direktore J. Zailskiene ir padėkojo už Badmintono tradicijų puoselėjimą. Susitikimo, kuriame dalyvavo ir Prienų badmintono klubo vadovas Dalius Juodsnukis, metu aptartas badmintono sporto šakos vystymasis Prienų rajono savivaldybėje, kalbėta apie organizuojamas veiklas, artimesnį visų rajone esančių badmintono klubų bendradarbiavimą.

Gruodžio 16 d. Prienų rajono savivaldybėje vyko mero A. Vaicekausko, mero pavaduotojos L. Jakinevičienės, administracijos direktorės J. Zailskienės, administracijos direktorės pavaduotojo A. Marcinkevičiaus, Architektūros ir urbanistikos bei Statybos ir ekonominės plėtros skyrių vedėjų bei specialistų pasitarimas su UAB „AV architektūros studija“ architektais, kurie pristatė Nemuno pakrantės apžvalgos tako (nuo Beržyno parko iki Kęstučio paminklo) ir kitus projektinius pasiūlymus. Noras vystyti pėsčiųjų tako plėtros projektą siejamas su poreikiu Nemuno pakrante sujungti dvi viešąsias erdves ir sukurti vientisą urbanistinę erdvę. Architektūros studijos atstovai pateikė bendrą koncepciją, kaip galėtų atrodyti apžvalgos takas, kokie sprendiniai galėtų būti įgyvendinti.

Gruodžio 16 d. meras A. Vaicekauskas, mero pavaduotoja L. Jakinevičienė, administracijos direktorės pavaduotojas A. Marcinkevičius, mero patarėja, administracijos specialistai susitiko su Prienų kūno kultūros ir sporto centro vadovu A. Deltuva ir Prienų futbolo klubo „Prienai“ vadovu K. Deltuva. Susitikimo metu kalbėta apie futbolo perspektyvas Prienų rajone.

Gruodžio 15 d. meras A. Vaicekauskas, mero pavaduotoja L. Jakinevičienė, administracijos direktorė J. Zailskienė, administracijos direktorės pavaduotojas A. Marcinkevičius susitiko su Kazlų Rūdos futbolo klubu „Šilas“. Susitikimo metu buvo pristatyta futbolo veikla, išsakytas noras pradėti treniruotis Prienuose, vykdyti neformaliojo švietimo užsiėmimus vaikams.

Gruodžio 10 d. mero pavaduotoja L. Jakinevičienė, administracijos direktorė J. Zailskienė, administracijos direktorės pavaduotojas A. Marcinkevičius, mero patarėja,  tarybos narys D. Dargužis, Statybos ir ekonominės plėtros bei Architektūros ir urbanistikos skyrių vedėjai susitiko su MB „Nemuno turas“ vadovu Mindaugu Žiedeliu. Susitikimo metu M. Žiedelis pristatė savo norą savo įmonės vykdomą turą Nemunu pratęsti iki Prienų ir vasaros metu vykdyti reguliarius reisus, kiek leis oro sąlygos. Jis apžiūrėjo prieplauką prie Revuonos parko, kuri būtų tinkama laivui „Algirdas“ prisišvartuoti. Tam reikalingos nedidelės investicijos – pačios prieplaukos atnaujinimas, inkaravimas, teritorijos, kur išliptų keleiviai pritaikymas turistams. Įmonės vadovas sutiktų kai kuriuos darbus atlikti ir savo lėšomis. Savivaldybės vadovai šią idėją palaiko ir tiki, kad šis maršrutas bus patrauklus keliautojams.

Gruodžio 9 d. Prienų rajono savivaldybėje vyko Savivaldybės vadovų – mero A. Vaicekausko, administracijos direktorės J. Zailskienės, administracijos direktorės pavaduotojo A. Marcinkevičiaus –, mero patarėjos, Statybos ir ekonominės plėtros skyriaus specialistų susitikimas su atstovais iš UAB „Kauno švara“, kuri nuo rugpjūčio mėnesio rajono žmonėms teikia mišrių ir maisto atliekų surinkimo paslaugas. Dalinantis pirmųjų mėnesių darbo patirtimi kalbėta, kad pradžioje buvo sunkumų, tačiau dabar aptarnavimas gerėja, pretenzijų mažėja, o su kylančiais iššūkiais stengiamasi susitvarkyti. Susitikimo metu aptartos ir kitos aktualijos. Sutarta, kad bendrovės atstovai prisijungs prie artimiausio nuotolinio pasitarimo su rajono seniūnijų seniūnais ir turės galimybę aptarti abiems pusėms aktualius klausimus detaliau.

Lakričio 24 d. meras A. Vaicekauskas, Savivaldybės administracijos direktorė J. Zailskienė, mero patarėja A. Dargužienė, Savivaldybės administracijos specialistai dalyvavo pasitarime su Lietuvos aeroklubo prezidentu J. Stankovičiumi, Lietuvos sklandymo federacijos vadovu V. Motuza, Kauno apskrities aviacinio sporto klubo vadovu M. Žaliūku, Prienų aeroklubo atstovais V. Mačiuliu ir V. Sabeckiu, Kauno aeroklubo vadovu A. Ženteliu, Kauno parašiutininkų klubo vadovu K. Milišausku. Susitikimo metu buvo pristatyta visų aviacinio sporto klubų tolimesnė veikla, vizija ir lūkesčiai, aptartos Savivaldybės turimo aviacinio turto perdavimo naudotis ir valdyti galimybės ir variantai.

Lapkričio 22 d. Savivaldybės meras A. Vaicekauskas, administracijos direktorė J. Zailskienė, mero paatrėja A. Dargužienė susitiko su Prienų krepšinio klubo „Prienai“ generalinio rėmėjo UAB „Labas GAS“ akcininku Ž. Gasiūnu ir VšĮ Krepšinio sporto klubas „Prienai“ vadovu A. Kubiliumi. Susitikimo metu aptartas nesėkminagia pradėtas LKL sezonas, galimos to priežastys.

Lapkričio 16 d. meras A. Vaicekauskas ir mero patarėja A. Dargužienė susitikimo su UAB „Kas yra kas Lietuvoje“ projekto vadove J. Adomaitiene. Susitikimo metu įmonės atstovė pristatė naują leidinį „Kas yra kas“, siūlė apsvarstyti galimybę knygoje pristatyti Prienų rajoną.

Lapkričio 8 d. meras A. Vaicekauskas, administracijos direktorė J. Zailskienė, adminsitracijos direktoriaus pavaduotojas A. marcinkevičius, mero patarėja A. Dargužienė susitiko su Užimtumo tarnybos Prienų skyriaus vedėja J. Radzevičiene. Susitikimo metu buvo aptartas tarnybos patalpų, esančių Jiezne, naudojimo klausimas, diskutuota apie iššūkius ir teigiamas tendencijas bedarbių įdarbinimo srityje.

Lakričio 8 d. meras A. Vaicekauskas ir mero patarėja A. Dargužienė susitiko su UAB „Sportinė aviacija ir ko“ direktoriumi V. Mačiuliu. Susitikimo metu buvo pristatytos planuojamos Prienų aeroklubo veiklos, kalbėta apie iškilusias problemas dėl elektros įvado Pociūnų aerodrome.

Spalio 27 d. Prienų rajono savivaldybės meras Alvydas Vaicekauskas turėjo keletą susitikimų su Lietuvos sklandymo sporto federacijos vadovu V. Motuza ir aviacijos sporto atstovais V. Mačiuliu ir A. Ženteliu. Susitikimų metu buvo aptarti 2022 metų Pasaulio sklandymo čempionato ir kitų renginių organizavimo, aviacinės paskirties turto perdavimo organizacijoms klausimai. Šiuo metu yra ruošiami sprendimų projektai, kurie yra derinami su Konkurencijos taryba, taip pat konsultuojamasi su teisininkais.

Spalio 25 d. meras A. Vaicekauskas susitikimo su Kauno prekybos, pramonės ir amatų rūmų Prienų atstovybės vadove L. Dužinskiene. Susitikimo metu buvo aptartas konkursas „Sukurta Prienų krašte“, Verslininkų padėkos vakaras.

Vasario 10 d. Savivaldybės meras A. Vaicekauskas, administracijos direktorė J. Zailskienė, Statybos ir ekonominės plėtros vedėjas T. Žvirblys ir Architektūros ir urbanistikos skyriaus vyriausiasis specialistas L. Simanaitis susitiko su nekilnojamojo turto vystytojų UAB „Windowsa“ atstovais. Savivaldybės atstovams buvo pristatyti bendrovės statybos ir aplinkos gerinimo darbai bei planai ateičiai. Savivaldybės atstovai pristatė verslininkams ir kitas galimybes investuoti į Prienų kraštą.

Prienų rajono savivaldybės administracijos direktorė Jūratė Zailskienė dalyvavo Lietuvos BNI ((Business Network International) Alytis ir BNI ((Business Network International) Sūduva skyrių narių darbiniame susitikime Birštone. Administracijos vadovė pristatė Prienų rajono vystymosi tendencijas ir plėtros galimybes ir pakvietė Alytaus ir Marijampolės krašto verslininkus investuoti Prienų rajone bei apsvarstyti galimybes paremti Prienų krepšinio komandą.

Lakričio 8 d. meras A. Vaicekauskas ir mero patarėja A. Dargužienė susitiko su UAB „Sportinė aviacija ir ko“ direktoriumi V. Mačiuliu. Susitikimo metu buvo pristatytos planuojamos Prienų aeroklubo veiklos, kalbėta apie iškilusias problemas dėl elektros įvado Pociūnų aerodrome.

Rugsėjo 22 d. meras A. Vaicekauskas, Savivaldybės adminsitracijos direktorė J. Zailskienė, Tarybos narys D. Dargužis diskutavo apie laivybą Nemunu ir vandens turizmo vystymą. Verslininkai, organizuojantys plaukiojimą laivais iš Kauno, pasidalino savo idėja vystyti pramoginės laivybos plėtrą į Prienus, kad laivai Nemunu plauktų iki Prienų ir galbūt toliau iki Balbieriškio atodangos. Anot Savivaldybės vadovų, laivybos idėja Nemunu aptariama ne pirmus metus. Administracijos direktorė J. Zailskienė pažymėjo, kad Nemuno atgaivinimas yra prioritetinė sritis artimiausiais metais, tačiau vienas iš svarbiausių darbų – Nemuno vagos pagilinimas. Šis klausimas buvo aptartas ir su Vidaus vandens kelių direkcija, kitų savivaldybių vadovais. Pasak mero, laivyba – viena iš sričių, kuri su kitomis savivaldybėmis šiame finansavimo laikotarpyje yra planuojama, todėl visiems yra svarbu, kad Nemuno vagos gilinimo darbai prasidėtų kuo greičiau.

Rugsėjo 22 d. meras A. Vaicekauskas, mero pavaduotoja L. Jakinevičienė, Savivaldybės tarybos narys D. Dargužis, Savivaldybės adminsitracijos specialistai, Kūno kult9ros ir sporto centro direktorius susitikimo su plaukimo akademijos „Banga“ atstovais. Buvo diskutuojama apie naujas paslaugas ir ilgalaikio bendradarbiavimo galimybes. Akademija norėtų pasiūlyti platų spektrą paslaugų – įvairius sveikatinimo užsiėmimus vandenyje įvairaus amžiaus žmonėms, taip pat aerobinės gimnastikos vandenyje užsiėmimus, užsiėmimus neįgaliesiems, vasaros stovyklas vaikams, plaukimo pamokas pradedantiesiems bei profesionalių plaukimo sportininkų rengimą ir pan. Sutarta įsigilinti į visus pasiūlymus ir, išanalizavus poreikį bei galimybes, vėliau aptarti nuomos ir kitas bendradarbiavimo sąlygas.

Prienų rajono savivaldybės meras A. Vaicekauskas ir administracijos direktorė J. Zailskienė dalyvavo rugsėjo 15 d. Prienų restorane „Sodas“ vykusiame krepšinio klubo „Prienai“ komandos „Labas  GAS“ pristatyme klubo rėmėjams, tarp kurių yra ir Prienų rajono savivaldybė, bei visuomenei. Vadovai palinkėjo komandai sėkmės naujajame LKL sezone, gražių pergalių ir įspūdingų reginių sirgaliams.

Rugsėjo 14 d. Prienų rajono savivaldybės meras Alvydas Vaicekauskas, administracijos direktorė Jūratė Zailskienė dalyvavo susitikime su Sveikatos apsaugos viceministre Danguole Jankauskiene, Valstybinės ligonių kasos vadovu Virgilijumi Šiaudikiu dėl planuojamos sveikatos apsaugos reformos. Susitikime, kuriame kalbėta apie planuojamas pertvarkas, dalyvavo ir Prienų rajono gydymo įstaigų vadovai. Savivaldybės vadovai išsakė poziciją kaip svarbu išlaikyti paslaugų prieinamumą gyventojui, priminė, kad Prienų ligoninė aptarnauja ir Birštono savivaldybę. Kalbėta, kad ambulatorinės paslaugos, į ką orientuojasi sveikatos ministerija, ne visada duos reikiamą rezultatą, ypač, kai jos bus teikiamos 30 km atstumu, o pavėžėjimas iki ir po paslaugos dar net neišspręstas.

Prienų rajono savivaldybės vadovai išsakė poziciją, kad dar diskutuos su rajono gydymo įstaigomis ir nuspręs, kokį modelį reformoje pasirinks.

Rugsėjo 14 d. Savivaldybės meras A. Vaicekauskas, mero pavaduotoja L. Jakinevičienė, administracijos direktorė J. Zailskienė, direktorės pavaduotojas A. Marcinkevičius, mero patarėja A. Dargužienė, Savivaldybės administracijos specialistai susitiko su UAB „Baltisches Haus“ generaliniu direktoriumi Audriumo Masioniu ir kitais įmonės atstovais. Susitikimo metu įmonė pristatė prekybos centro Vilniaus g. 1, Prienuose projektą.

Rugsėjo 8 d. Savivaldybės meras A. Vaicekauskas, mero pavaduotoja L. Jakinevičienė, administracijos direktorė J. Zailskienė, direktorės pavaduotojas A. Marcinkevičius, mero patarėja A. Dargužienė, Savivaldybės administracijos specialistai susitiko su UAB „Palink“ atstovais. Susitikimo metu įmonė pristatė savo planus rekonstruoti prekybos centro „IKI“ Jiezno mieste pastatą, padidinti prekybos plotą. Buvo diskutuojama dėl parkavimo vietų įrengimo galimybių netoli prekybos centro.

Rugsėjo 1 d. meras Alvydas Vaicekauskas susitiko su asociacijos „Kauno aeroklubas“ vadovu Algimantu Ženteliu. Susitikimo metu A. Žentelis pristatė asociacijos veiklas, kalbėta apie aviacinio turto perdavimo procedūras.

Vasario 9 d. meras A. Vaicekauskas, mero patarėja A. Dargužienė susitiko su Kauno parašiutininkų klubo vadovu K.Milišausku. Buvo kalbėta apie Pociūnų aerodromo pakilimo tako valdymą ir naudojimą.

Rugpjūčio 18 d. Savivaldybės meras A. Vaicekauskas, administracijos direktorė J. Zailskienė ir mero patarėja A. Dargužienė susitiko su UAB „Upinis“ atstovais. Susitikimo metu buvo aptartos turistinės laivybos Nemunu Prienų rajono teritorijoje (nuo Birštono link Balbieriškio) perpektyvos ir galimybės.

Rugpjūčio 17 d. Savivaldybės meras A. Vaicekauskas, mero pavaduotoja L. Jakinevičienė, administracijos direktorė J. Zailskienė, mero patarėja A. Dargužienė susitiko su su Kauno apskrities aviacijos aklandymo alubo, Lietuvos sklandymo sporto federacijos ir Prienų aeroklubo atstovais. Susitikimo metu buvo diskutuota dėl savivaldybei nuosavybės teise priklausančio aviacinio turto perdavimo naudotis asociacijoms. Klubai informuoti apie šiuo metu ruošiamą kreipimąsi į Lietuvos konkurencijos tarybą dėl išvados, ar šis turtas gali būti perduotas naudotis panaudos teise.

Rugpjūčio 17 d. Savivaldybės meras A. Vaicekauskas, mero pavaduotoja L. Jakinevičienė, administracijos direktorė J. Zailskienė, Savivaldybės tarybos nariai susitiko su naujojo krepšinio klubo „Prienai“ generalinio rėmėjo UAB „Labas GAS“ atstovais – akcininkais Žilvinu Gasiūnu ir Mykolu Radvilavičiumi, VšĮ Krepšinio sporto klubas „Prienai“ vadovu A. Kubiliumi. Susitikime buvo pristatyta krepšinio klubo 2021–2022 m. sezono vizija, planuojama komandos sudėtis, naujasis logotipas, artėjančio sezono biudžetas, aptarti klubo valdymo pakeitimai.

Lakričio 8 d. meras A. Vaicekauskas ir mero patarėja A. Dargužienė susitiko su UAB „Sportinė aviacija ir ko“ direktoriumi V. Mačiuliu. Susitikimo metu buvo pristatytos planuojamos Prienų aeroklubo veiklos, kalbėta apie iškilusias problemas dėl elektros įvado Pociūnų aerodrome.

Rugpjūčio 12 d. vyko susitikimas su naujo mišrių komunalinių ir maisto atliekų vežėjo Prienų rajone UAB „Kauno švara“ atstovais – įmonės generaliniu direktoriumi Sauliumi Lazausku ir įmonės Miesto valymo ir atliekų valdymo padalinio vadovu Pauliumi Kapitanovu. Susitikime dalyvavo Savivaldybės meras A. Vaicekauskas, mero pavaduotoja L. Jakinevičienė, administracijos direktorė J. Zailskienė, direktorės pavaduotojas A. Marcinkevičius, mero patarėja A. Dargužienė, administracijos Statybos ir ekonominės plėtros skyriaus vyriausioji specialistė I. Ramanauskienė.

Susitikimo metu įmonės atstovai pristatė savo paslaugas. Buvo aptarti lūkesčiai dėl bedradarbiavimo, kokybiškų paslaugų teikimo, greito problemų sprendimo.

Liepos 20 d. Prienų rajono savivaldybės meras Alvydas Vaicekauskas susitiko su potencialiais krepšinio klubo „Prienai“ rėmėjais aptarti krepšinio klubo „Prienai“ rėmimo galimybes ir sąlygas. Užtikrinus Savivaldybės ir rėmėjų finansinę paramą, klubas jau galėtų pradėti pasiruošimą naujajam sezonui ir komplektuoti komandos sudėtį.

Meras A. Vaicekauskas susitikimą su rėmėjais įvertino pozityviai ir pasakė, jog pokalbio dalyviai supranta įsipareigojimų svarbą. Meras taip pat pageidavo, kad klubo valdybos sudėtyje būtų daugiau atskirų rėmėjų atstovų, kurie dalyvautų valdymo veikloje. Savivaldybė su Tarybos pritarimu kasmet skiria krepšinio klubui 250000 finansinę paramą. Todėl klubo rėmimo klausimas pirmiausia turi būti aptartas su Savivaldybės tarybos nariais, nuo kurių ir priklausys galutinis sprendimas.

Liepos 9 d. Prienų r. savivaldybės meras A. Vaicekauskas, administracijos direktorė J. Zailskienė susitiko su UAB „Sportinė Aviacija ir Ko“ direktoriumi, vienu iš asociacijos „Prienų aeroklubas“ steigėjų Vytautu Mačiuliu bei asociacijos direktoriumi Tomu Stupuriu. Aviacijos vystymo atstovai pristatė aeroklubo veiklą, perspektyvas ir planus, iš kurių aktualesni – aviacijos sporto šakų vystymas ir plėtra, sklandytojų ruošimas, dalyvavimas įvairaus rango varžybose, aviacijos švenčių ir kitų renginių organizavimas bei galimybės įkurti sklandymo mokyklą.

Savivaldybės iniciatyva liepos 8 d. Prienuose lankėsi Kultūros paveldo departamento prie Kultūros ministerijos direktorius Vidmantas Bezaras su specialistų komanda. Susitikime dalyvavo Prienų r. savivaldybės meras A. Vaicekauskas, Architektūros ir urbanistikos skyriaus bei Kultūros, turizmo ir jaunimo skyriaus vedėjai ir specialistai. Jo metu aptartos problemos dėl buvusio karinio miestelio pastatų, įtrauktų į kultūros paveldo objektų sąrašą. Savivaldybei pagerinus infrastruktūrą, dalis šių pastatų jau yra tvarkomi, kitus įsigiję nauji šeimininkai taip pat turi planų, tačiau yra ir beviltiškų. Vienas iš jų – buvęs valgyklos pastatas. Jeigu būtų panaikintos pastato vertingosios savybės, Savivaldybė inicijuotų jo perėmimą ir ieškotų galimybių sutvarkyti. Taip pat buvo aptartas klausimas dėl suformuotų sklypų gyvenamųjų namų statybai. Anot mero A. Vaicekausko, toje vietoje yra suformuota ir gatvė, bet šiuo metu dėl tam tikrų paveldosauginių apribojimų sklypų savininkams neleidžiama vykdyti statybos, o žmonės ir Savivaldybė jaučiasi padėties įkaitais. Jeigu būtų galimybė pakeisti Statybos techninį reglamentą, palikus atitinkamus statybos kultūros paveldo teritorijoje reikalavimus, klausimas būtų išspręstas. Kultūros paveldo departamento atstovai pažadėjo paieškoti galimybių, kaip šią problemą išspręsti.

Paveldosaugininkams taip pat buvo pristatytos šalia kareivinių sutvarkytos ir atnaujintos viešosios erdvės. Dar vienas Savivaldybės noras – kad kareivinių teritorija, priklausanti kultūros paveldui, būtų sumažinta. Anot mero, nesuprantama, kodėl tokia didelė teritorija įtraukta į saugomų kultūros paveldo objektų sąrašą, juk tai tik stabdo šios teritorijos sutvarkymą ir įveiklinimą.

Birželio 18 d. Prienų r. savivaldybės administracijos direktorė Jūratė Zailskienė dalyvavo Kretingos r. savivaldybėje vykusiame susitikime su Europarlamentaru J. Oleku, Savivaldybės meru A. Kalniumi, mero pavaduotoju D. Samaliumi, administracijos direktoriumi E. Viskontu, jo pavaduotoja V. Turauskaite, tarybos nariais, administracijos specialistais.

Susitikime kalbėta apie žaliąjį kursą, savivaldybių savarankiškumą ir centrinės valdžios pasitikėjimą jomis. Direktorė su Kretingos r. savivaldybės administracijos vadovais ir specialistais aptarė viešosios tvarkos specialistų svarbų prevencinį darbą, dalinosi patirtimi apie priimto infrastruktūros įstatymo taikymą. Sutarta, kad artimiausiu metu vyks administracijos vadovų susitikimas Prienuose.

Rugsėjo 1 d. meras Alvydas Vaicekauskas susitiko su asociacijos „Kauno aeroklubas“ vadovu Algimantu Ženteliu. Susitikimo metu A. Žentelis pristatė asociacijos veiklas, kalbėta apie aviacinio turto perdavimo procedūras.

Birželio 16 d. meras A. Vaicekauskas, mero pavaduotoja L. Jakinevičienė, administracijos direktorė J. Zailskienė, mero patarėja A. Dargužienė, Kultūros, turizmo ir jaunimo skyriaus vedėjas R. Šiugždinis susitiko su verslininku A. Stašaičiu. Verslininkas pristatė idėją organizuoti šių metų rudenį ne tik Mokytojų dienos regatą, bet padaryti trijų dienų respublikinį Muzikų ir Mokytojų dienų festivalį Prienų mieste.

Birželio 15 d. meras A.Vaicekauskas, mero pavaduotoja L. Jakinevičienė, administracijos direktorė J. Zailskienė, Prienų r. savivaldybės tarybos nariai, administracijos specialistai susitiko su asociacijos Prienų aeroklubo vadovu Tomu Stupuriu ir kitais asociacijos nariais. Vyko diskusija apie turto, kurį prižiūri asociacija, tolimesnį valdymą. Tokios diskusijos vyks su visomis Pociūnuose veikiančiomis asocijuotomis sporto ir verslo organizacijomis.

Birželio 15 d. Prienų r. savivaldybės meras A. Vaicekauskas, mero pavaduotoja L. Jakinevičienė, administracijos direktorė J. Zailskienė, Statybos ir ekonominės plėtros bei Architektūros ir urbanistikos skyrių specialistai dalyvavo susitikime su UAB „Senukai“ atstovais. Susitikimo metu buvo aptarti klausimai dėl automobilių stovėjimo aikštelės prie „Senukų“ prekybos centro bei galimybių išspręsti automobilių judėjimo problemą.

Prie prekybos centro yra įrengta automobilių stovėjimo aikštelė, tačiau (nors ten laisvų vietų ir būna) vairuotojai dažnai stato automobilius ne aikštelėje, bet kur pakliuvus. Centro pastatus skirianti gatvė labiau primena ne kelią, o automobilių stovėjimo aikštelę. Ši problema ypač aktuali savaitgaliais, kai atvažiuoja ir žmonių po turgaus.

Susitikimo su verslo atstovais metu sutarta, kad per mėnesį jie kartu su transporto atstovais įvertins situaciją, paruoš ir pateiks Savivaldybei automobilių galimų parkavimo zonų, gatvės ženklinimo ir ženklų pastatymo pasiūlymus.

Birželio 14 d. meras A.Vaicekauskas, mero pavaduotoja L. Jakinevičienė, administracijos direktorė J. Zailskienė, Prienų r. savivaldybės tarybos nariai, administracijos specialistai susitiko su asociacijos Kauno parašiutininkų klubas vadovu Kęstučiu Mališausku. Vyko diskusija apie turto, kurį prižiūri asociacija, tolimesnį valdymą. Tokios diskusijos planuojamos su visomis Pociūnuose veikiančiomis asocijuotomis sporto ir verslo organizacijomis.

Birželio 10 d. Prienų rajono savivaldybės administracijos direktorė Jūratė Zailskienė dalyvavo VšĮ „Terra Publica“ 20-čio sukakties šventėje, kurioje pasveikino leidyklą sėkmingos veiklos jubiliejaus proga. Direktorė pasidžiaugė galėdama pranešti, kad už pasaulio pažinimo skatinimą bei brandžius ir išsamius spaudos, radijo, foto, televizijos, interneto žiniasklaidos autorinius darbus kelionių tematika šiais metais leidyklos steigėjui Vytautui Kandrotui buvo paskirta Prienų rajono savivaldybės įsteigta kartu su Lietuvos žurnalistų sąjunga organizuojamo keliautojo, žurnalisto Mato Šalčiaus konkurso premija.

Gegužės 9 d. vyko nuotolinis pasitarimas dėl vasaros ir rudens renginių Prienų rajone. Pasitarime dalyvavo meras A. Vaicekauskas, mero pavaduotoja L. Jakinevičienė, administracijos direktorė J. Zailskienė, mero patarėja A. Dargužienė, Kultūros, turizmo ir jaunimo skyriaus vedėjas R. Šiugždinis, Prienų kultūros ir laisvalaikio centro direktorė V. Naudžiūtė, direktorės pavaduotoja L. Gediminienė, centro režisierė Z. Kuzminskienė. Pasitarimo pradžioje dalyvavo Kauno eoroklubo vadovas A. Žentelis, kuris pasiūlė didinti Savivaldybės ir aviatorių bendradarbiavimą ir vienoje iš rajono švenčių nemokamai surengti lėktuvų pasirodymą su akrobatiniais triukais. Tikimasi, kad vėliau tai galėtų virsti gražia tradicija, atspindinčia Prienų krašto savitumą.

Gegužės 20 d. Savivaldybės iniciatyva vyko pasitarimas su Lietuvos automobilių kelių direkcija (toliau LAKD). Susitikime dalyvavo meras A. Vaicekauskas, administracijos direktorė J. Zailskienė, LAKD direktorius R. Lipkevičius, Savivaldybės adminsitracijos Statybos ir ekonominės plėtros skyriaus ir LAKD specialistai.
Pasitarimo metu buvo sutarta, kad LAKD savo lėšomis iki vasaros pabaigos sutvarkys Skriaudžių gyvenvietėje, Jaunimo ir Stadiono g. sankryžoje, besikaupiančio vandens problemą, Prienuose išasfaltuos kelkraščio žvyro „liežuvius“ Greimų ir Kęstučio gatvėse. Kalbėta dėl galimybės sutvarkyti nuovažą prie senųjų Jiezno kapinių. Susitikime kalbėta ir apie planuojamus pradėti paruošiamuosius kelio Kaunas–Prienai rekonstrukcijos darbus – 2+1 kelio projekto rengimą, žemės pirkimo procedūras. Vyko diskusijos ir apie apie Prienų Greimų tilto, kelių bei pėsčiųjų takų visame Prienų rajone, priklausančių LAKD, tinkamą priežiūrą.

Gegužės 18 d. Savivaldybės meras A. Vaicekauskas, mero pavaduotoja L. Jakinevičienė, adminstracijos direktorė J. Zailskienė, administracijos direktorės pavaduotojas A. Marcinkevičius ir adminsitracijos Statybos ir ekonominės plėtros skyriaus specialistai lankėsi Pociūnų aeorodrome su tiklsu apžiūrėti valstybės perduodamą aviacinį turtą Savivaldybės nuosavybėn. Apžiūroje taip pat dalyvavo Kauno parašiutininkų klubo, Kauno apskrities aviacijos sklandymo klubo, Prienų aeroklubo ir Kauno aeroklubo atstovai.

Gegužės 17 d. Savivaldybės meras A. Vaicekauskas, mero pavaduotoja L. Jakinevičienė ir administracijos direktoriaus pavaduotojas A. Marcinkevičius susitiko su asociacijos „Prienų aeroklubas“ atstovais T. Stupuriu ir V. Mačiuliu. Asociacijos atstovai pristatė savo naujai įkurtą organizaciją, jos narius ir planuojamas veiklas.

Gegužės 17 d. Lietuvos samariečių bendrijos atstovai susitiko su Savivaldybės meru A. Vaicekausku, administracijos Socialinės paramos ir sveikatos skyriaus vedėja S. Mekioniene. Buvo pristatyti samariečių bendrijos planai Pakuonio miestelyje pradėti teikti dienos priežiūros paslaugas senyvo amžiaus žmonėms, kurie serga alchaimeriu ar dimensija, aptartos kitos organizacijos vykdomos veiklos, bendradarbiavimo galimybės.

Vyko mero Alvydo Vaicekausko susitikimai su sklandymo ir parašiutų sporto atstovais. Balnadžio 29 d. – Vytautu Sabeckiu, Tomu Stupuriu, gegužės 4 d. – Kęstučiu Milišausku ir Algimantu Ženteliu, gegužės 6 d. – Vytautu Mačiuliu. Susitikimų metu aptartos sporto aktualijos, planuojami renginiai, aviacinio turto perėmimo savivaldybės nuosavybėn procedūros.

Balandžio 15 d. UAB „Mano konkursas“ direktorius G. Moška ir plėtros vadovas G. Aleksa pristatė rengiamą Viešųjų pirkimų įstatymo projektą, kuriuo siekiama centralizuoti viešųjų pirkimų procesą, o kiekviena savivaldybė turėtų apsispręsti, ar taps Centriniu pirkimų organizatoriumi. Taip pat pristatė galimybes atlikti visų Savivaldybėje esančių pirkimų organizatorių vykdomų viešųjų pirkimų analizę, pateikti gaires dėl centralizavimo proceso. Pristatyme dalyvavo Savivaldybės mero pavaduotoja L. Jakinevičienė, administracijos direktorė J. Zailskienė, administracijos direktorės pavaduotojas A. Marcinkevičius, mero patarėja A. Dargužienė, administracijos Statybos ir ekonominės plėtros skyriaus vedėjas T. Žvirblys ir vyriausioji specialistė L. Mikušauskienė.

Balandžio 12 d. Savivaldybės vadovais susitikimo su UAB „Transrevis“ atstovu. Pasitarimo metu aptarta situacija dėl vietinio reguliaraus susisiekimo maršrutais važiuojančių gyventojų mažėjimo, diskutuota dėl galimybių teikti socialinio taksi paslaugas.

Balandžio 2 d. vyko susitikimas su Lietuvos futbolo federacijos generaliniu sekretoriumi Edgaru Stankevičiumi vykdomojo komiteto nariu Vidmantu Butkevičiumi. Susitikime dalyvavo meras A. Vaicekauskas, mero patarėja A. Dargužienė, Savivaldybės administracijos Švietimo ir sporto skyriaus vedėjas R. Zailskas ir vyriausiasis specialistas A. Marchockis, Prienų kūno kultūros ir sporto centro direktorius A. Deltuva. Susitikimo metu aptartas tolimesnis bendradarbiavimas Prienuose organizuojant salės ir paplūdimio futbolo čempionatus. Taip pat aptartas šiais metais planuojamas surengti FIFA salės futbolo pasaulio čempionatas, kurio metu Prienų sporto arenoje vyktų treniruočių stovyklos.

Balandžio 2 d. UAB „Green genius“ pristatė savo turimų saulės parkų paslaugas. Pasitarime dalyvavo Savivaldybės administracijos direktorė J. Zailskienė, mero patarėja A. Dargužienė, Savivaldybės administracijos Statybos ir ekonominės plėtros skyriaus specialistai. Buvo pristatytos galimybės nuomotis saulės parkuose esančią saulės elektrinę ir sumažinti iš ESO ar nepriklausomų elektros tiekėjų perkamos elektros energijos kiekius.

Kovo 31 d. Savivaldybės meras A. Vaicekauskas, administracijos direktorės pavaduotojas A. Marcinkevičius, mero patarėja A. Dargužienė susitiko su UAB „Scapa baltic“ generaliniu direktoriumi R. Paražinsku ir įmonės atstovu J. Strampicku. Susitikimo metu buvo pristatyta įmonės plėtros vizija. Įmonė nori įsigyti arba statyti didesnes baldų gamybos patalpas, jiems reikalingas didesnis žemės sklypas. Sutarta bendradarbiauti, ieškant vietos įmonės plėtrai.

Kovo 26 d. Savivaldybės vadovai susitiko su pastato, esančio prie Kęstučio paminklo Prienuose, savininkais. Jie pristatė savo viziją dėl pastato rekonstravimo. Buvo sutarta, kad Savivaldybei bus atsisųstas preliminarus darbų atlikimo grafikas, nes pastatas jau yra avarinės būklės, neprižiūrėtas.

Kovo 26 d. meras A. Vaicekauskas susitiko su UAB „Sportinė aviacija ir ko“ vadovu V. Mačiuliu. Susitikimo metu kalbėta apie rengiamą Vyriausybės nutarimą dėl Pociūnų aerodromo aviacinio turto perdavimo Savivaldybės nuosavybei.

Kovo 23 d. meras A. Vaicekauskas ir mero patarėja A. Dargužienė susitiko su Lietuvos sklandymo sporto federacijos atstovais V. Motuza ir O. Travkinu. Susitikimo metu buvo aptarta federacijos veikla, ateities perspektyvos, kalbėta apie parengtą Vyriausybės nutarimo projektą dėl nekilnojamojo ir ilgalaikio materialiojo turto (susijusio su aviacijos sportu) perdavimo Prienų r. savivaldybės nuosavybėn.

Kovo 12 d. meras A. Vaicekauskas, mero pavaduotoja L. Jakinevičienė, administracijos direktorė J. Zailskienė, mero patarėja A. Dargužienė, administracijos Švietimo ir sporto skyriaus vedėjas R. Zailskas, vyriausiasis specialistas A. Machockis bei Kūno kultūros ir sporto centro direktorius A. Deltuva nuotoliniu būdu susitiko su Lietuvos plaukimo federacijos generaliniu sekretoriumi Tomu Pakščiu ir projektų vadove Milda Seibokaite. Su federacijos atstovai aptartos galimybės Prienų rajone vystyti plaukimo sportą. Sutarta bendradarbiauti 2-3 klasių mokinių mokymo plaukti programos įgyvendinimo, trenerių paieškos, kvalifikacijos kėlimo bei kitais klausimais.

Kovo 9 d. Savivaldybės meras A. Vaicekauskas, adminsitracijos direktorė J. Zailskienė ir administracijos specialistai susitiko su UAB „ Vytenio namai“ vadovu A. Eidukevičiumi. Daugiabučio, esančio Vytenio g. 22 Prienuose (buvusių kareivinių), rekonstrukcijos darbai jau prasidėjo. Šiuo metu vykdomi stogo ir perdangos keitimo darbai. Susitikimo metu buvo kalbėta apie medžių kirtimo procedūras ir tolimesnius veiksmus dėl parkavimo vietų prie daugiabučio projektavimo.

Kovo 5 d. Prienų r. savivaldybės meras A. Vaicekauskas, administracijos direktorė J. Zailskienė, vyriausioji architektė D. Joneliūnienė ir Statybos ir ekonominės plėtros skyriaus vedėjas T. Žvirblys susitiko su UAB „Windowsa“, kuri Prienuose įsigijo ir rekonstruoja pastatą, kuriame bus įrengtas modernus daugiabutis, atstovais. Savivaldybės vadovai ir specialistai apžiūrėjo statinį, aptarė įvažų įrengimo, servitutinio kelio, vandentiekio, vaizdinės reklamos įrengimo galimybių Prienų mieste, kitus visuomeninio intereso klausimus.

Vasario 26 d.  įvyko nuotolinis susitikimas su Namuno parko projekto vystytojais. Susitikime dalyvavo Savivaldybės meras A. Vaicekauskas, mero pavaduotoja L. Jakinevičienė, administracijos direktorė J. Zailskienės, mero patarėja A. Dargužienė, Statybos ir ekonominės plėtros skyriaus vedėjas T. Žvirblys, įmonių grupės „Windowsa“ vadovai bei atstovai. Virtualaus susitikimo metu pristatytas daugiabučio namo (buvusios Prienų specialiosios mokyklos) rekonstrukcijos projektas, planuojamos investicijos, statybos procesas, inovaciniai sprendimai, pasidalinta mintimis, kokią vertę projektas sukurs miestui.

Vasario 26 d. vyko Kauno prekybos, pramonės ir amatų rūmų Prienų atstovybės organizuota diskusija, į kurią įsitraukė Prienų rajono ir visų kaimyninių savivaldybių vadovai, verslo, žiniasklaidos, LR Seimo, Lietuvos automobilių kelių direkcijos atstovai. Savivaldalda ir toliau nenuleidžia rankų ir įvairiais būdais kovoja, kad kelias Kaunas-Prienai-Alytus būtų įtrauktas į prioritetinių projektų sąrašą – rašo raštus, renka parašus, važiuoja kalbėtis, kreipiasi į Seimo narius… Praėjusios kadencijos Seimo nariai neįstengė išjudinti šio klausimo iš „mirties taško“. Bus matyti, ar pavyks šios kadencijos atstovams Seime. Savivaldybių merai ir jų komandos, verslas, kitos asocijuotos struktūros pasiryžę bendradarbiauti. Atrodo, įvairios priemonės jau išnaudotos – reikia tik politinės valios. Ar jos yra ir ar kelias bus įtrauktas į Vyriausybės priemonių įgyvendinimo planą, paaiškės jau labai greitai.

Kovo 26 d. meras A. Vaicekauskas susitiko su UAB „Sportinė aviacija ir ko“ vadovu V. Mačiuliu. Susitikimo metu kalbėta apie rengiamą Vyriausybės nutarimą dėl Pociūnų aerodromo aviacinio turto perdavimo Savivaldybės nuosavybei.

Vasario 17 d. vyko Savivaldybės ir UAB „Išlaužo žuvis“ atstovų susitikimas. Susitikime dalyvavo Prienų r. savivaldybės meras A. Vaicekauskas, administracijos direktorė J. Zailskienė, Investicijų ir Žemės ūkio skyrių vedėjos V. Stasytienė ir A. Tamošiūnienė, UAB „Išlaužo žuvis“ direktorius D. Svirskis. Susitikimo metu kalbėta žemės ir žemės nuomos mokesčių sumažinimo, Pietvakarių ŽRVVG paskelbto kvietimo teikti paraiškas pagal priemonę „Socialinės gerovės kūrimas ŽRVVG teritorijoje, pritaikant žuvininkystei skirtą infrastruktūrą žuvininkystės verslo ir visuomenės poreikiams“ klausimais.

Susitikimo metu akcentuota, kad mokesčių sumažinimo ar atleidimo klausimas yra Savivaldybės tarybos kompetencija: kiekvieną konkretų atvejį svarsto Taryba ir priima sprendimą. Dėl infrastruktūros gerinimo projekto įgyvendinimo buvo paaiškinta, kad paraiškų priėmimo laikas baigiasi kovo 15 d. Nesulaukus Išlaužo seniūnijos verslo ir bendruomenių inciatyvos, jos ėmėsi Savivaldybė. Atsižvelgiant į seniūnijų dydį, gyventojų skaičių, infrastruktūą, aplinkos gerinimo poreikį ir tai, kad tam kraštui skirta mažiausiai investicijų, projekto įgyvendinimui pasirinkta Veiverių seniūnija.

Vasario 2 d. vyko Savivaldybės vadovų susitikimas su UAB „ Vytenio namai“ vadovu. Įmonė šiuo metu jau pradėjo parengiamuosius darbus pastato, esančio Vytenio g. 22 Prienuose (buvusių kareivinių), rekonstrukcijos darbus. Įmonės atstovas pristatė jau padarytus darbus, numatomus užbaigimo terminus. Susitikimo metu buvo sutarta ieškoti galimybių išpręsti parakavimo vietų aplink ir šalia pastato problemą.

Tuščia sekcija. Redaguokite puslapį ir pridėkite turinį čia.

2020m. susitikimai

Prienų r. savivaldybė daug prisidėjo prie infrastruktūros Stadiono ir buvusių kareivinių mikrorajone sutvarkymo, o tai paskatino investuotojus pradėti statybas – rekonstruoti pastatus ir įrengti naujus butus, kurių stygius Prienuose labai jaučiamas. Buvęs specialiosios mokyklos pastatas Kęstučio g. jau rekonstruojamas, darbininkai pluša ir kitame pastate, esančiame Vytenio g. 22. Anot prieš 11 metų iš kitų savininkų šį pastatą įsigijusių verslininkų, imtis butų statybos darbų pastūmėjo palankios sąlygos – pasikeitusi miesto aplinka, išaugęs gyvenamojo būsto poreikis ir palankios kainos.

Spalio 27 d. Prienų r. savivaldybėje susitikę meras A. Vaicekauskas, mero pavaduotoja L. Jakinevičienė, administracijos direktorė J. Zailskienė, pavaduotojas A. Marcinkevičius, vyriausioji architektė D. Joneliūnienė ir UAB „Minestas“ atstovas aptarė pastato Vytenio  g. 22 rekonstrukcijos projektą, kitus rūpimus klausimus.
Sutarta artimiausiu metu su Savivaldybės specialistais išnagrinėti autombilių stovėjimo aikštelės padidinimo galimybes, aptarti apšvietimo įrengimo detales.
Pagal UAB „Minestas“ planą kitų metų pabaigoje rekonstruotame pastate bus įrengti 64 butai. Atnaujintas namas papuoš aplinką, tačiau šalia yra ir daugiau apleistų pastatų. Būtų gerai, kad jų savininkai imtųsi atsakomybės tvarkyti savo turtą.

Prienų r. savivaldybės informacija

Rugpjūčio 25 d. Prienų rajono savivaldybės meras Alvydas Vaicekauskas ir Savivaldybės administracijos direktorė Jūratė Zailskienė susitiko su profesinės sąjungos „Sandrauga“ pirmininku Kęstučiu Jukniu, nariu Stasiu Buškevičiumi ir teisininku Luku Čapu. Susitikimo metu buvo aptarta viešoje erdvėje pasirodžiusi informacija apie darbo sąlygas Prienų rajono savivaldybės priešgaisrinėje tarnyboje. Kalbėta apie bendradarbiavimą sprendžiant kylančias problemas ne tik savivaldybės, bet ir valstybės lygiu.

Rugpjūčio 20 d. Prienų rajono savivaldybės meras Alvydas Vaicekauskas susitiko su Kauno prekybos, pramonės ir amatų rūmų (toliau – KPPAR) direktore Olga Grigiene. Susitikime taip pat dalyvavo Savivaldybės administracijos direktorė J. Zailskienė ir KPPAR Prienų atstovybės koordinatorė R. Ažukaitė-Zacharevičienė. Susitikimo tikslas – aptarti KPPAR Prienų atstovybės veiklą.

Šiuo metu Prienų atstovybėje yra tik 12 narių, todėl sutarta, kad būtų naudinga rugsėjo pabaigoje suorganizuoti KPPAR Atvirų durų dieną, kad visi Prienų rajono verslininkai turėtų galimybę susipažinti su asociacijos veikla, sužinoti jos teikiamas galimybes, išsakyti savo lūkesčius ir gal net prisijungti prie asociacijos narių komandos.

Rugpjūčio 19 d. Savivaldybės meras A. Vaicekauskas, administracijos direktorė J. Zailskienė, Prienų kūno kultūros ir sporto centro direktorius A. Deltuva, Savivaldybės administracijos specialistai bei rangovai susitiko aptarti vykdomų Prienų baseino vidaus įrengimo darbų.

Susitikimo metu buvo aptarti baseino filtrų automatinio plovimo sistemos, roboto dugnui valyti, vidaus įrangos bei valymo priemonių įsigijimo bei kiti aktualūs klausimai. Prienų kūno kultūros ir sporto centro direktorius pristatė baseino pramogų ir poilsio zonų įrangos pirkimo pasiūlymus.

Kaimyninių Prienų ir Kauno rajonų bei Kazlų Rūdos savivaldybių merai A. Vaicekauskas, V. Makūnas ir M. Varaška susitiko aptarti bendradarbiavimo viešojo transporto maršrutų srityje klausimus. Susitikime Kauno rajono savivaldybėje dalyvavo ir Prienų r. savivaldybės mero pavaduotoja L. Jakinevičienė bei Savivaldybės administracijos direktoriaus pavaduotojas A. Marcinkevičius.

Pasitarime buvo sutarta kartu organizuoti trijų kaimyninių savivaldybių teritorijas jungiančius autobusų maršrutus. Nutarta pirmiausia pratęsti Kauno rajono autobuso, važiuojančio į Skriaudžius, maršrutą iki Kazlų Rūdos.

Diskutuota ir apie galimus bendrus maršrutus į Jūrę, kitas vietas. Merai sutarė, kad šis bendradarbiavimo pavyzdys galėtų tapti vieningos Kauno regiono transporto sistemos užuomazga, kuri leistų efektyviau naudoti lėšas ir labiau atliepti gyventojų norus. „Europoje regionų savivaldybės seniai žengia bendradarbiavimo keliu, kartu sprendžiami ne tik transporto, bet ir švietimo, infrastruktūros, investicijų pritraukimo klausimai“, – pastebėjo A. Vaicekauskas.
Pasiūlymą dėl patogesnės vieningos regiono transporto sistemos, kaip yra daugelyje Europos šalių, merai planuoja pateikti ir numatytame susitikime su  LR Prezidentu Gitanu Nausėda.

Savivaldybėms yra deleguota pavėžėjimo funkcija ir ją būtina užtikrinti, todėl buvo sutarta rugpjūčio pabaigoje vyksiančiuose savivaldybių tarybų posėdžiuose teikti sprendimų projektus dėl bendrų maršrutų organizavimo tvarkos.

Merai tikisi, jog ateityje galės vykdyti ir daugiau bendrų projektų.

Prienų r. savivaldybės informacija

Liepos 24 d. meras A. Vaicekauskas, Savivaldybės administracijos direktorė J. Zailskienė, mero patarėja, Švietimo ir sporto skyriaus specialistai susitiko su verslininku M. Stausku ir FB „Prienai“ atstovais Marijumis Makštučiu ir Kęstučiu Deltuva. M. Stauskas pristatė savo ir dar trijų verslininkų asociacijos norą investuoti į į futbolą Lietuvoje, t.y. viename iš Lietuvos rajonų nusipirkti ar įsteigti futbolo klubą ir su juo pasiekti aukščiausią Lietuvos lygą. Susitikimo metu buvo aptartos bendradarbiavimo galimybės ir šiuo metu esanti Savivaldybės sporto finansavimo tvarka.

Liepos 24 d. meras A. Vaicekauskas, Savivaldybės adminsitracijos direktorė J. Zailskienė susitiko su UAB „Sportinė aviacija ir ko“ direktoiumi Vytautu Mačiuliu ir įmonės akcininku Vytautu Zablacku. Susitikimo metu įmonės atstovai pristatė savo plėtros planus, norą įmonės kol kas nenaudojamoje teritorijoje įkurti aviaparką, kuris pritrauktų aviatorius kurtis Prienų rajone, naudotis Pociūno aerodromo paslaugomis.

Tuščia sekcija. Redaguokite puslapį ir pridėkite turinį čia.

Liepos 14 d. Prienų r. savivaldybės administracijos direktorė J. Zailskienė susitiko su Prienų ūkininkų sąjungos pirmininku M. Butkevičiumi. Susitikimo metu pasidžiaugta gražiu Ūkininkų sąjungos ir Savivaldybės bendradarbiavimu, seniūnijų įtraukimu į bendras veiklas. Viena iš jų – neseniai vykusi Prienų ūkininkų sąjungos tarybos organizuota išvyka į ūkininkų ūkius. Išvykos, kurioje dalyvavo Savivaldybės, seniūnijų atstovai, ūkininkai, metu artimiau susipažinta su Prienų krašto ūkininkais, pasidalinta patirtimi, pasitarta dėl rūpimų problemų ir racionalesnių jų sprendimo būdų paieškos. Šiandienos susitikime buvo aptarti tolesnio bendradarbiavimo, aktualios informacijos ūkininkams teikimo klausimai.

Tuščia sekcija. Redaguokite puslapį ir pridėkite turinį čia.
Tuščia sekcija. Redaguokite puslapį ir pridėkite turinį čia.

Birželio 18 d. UAB „Progressus group“ atstovai pristatė APVA paskelbtus kvietimus teikti paraiškas dėl atsinaujinančių energijos išteklių panaudojimo visuomeniniuose pastatuose. Susitikime dalyvavo Savivaldybės vadovai, Savivaldybės administracijos Statybos ir ekonominės plėtros specialistai, AB „Prienų šilumos tinklai“ vadovas. Įmonės atstovai pristatė ir naujos kartos modulinės hibridinės elektrinės veikimo principus.

Birželio 17 d. meras A. Vaicekauskas susitiko su VĮ „Turto bankas“ ir Migracijos departamento prie LR VRM vadovais. Susitikimo metu buvo aptartas Migracijos departamento Prienų skyriaus patalpų klausimas. Buvo sutarta ieškoti galimų sprendimų, kad minėtas skyrius nebūtų iškeltas į Kranto g. Prienuose esančias patalpas, kurias yra norima parduoti.

Tuščia sekcija. Redaguokite puslapį ir pridėkite turinį čia.
Tuščia sekcija. Redaguokite puslapį ir pridėkite turinį čia.

Birželio 4 d. meras A. Vaicekauskas vyko susitikti su VĮ „Turto bankas“ vadovu M. Sinkevičiumi. Susitikimo metu buvo aptarti valstybei priklausančių pastatų, esančių Kranto gatvėje Prienuose, pardavimo klausimai.

Birželio 3 d. meras A. Vaicekauskas, mero pavaduotoja L. Jakinevičienė ir adminsitracijos direktorė J. Zailskienė susitikimo su verslo atstovais, kurie domėjosi investavimo Prienų rajone galimybėmis.

Gegužės 12 d. Savivaldybės vadovai ir Saavivaldybės administracijos Statybos ir ekonominės plėtros skyriaus specialistai susitiko su rangovu UAB „Rūdupis“. Pasitarimo metu buvo aptarti vykdomi baseino Prienuose statybos ir Prienų kultūros ir laisvalaikio centro fasado renovacijos darbai.

Kovo 12 d. vyko pasitarimas su meru A. Vaicekausku, mero pavaduotoja L. Jakinevičiene, administracijos direktore J. Zailskiene, administracijos direktoriaus pavaduotoju A. Marcinkevičiumi, Satybos ir ekonominės plėtros bei Architektū9ros ir urbanistikos skyriaus specialistas, UAB „Rūdupis“ atstovais. Pasitarimo metu buvo aptarti vykdomų Prienų kultūros ir laisvalaikio centro fasado renovacijos darbų sprendiniai.

Kovo 10 d. Savivaldybės vadovai susitikimo su ARATC direktoriumi A. Reipu. Pasitarimo metu buvo pristatyta 2019 m. įmonės veikla, naujovės iššūkiai ir 2020 m. planai. Taip pat diskutuota dėl būtinybės didinti atliekų rinkliavos dydžius.

Kovo 9 d. meras A. Vaicekauskas ir Savivaldybės adminsitracijos vadovai susitiko su AB „Kelių priežiūra“ atstovais. Susitikimo metu buvo aptartos kelių priežiūros tvarka Automobilių kelių direkcijos prie Susisiekimo ministreijos keliuose.

Vasario 24 d. meras A. Vaicekauskas kartu su Kultūros, sporto ir jaunimo skyriaus vyriausiaja specialiste vyko į susitikimą su Kultūros paveldo departamento atstovais dėl vykdomo Jiezno kapinių projekte numatyto tako atnaujinimo sprendinių. Projektas finansuojamas ES lėšomis.

Vasario 21 d. mero A. Vaicekausko ir verslininko A. Rakausko susitikimo metu aptarti dviračių tako tarp Prienų, Birštono, Alytaus rajono ir miesto savivaldybių įrengimo planai.

Vasario 11 d. meras susitiko su VSD atstovais. Buvo aptarti saugumo klausimai bendradarbiaujant su Rusijos, Baltarusijos ir Kinijos valstybėmis, pristatytos šiuo metu matomos grėsmės.

Tuščia sekcija. Redaguokite puslapį ir pridėkite turinį čia.

Vasario 5 d. Savivaldybės meras A. Vaicekauskas ir Savivaldybės administracijos direktorė J. Zailskienė susitiko su Kauno regiono plėtros agentūros vadove Lina Misiukevičiene. Pasitarimo metu buvo aptartos agentūros vykdomos veiklos, išsakytos pastabos dėl teikiamų paslaugų, aptarti lūkesčiai dėl tolimesnių agentūros veiklų.

Sausio 28 d. Savivaldybės meras A. Vaicekauskas susitiko su Kultūros įstaigų profsąjungų atstovais, kurio metu jie pristatė savo lūkesčius dėl šakinės sutarties vykdymo.

Sausio 27 d. Savivaldybės vadovai ir Savivaldybės adminsitracijos Statybos ir ekonominės plėtros skyriaus specialistais susitiko su UAB „Econovus“ atstovais aptarti nuo vasario mėn. įsigaliosiančių naujų atliekų išvežimo grafikų.

Sausio 17 d. susitikimo su G. Baltrimu ir J. Kvietkausku metu buvo aptarta Prienų r. savivaldybės priešgaisrinės tranybos praėjusių metų veikla ir jos rezultatai, 2020 m. uždaviniai ir iššūkiai. Diskutuota dėl gaisrinės automobilių plėtros, patalpų remonto ir kiti klausimai.

Sausio 16 d. meras susitiko su prof. Virginijumi Trakimavičiumi. Susitikimo metu buvo aptartos bendradarbiavimo su VDA Kauno fakulteto Dizaino katedra galimybės, studentų įtraukimą į Savivaldybės vykdomus projektus.

2019m. susitikimai

Tuščia sekcija. Redaguokite puslapį ir pridėkite turinį čia.
Tuščia sekcija. Redaguokite puslapį ir pridėkite turinį čia.
Tuščia sekcija. Redaguokite puslapį ir pridėkite turinį čia.

Kovo 11–15 dienomis Prienų „Revuonos“ pagrindinėje mokykloje vieši tarptautinių Erasmus+ (KA219) projektų delegacijos iš įvairių Europos šalių – Anglijos, Lenkijos, Kroatijos, Turkijos ir Ispanijos. Partnerių delegacijose po 4 mokinius ir 2 mokytojus.

Priešpaskutinę viešnagės dieną užsienio šalių delegacijas ir jas atlydėjusias „Revuonos“ pagrindinės mokyklos direktorę I. Balčiukynienę bei projekto koordinatorę anglų kalbos mokytoją A. Berezovskają priėmė Prienų r. savivaldybės meras A. Vaicekauskas. Susitikime Savivaldybėje taip pat dalyvavo Švietimo skyriaus vedėjas R. Zailskas, mokyklos koordinatorė Švietimo skyriaus vyriausioji specialistė L. Jančiukienė.

Savivaldybės meras A. Vaicekauskas pasidžiaugė, kad tarptautiniai projektai nutiesia bendravimo ir draugystės tiltus tarp jaunimo, ir palinkėjo tvirtinti bei puoselėti šiuos ryšius.

Švietimo skyriaus vedėjo R. Zailsko teigimu, tarptautiniai projektai yra ypač svarbūs jauniems žmonėms – jie turi galimybę susipažinti, pažinti skirtingas kultūras, bendrauti tarpusavyje, tiesiog pasaulį padaryti mažesnį. „Labai palaikome ir skatiname savo mokyklas rašyti projektus dalyvauti juose ir taip pažinti pasaulį“, – sakė vedėjas.

Ne tik mokyklos, bet ir Švietimo skyrius aktyviai dalyvauja projektuose, o šiuo metu iš karto pradeda vykdyti net du projektus. R. Zailskas pasidžiaugė, kad balandžio mėn. pradedamas tarptautinis projektas su partneriais iš Ispanijos, jie atvyksta balandžio viduryje. Skyrius taip pat yra įgyvendinęs keletą projektų su kolegomis iš Lenkijos, net tris projektus – su parneriais iš Turkijos. R. Zailskas padėkojo merui už visų gražių iniciatyvų palaikymą bei skatinimą.
Susitikimo metu projekto parneriai pasidalino viešnagės Lietuvoje ir Prienuose įspūdžiais, iš mero daug sužinojo apie kraštą ir Savivaldybės veiklą, padėkojo už nuoširdų priėmimą, o atsisveikindami apsikeitė atminimo suvenyrais.

„Revuonos“ pagrindinė mokykla dalyvauja keturiuose tarptautiniuose projektuose. Pastarasis švietimo mainų paramos fondo finansuojamas projektas „Coding in a Cultural Europe“ („Kodavimas kultūrinėje Europos erdvėje“) vykdomas 2018–2020 metais. Projekto metu siekiama padėti moksleiviams vystyti kompiuterinį mąstymą ir skaitmeninius įgūdžius. Projektą koordinuojančios „Revuonos“ pagrindinės mokyklos vadovai ir mokytojai tikisi, kad naujų technologijų naudojimas projekto veiklose padės pašalinti socialinius ir kultūrinius barjerus. Mokiniai, naudodamiesi įvairiomis programomis, jau atliko užduotis pristatydami savo šalies architektūrą, žymų rašytoją bei kūrė robotus ir istorijas apie juos.

Prienų r. savivaldybės informacija

Tuščia sekcija. Redaguokite puslapį ir pridėkite turinį čia.
Tuščia sekcija. Redaguokite puslapį ir pridėkite turinį čia.

Prienų r. savivaldybės tarybos nariai kovo 28-ąją susirinko į paskutinį šios kadencijos Tarybos posėdį. Tarybos posėdyje savo veiklos ataskaitas pristatė Savivaldybės meras Alvydas Vaicekauskas, administracijos direktorius Egidijus Visockas, sveikatos priežiūros įstaigų, globos namų vadovai.

Kaip pabrėžė Savivaldybės meras A. Vaicekauskas, praėję metai buvo reikšmingi Lietuvai ir kraštui. Gražiomis iniciatyvomis, prasmingais darbais, kūrybiniais projektais buvo paminėtas Lietuvos valstybės atkūrimo 100-metis.

Darbingi metai buvo ir Tarybai. 2018 metais įvyko 12 Tarybos posėdžių, kuriuose Tarybos nariai svarstė 302 sprendimų projektus ir priėmė 295 Tarybos sprendimus. Tarybos lankomumas per visus ketverius metus buvo didesnis nei 90 proc.

Besikeičiantis miestas, gražėjančios gatvės, prasidėję buvusios Nemuno pradinės mokyklos pastato (kuriame jau rudenį turėtų įsikurti meno mokyklos ir lopšelio-darželio „Saulutė“ ugdytiniai), Stadiono mikrorajono viešųjų erdvių sutvarkymo projektai, Stakliškių ir Veiverių kultūros ir laisvalaikio centrų remontas, atnaujintos bibliotekos Stakliškėse ir Išlauže bei lopšelis-darželis Stakliškėse, papildomai įsteigtos ikimokyklinio ugdymo grupės Veiveriuose ir Skriaudžiuose, F. Martišiaus gatvės, autobusų stoties, sporto stadiono, apšvietimo tinklų rekonstrukcijos, vandentvarkos plėtros projektai, daugiabučių atnaujinimas bei kiti didesni ir mažesni darbai – visa tai sutelkto ir nuoseklaus bei kryptingo darbo rezultatas, kuriuo pasidžiaugė Savivaldybės vadovas.

Po keletą valandų trukusio posėdžio šią kadenciją bebaigiantis meras A. Vaicekauskas padėkojo Tarybos nariams už bendrą darbą kartu ir kvietė Prienų r. savivaldybės tarybos narius, Savivaldybės, rajono įstaigų bei įmonių darbuotojus, seniūnaičius, asociacijas bendradarbiauti ir produktyviai dirbti dėl Prienų krašto gerovės. Kiekvienam Tarybos nariui buvo įteikta simbolinė atminimo dovana.

2015–2019 m. Prienų r. savivaldybės tarybai buvo suteikti 25 mandatai: 6 socialdemokratams (Alvydas Vaicekauskas, Aleksas Banišauskas, Henrikas Radvilavičius, Angelė Bajorienė, Vytas Bujanauskas, Algimantas Šidlauskas), 4 partijos „Tvarka ir teisingumas“ atstovams (Aušra Deltuvienė, Loreta Jakinevičienė, Cezaras Pacevičius, Vaidas Kupstas), 3 Visuomeninio rinkimų komiteto „Nepriklausomų kandidatų sąrašas Prienų kraštas“ atstovams (Artūras Buitkus, Rasa Ivanauskienė, Rita Keturakienė), 3 visuomeninio rinkimų komiteto „Už pasitikėjimą, atsakomybę ir sėkmę“ (Snaiguolė Garmuvienė, Liuda Šeškuvienė, Arūnas Vaidogas), 2 Lietuvos laisvės sąjungos (liberalų) atstovams (Algirdas Kederys, Algis Marcinkevičius), 2 Lietuvos Respublikos liberalų sąjūdžio atstovams (Gintautas Bartulis, Vytautas Martinaitis), 2 Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjungos atstovams (Martynas Butkevičius, Jonas Vilionis) bei 1 Darbo partijos atstovui (Audrius Banionis).

Iki 2018 m. birželio mėn. Tarybos koalicijoje buvo 16 Tarybos narių. 2018 m. birželio pabaigoje Tarybos narė A. Bajorienė informavo, kad pasitraukė iš Lietuvos socialdemokratų partijos, koalicijos bei Ekonominės plėtros, finansų ir investicijų komiteto pirmininko pareigų. Nuo tada Taryboje dirbo valdančioji koalicija, kurią sudarė 15 narių iš Socialdemokratų partijos, Jungtinės ir „Prienų krašto“ frakcijų bei Tarybos narių grupės. Opozicijos sudėtis nepasikeitė, Tarybos nariai G. Bartulis, V. Martinaitis ir nuo 2018 m. vidurio A. Bajorienė Taryboje veiklą tęsė kaip nepriklausomi Savivaldybės tarybos nariai.

2018 m. liko įregistruotos 5 frakcijos ir 1 Tarybos narių grupė. Pasikeitė tik Lietuvos socialdemokratų partijos frakcijos sudėtis. 2018 m. birželio mėn. iš LSDP frakcijos pasitraukė A. Bajorienė, o lapkričio pabaigoje V. Bujanauskas ir A. Šidlauskas. Pastarieji liko tik valdančiosios daugumos sudėtyje.

Naujai išrinkta 2019–2023 m. Prienų r. savivaldybės taryba ir trečią kadenciją Savivaldybei bei Tarybai vadovausiantis meras A. Vaicekauskas prisieks pirmajame naujos kadencijos Tarybos posėdyje balandžio 18 d.

Prienų r. savivaldybės informacija

Tuščia sekcija. Redaguokite puslapį ir pridėkite turinį čia.
Tuščia sekcija. Redaguokite puslapį ir pridėkite turinį čia.
Tuščia sekcija. Redaguokite puslapį ir pridėkite turinį čia.

Balandžio 10 d. Prienų r. savivaldybės merą Alvydą Vaicekauską aplankė Prienų lopšelio-darželio „Pasaka“ atstovai. Ugdymo įstaigos „Kačiukų“ ir „Pelėdžiukų“ grupių auklėtojų, vaikučių ir jų tėvelių vardu jie atvyko padėkoti Savivaldybei ir merui už palaikymą ir pagalbą įgyvendinant tarptautinį projektą „Lietuviški inkilai – pasaulio paukščiams“.

Hiuttenfeldo mieste, Vasario 16-osios gimnazijoje, kur vyko inkilų kėlimo šventė ir parko medžiuose buvo iškelti ir Prienų vaikučių dažyti inkilai, lopšelio-darželio „Pasaka“ atstovės, auklėtojos Regina Jankauskienė ir Loreta Bendinskienė, svečiavosi kovo 23 dieną. Šią kelionę parėmė Prienų r. savivaldybė ir vietos verslininkai.

Anot mero A. Vaicekausko, inkilus kelia visi žmonės, gyvenantys arčiau gamtos arba jos apsuptyje. „Mes taip pat savo sodyboje šiemet iškėlėme trejetą naujų inkilų. Inkilo kėlimas yra pagarbos ir meilės gamtai, ryšio su gamta stiprinimo pavyzdys. Labai gražu, kad ši tradicija atkeliavo ir į Prienus, kur projekto iniciatoriai organizavo inkilų kėlimo akcijas, įtraukiančias vaikus. Šiemet ši tradicija pasiekė ir Vokietiją, Vasario 16-osios gimnaziją. Mes džiaugiamės galėję prisidėti prie savo atstovų išvykos ir gražių darbų, kurie ne tik puošia žemę, bet ir vienija Europoje gyvenančius lietuvius“, – sakė meras A. Vaicekauskas.

Prienų r. savivaldybės informacija

Tuščia sekcija. Redaguokite puslapį ir pridėkite turinį čia.

Balandžio 23 d., antradienį, Prienų r. savivaldybės meras Alvydas Vaicekauskas, Savivaldybės gydytojas Virginijus Slauta lankėsi Jiezne, kur susitiko su Premjeru Sauliumi Skverneliu, atvykusiu pasidomėti Jiezno pirminės sveikatos priežiūros centro (PSPC) rekonstrukcijos darbais. Susitikime su Premjeru dalyvavo ir Seimo narys Andrius Palionis, Jiezno krašto atstovai Savivaldybės taryboje bei kiti Tarybos nariai, Jiezne veikiančių įstaigų, organizacijų vadovai, vietos bendruomenės nariai.

Lydimas mero ir Jiezno PSPC vadovės Stefanijos Bunevičienės, Premjeras apžiūrėjo PSPC ir Slaugos ir palaikomojo gydymo skyriaus pastatus, rekonstrukcijos darbus. Išgirdo, kodėl buvo nutrauktas darbų finansavimas ir toliau buvo atsisakoma jį tęsti, nors Prienų r. savivaldybės meras ne kartą kreipėsi ir į buvusius Vyriausybės vadovus, ministrus, pavaduotojus (dauguma jų lankėsi Jiezne). „Norime, kad slaugos paslaugos Jiezne išliktų. Būtų labai gerai, kad ir Slaugos ir palaikomojo gydymo skyrius, ir PSPC personalas sutilptų viename pastate – sumažėtų išlaikymo išlaidos, pagerėtų darbo sąlygos, paslaugų kokybė ir jų prieinamumas“, – pabrėžė A. Vaicekauskas, visų susirinkusiųjų vardu kreipdamasis į Premjerą su prašymu padėti užbaigti slaugos ligoninės pastato rekonstrukciją. Darbams užbaigti reikėtų virš 200000 eurų (be Savivaldybės dalies).

Premjeras S. Skvernelis pabrėžė, kad tęstinis projektas bendromis valstybės ir Savivaldybės pastangomis turi būti užbaigtas. Anot Premjero, jeigu nebus galimybės reikiamos sumos surasti iš rezervo šiais metais, kitais metais ji bus įtraukta į valstybės biudžetą atskira eilute.

Savivaldybės meras, Tarybos ir Seimo atstovai su Premjeru S. Skverneliu aptarė ir kitas aktualijas: kelio Kaunas–Prienai–Alytus rekonstrukciją, Kelių priežiūros ir plėtros programą, sveikatos priežiūros paslaugų išsaugojimą Prienų ligoninėje, nuotekų tvarkymą.

Vyriausybės vadovas sutiko, kad kelias Kaunas–Prienai–Alytus yra šio regiono problema, ir, anot jo, reikės tiek politinės valios, tiek kitų pastangų, kad ji būtų išspręsta. Anot Premjero, kelio rekonstrukcijos įgyvendinimas turi būti bendras šio regiono savivaldybių interesas. S. Skvernelio nuomone, tos ligoninės, kurios teikia kokybiškas paslaugas, turi išlikti, tačiau jos turi peržiūrėti sritis, kuriose specializuojamasi, ir jas stiprinti.

Premjeras susitikime akcentavo, kad slaugos paslaugų apimties plėtra, asmens sveikatos priežiūros įstaigų kokybės rodiklių įdiegimas, stebėsenos sistemos tobulinimas, ligoninių priėmimo ir skubiosios pagalbos skyrių tinklo ir infrastruktūros modernizavimas, racionaliai paskirstant pacientų srautus, yra vieni iš Nacionalinės regioninės politikos prioritetų iki 2030 metų.

Prienų r. savivaldybės informacija

Tuščia sekcija. Redaguokite puslapį ir pridėkite turinį čia.
Tuščia sekcija. Redaguokite puslapį ir pridėkite turinį čia.
Tuščia sekcija. Redaguokite puslapį ir pridėkite turinį čia.
Tuščia sekcija. Redaguokite puslapį ir pridėkite turinį čia.

Gegužės 16 d. vyko pasitarimas su Prienų rajono smulkiųjų ir vidutinių pieno gamintojų asociacijos atstovais.

Asociacijos pirmininkė Laima Balsevičienė išreiškė nuogąstavimus dėl mažėjančių pieno supirkimo kainų. Taip pat paminėjo, kad Savivaldybė per mažai dėmesio skiria ūkininkams – labai trūksta informacijos, seminarų ar pasitarimų apie ūkininkams aktualias naujoves, teisės aktų pasikeitimus, galimybes gauti paramą iš valstybės ar Europos Sąjungos. Buvo pateikta pastabų dėl Savivaldybės kaimo plėtros rėmimo programos lėšų skirstymo tvarkos, žemės ūkio specialistų darbo, pabrėžta, kad taip ir nebuvo išspręstas klausimas dėl ūkininkų atleidimo nuo žemės mokesčio.

Meras Alvydas Vaicekauskas kvietė teikti siūlymus dėl Savivaldybės kaimo plėtros rėmimo fondo nuostatų patikslinimo ar papildymo. Žinoma, galima diskusija dėl lėšų minėtame fonde didinimo, jeigu jos bus panaudotos tikrai tikslingai ir suteiks realią paramą ūkininkams.

Ūkininkų atleidimo nuo žemės mokesčio klausimu meras laikėsi jau ne kartą išsakytos savo pozicijos, kad toks atleidimas yra netikslingas, nes apie pusė ūkininkų žemę nuomojasi, todėl faktiškai nuo žemės mokesčio bus atleisti miesto gyventojai, kurie žemę nuomoja.

Administracijos direktorė Jūratė Zailskienė pažadėjo, kad pasidomės žemės ūkio specialistų darbo drausme ir atsakymų į gaunamus raštus terminų laikymusi.

Po diskusijos buvo nutarta pradėti rengti pasitarimus ar mokymus ūkininkams aktualiais klausimais. Taip pat buvo sutarta, jog  asociacijos atstovų susitikimai su Savivaldybės vadovais bus organizuojami dažniau.

Prienų r. savivaldybės informacija

Tuščia sekcija. Redaguokite puslapį ir pridėkite turinį čia.

Gegužės 28 d. Prienų r. savivaldybės meras A. Vaicekauskas, administracijos direktorė J. Zailskienė, mero pavaduotoja L. Jakinevičienė ir mero patarėja A. Dargužienė dalyvavo Verslo pusryčiuose, kuriuos organizavo Kauno PPAR Prienų atstovybė.

Atstovybės vadovė L. Dužinskienė pasveikino naujos kadencijos Savivaldybės vadovus, palinkėdama suburti profesionalią, kompetentingą komandą, siekti darbų tęstinumo, ekonomiškai pasvertų sprendimų.

Padėkojęs už sveikinimus meras sakė, jog su naujai suformuota darbinga komanda tikisi įgyvendinti daugiau svarbių darbų. Taip pat pasidžiaugė, kad rajono verslininkų ir Savivaldybės bendradarbiavimas kasmet vis stiprėja.

Prie apskritojo stalo susitikimo dalyviai aptarė rajono aktualijas, išsakė savo lūkesčius, uždavė vieni kitiems klausimų. Meras trumpai apžvelgė savivaldybėje vykstančius darbus. Vieni iš svarbesnių, baigiamų įgyvendinti, – rajono gatvių apšvietimo atnaujinimas, vandens ir nuotekų tinklų įrengimas Stakliškėse, autobusų stoties rekonstrukcija (atidarymas planuojamas birželio pradžioje), taip pat buvusios Nemuno pradinės mokyklos pastato pritaikymas „Saulutės“ lopšeliui-darželiui ir Meno mokyklai. Šis pastatas planuojamas atidaryti iki rugsėjo 1 dienos.

Mieste vyksta darbai viename iš didžiausių objektų – prie tvenkinio Stadiono mikrorajone, taip pat Revuonos parke, buvusio karinio miestelio teritorijoje, kur kapitališkai remontuojama keletas gatvių. Kęstučio g. pradėti pėsčiųjų ir dviračių tako tiesimo darbai – takas tęsis iki holokausto aukų palaidojimo vietos, taip pat Kęstučio paminklo aplinkos sutvarkymo darbai. Kadangi šalia yra jau privatizuotas dviaukštis medinis pastatas, meras ketina paraginti savininkus paspartinti suplanuotus darbus.

Darbai vykdomi ir rajone – Veiverių PSPC įrengiami globos ir savarankiško gyvenimo namai, atnaujinamas Stakliškių kultūros ir laisvalaikio centras. Gautas finansavimas žvyrkeliams asfaltuoti, pateiktos paraiškos dėl sodininkų bendrijų gatvių tvarkymo. Meras džiaugėsi, kad pagaliau bus galima skirti daugiau dėmesio ir sodų keliams.

Šiais metais turėtų prasidėti apžvalgos aikštelės prie Nemuno tilto įrengimo, Nemuno pakrantės ir estrados sutvarkymo darbai, Revuonos g. remontas, Jiezno viešųjų erdvių atnaujinimo ir pritaikymo visuomenės poreikiams projektas bei daug mažesnių projektų.

Administracijos direktorė J. Zailskienė pasidalino ateities idėjomis, kalbėjo apie poreikį įkurti Prienuose Turizmo informacijos centrą, sukurti Prieniečio kortelę, kvietė verslą statyti ekonominės klasės viešbutį Prienuose, kur vyksta daug tarptautinių sporto, meno renginių, o kraštas siejamas su turizmo vystymo perspektyvomis, siūlyti idėjas, kaip geriau išnaudoti Savivaldybės aikštę ir prieigas. Anot direktorės, tai pagerintų verslo aplinką, būtų naudinga gyventojams bei svečiams. Direktorė vylėsi, jog su verslo pagalba gražias idėjas pavyks įgyvendinti.

Mero pavaduotoja L. Jakinevičienė pabrėžė, kad reikia dar labiau aktyvinti bendradarbiavimą su verslu, dalintis iniciatyvomis, įtraukti verslo atstovus į aktualių klausimų sprendimą, verslo idėjas derinti su savivaldybės idėjomis ir tikslais. Pavaduotojos nuomone, į procesą, nukreiptą į spartesnį viso rajono vystymąsi, aktyviai įsilieti turėtų visos seniūnijos.
Verslo pusryčiuose taip pat buvo aptarti tolesnio bendradarbiavimo formų, Smulkaus ir vidutinio verslo rėmimo programų bei verslo atstovų įtraukimo į verslui aktualių komisijų sudėtį, naujos Prienų rajono verslo tarybos suformavimo, Savivaldybės vykdomų viešųjų pirkimų planų, krašto verslininkų pasiekimų, konkurso „Sukurta Prienų krašte“ nugalėtojų, VVG projektų viešinimo klausimai.

Prienų r. savivaldybės informacija

Tuščia sekcija. Redaguokite puslapį ir pridėkite turinį čia.
Tuščia sekcija. Redaguokite puslapį ir pridėkite turinį čia.
Tuščia sekcija. Redaguokite puslapį ir pridėkite turinį čia.

Birželio 3 d. vyko pasitarimas su Savivaldybės įmonių ir Savivaldybės vadovais.

Su UAB „Prienų butų ūkis” direktoriumi A. Valatka aptarti pakelių šienavimo, viešųjų erdvių Prienų mieste priežiūros bei Prienų kapinių tvarkymo klausimai.

UAB „Prienų vandenys” direktorius P. Mitkevičius informavo apie baigiamus vandentiekio ir nuotekų tinklų atnaujinimo darbus Strielčiuose ir Stakliškėse. Aptartos problemos, susijusios su per mažu vartotojų, prisijungiančių prie vandentiekio, skaičiumi, diskutuota dėl vandens tinklų įteisinimo Ašmintoje bei naujų tinklų tiesimo poreikio Naujojoje Ūtoje ir Veiveriuose.

AB „Prienų šilumos tinklai” vadovas R. Blaževičius pristatė įmonės baigiamus atlikti darbus, ateities planus ir iškylančias problemas. Informavo, kad šiais metais pagrindinis įmonės darbas – šilumos trasos tiesimo ir naujų katilų įrengimo darbai Jiezne.

Prienų r. savivaldybės informacija

Tuščia sekcija. Redaguokite puslapį ir pridėkite turinį čia.
Tuščia sekcija. Redaguokite puslapį ir pridėkite turinį čia.
Tuščia sekcija. Redaguokite puslapį ir pridėkite turinį čia.
Tuščia sekcija. Redaguokite puslapį ir pridėkite turinį čia.
Tuščia sekcija. Redaguokite puslapį ir pridėkite turinį čia.

Rugpjūčio 2 d. Prienų r. savivaldybės meras Alvydas Vaicekauskas pasveikino naująjį Alytaus apskrities vyriausiojo policijos komisariato (AVPK) Prienų policijos komisariato viršininką Andrių Rupeikį, kurį merui, mero pavaduotojai  Loretai Jakinevičienei, administracijos direktoriaus pavaduotojui Algiui Marcinkevičiui pristatė laikinai atliekantis Alytaus AVPK viršininko funkcijas Raimundas Jaciunskas bei viršininko pavaduotojas Virginijus Jaruševičius.

Meras palinkėjo naujajam Prienų komisariato viršininkui sėkmės ir ištvermės naujose pareigose ir išreiškė viltį bei norą sklandžiai ir aktyviai bendradarbiauti, siekiant bendrų tikslų viso rajono žmonių labui.

Alytaus AVPK vadovai neabejojo, kad A. Rupeikiui, turinčiam daug patirties dirbant su žmonėmis, taip pat vadovaujančiose pareigose bei keliose misijose užsienyje (Afganistane ir Kosove), turėtų sektis vadovauti ir Prienų policijos komisariatui. Jie palinkėjo sėkmės, rūpinantis rajono piliečių saugumu, o pirmasis iškeltas uždavinys naujajam komisariato vadovui – užtikrinti policijos veiklos efektyvumą.

Susitikimo metu kalbėta apie policijos pareigūnų ir Savivaldybės administracijos, seniūnijų, socialinių darbuotojų bendradarbiavimą, operatyvią pagalbą, prevencinį darbą. Aptartos naujausios policijos veiklos aktualijos, bendruomenės saugumo gerinimo kryptys, miesto stebėjimo kamerų įrengimo vietos bei galimybės, tolimesnės policijos ir vietos savivaldos bendradarbiavimo perspektyvos.

Kaip pažymėta, Prienų r. savivaldybė nelieka nuošalyje padėdama policijai kurti saugią visuomenę ir stengiasi prisidėti įgyvendindama įvairias veiklas. Meras A. Vaicekauskas pažymėjo, jog kasmet dalis biudžeto lėšų paskiriama policijos vykdomoms saugumo užtikrinimo veikloms, Smulkiojo ir vidutinio verslo rėmimo programoje yra numatyta parama verslininkams, kurie prie savo įmonių įsirengia vaizdo stebėjimo kameras, nukreiptas į viešąsias vietas. Išplėsti vaizdo stebėjimo kamerų tinklą planuojama ir Savivaldybės įgyvendinamų projektų metu, taip pat svarstoma galimybė įkurti Savivaldybės viešosios tvarkos tarnybą.

Alytaus AVPK vadovai padėkojo Savivaldybei už požiūrį ir iniciatyvas ir pabrėžė, kad vaizdo stebėjimo kameros bei programinė įranga, kuri diegiama policijos darbe, padeda greičiau nustatyti kelių eismo taisyklių ir viešosios tvarkos pažeidėjus, tiriant nusikalstamas veikas. Anot pareigūnų, atpažinimo sistemų pagalba yra išaiškinama virš 50 proc. visų nusikalstamų veikų bei užkertamas kelias naujiems nusikaltimams ar pažeidimams. „Tokios techninės priemonės turi labai didelę reikšmę prevencijos prasme. Kitų savivaldybių patirtis rodo, jog ženkliai sumažėjo nusikalstamumas ir padidėjo veikų išaiškinamumas“, – teigė laikinasis Alytaus AVPK viršininkas R. Jaciunskas.

Pareigūnai taip pat pasidžiaugė augančiu visuomenės sąmoningumu, išaiškinant neblaivius vairuotojus (apie 80–90 proc. tokių vairavimo atvejų nustatoma sąmoningų piliečių dėka), atviresniu ugdymo įstaigų bendravimu su policija, ypač narkotinių medžiagų vartojimo paauglių ir jaunimo tarpe prevencijos klausimais, užkertant kelią kitoms nusikalstamoms veikoms. „Visuomenės įsitraukimas yra labai didelė paskata ir pagalba policijos darbe“, – sakė A. Rupeika.
Susitikimo metu nutarta tęsti bendradarbiavimą, periodiškai susitikti aptarti visuomenės saugumo aktualijas.

Prienų r. savivaldybės informacija

Meras A. Vaicekauskas sveikina naująjį Prienų PK viršininką Andrių Rupeikį.
Iš kairės: Savivaldybės administracijos direktoriaus pavaduotojas A. Marcinkevičius, Alytaus AVPK viršininko pavaduotojas V. Jaruševičius, meras A. Vaicekauskas, Prienų PK viršininkas A. Rupeikis, mero pavaduotoja L. Jakinevičienė, laikinai atliekantis Alytaus AVPK viršininko funkcijas R. Jaciunskas.

Busko (Ukraina) rajono administracijos vadovo P. Moroz’o kvietimu rugpjūčio 10–12 dienomis Prienų r. savivaldybės mero pavaduotoja L. Jakinevičienė, Tarybos narys C. Pacevičius ir Savivaldybės administracijos Bendrojo skyriaus vyriausioji specialistė R. Sinkevičiūtė lankėsi Buske.

Buskas – Prienų r. savivaldybės partneris nuo 2017 m. ir pirmasis bendradarbiavimo su Lietuva partneris Lvovo srityje, kuriai priklauso Busko savivaldybė. Vizito metu Prienų r. savivaldybės delegacija susitiko su Busko rajono administracijos, rajono Rados, kultūros, sveikatos, švietimo ir kitų įstaigų vadovais. Partneriai domėjosi, kaip Lietuvoje veikia švietimo, socialinė, sveikatos sistema, kaip sekasi spręsti emigracijos problemą, įveikti ekonominius ir socialinius iššūkius, pritraukti finansavimą įvairių projektų įgyvendinimui. Partneriai ypač domėjosi prieniečių patirtimi atliekų tvarkymo, vandentvarkos projektų vystymo srityse.
Viešnagės Buske metu Savivaldybės delegacija dalyvavo tarptautinėje medaus šventėje, kuri vyko Busko apylinkėse, istorinėje Oleskos pilyje, taip pat aplankė Busko gyventojų pasididžiavimą – unikalų vietos tautodailininkės bei poetės įkurtą ir puoselėjamą privatų siuvinėjimo muziejų, XIX a. grafo Badenio rūmus, kitus žymius objektus.

Vizito metu Busko rajono administracijos vadovas Piotras Moroz’as ne kartą pabrėžė, kad Lietuva – maža tauta, sugebėjusi pasiekti neįtikėtinai daug – iškovoti nepriklausomybę. Jis dėkojo už nuoširdų ukrainiečių tautos palaikymą, draugystę ne tik tarp dviejų miestų, Prienų ir Busko, bet ir abiejų valstybių bei tautų.

Prienų r. savivaldybės informacija

Rugpjūčio 21 d. Prienų r. savivaldybėje vyko diskusija dėl atliekų tvarkymo, mokyklų klasių komplektų tvirtinimo. Mero A. Vaicekausko kvietimu diskusijoje dalyvavo visi tarybos nariai, Alytaus regiono atliekų centro direktorius A. Reipas, administracijos skyrių specialistai.

Tuščia sekcija. Redaguokite puslapį ir pridėkite turinį čia.
Tuščia sekcija. Redaguokite puslapį ir pridėkite turinį čia.

Rugpjūčio 21 d. Savivaldybėje vyko seniūnų pasitarimas. Pasitarime dalyvavo Savivaldybės meras A. Vaicekauskas, mero pavaduotoja L. Jakinevičienė, administracijos direktorė J. Zailskienė, direktorės pavaduotojas A. Marcinkevičius, Statybos ir ekonominės plėtros skyriaus specialistai.

Pasitarime aptarti atliekų tvarkymo, gatvių apšvietimo, kelių priežiūros ir registracijos, planuojamų ir vykdomų šių metų darbų, seniūnijų vidinės darbo tvarkos ir kiti klausimai.

Pasitarimo metu nemažai dėmesio skirta esamai komunalinių atliekų tvarkymo savivaldybėje situacijai aptarti. Akcentuotos atliekų tvarkymo problemos, kurios kyla dėl nenoro tvarkyti atliekas civilizuotai, vengimo mokėti už atliekų tvarkymą pagal galiojančius teisės aktus, taip pat aptarti planuojami pokyčiai. Atkreiptas dėmesys į atliekų tvarkymo problemą sodų bendrijose, taip pat Stakliškių ir Jiezno seniūnijose, kur yra daug turizmo paslaugas (baidarių nuomos, lauko poilsiaviečių ir kt.) teikiančių verslo įmonių. Seniūnai buvo supažindinti su nauja įrengtų konteinerinių aikštelių ženklinimo tvarka, paprašyta atkreipti dėmesį, kad privažiavimai prie aikštelių specialiajam transportui nebūtų užstatomi individualiais automobiliais.

Statybos ir ekonominės plėtros skyriaus specialistai informavo apie remontuojamus kelius, asfaltuojamus bei rengiamus asfaltuoti žvyrkelius. Anot specialistų, visi numatyti kelių tvarkymo darbai vyksta pagal planą. Sutaupius lėšų šiais metais bus asfaltuojama ir Prienų Jaunystės g., esanti šalia Prienų ligoninės.

Seniūnai informuoti apie Lietuvos automobilių kelių direkcijos prie Susisiekimo ministerijos priimtą sprendimą panaikinti prekybos vietas Balbieriškio (prie Balbieriškio atodangos) ir Išlaužo (prie autobusų stotelės Išlauže) seniūnijose. Direkcijos sprendimo motyvas – prekyba šiose vietose kelia pavojų eismo saugumui, nes atitraukia vairuotojų dėmesį, gali būti staigiai stabdoma ir pan.

Pasitarimo metu administracijos direktorė J. Zailskienė ragino seniūnijų vadovus skirti daugiau dėmesio darbų planavimui, lėšų srautų įvairiems darbams valdymui ir suderinimui su specialistais, seniūnijų turto apskaitai, apleistų pastatų, žemės sklypų registracijai ir kontrolei. Taip pat paprašė suplanuoti tikslines lėšas žvyrkeliams asfaltuoti 2020 m. ir pateikti Savivaldybės specialistams. Kai kuriose seniūnijose administracijos vadovė pasigedo glaudesnio bendradarbiavimo tarp visų sričių seniūnijoje dirbančių specialistų, informacijos srautų valdymo.

Kaip pabrėžė Eismo saugumo komisijos pirmininkė mero pavaduotoja L. Jakinevičienė, planuojama organizuoti susitikimus su naujai išrinktais seniūnijų seniūnaičiais ir aptarti eismo saugumo klausimus – eismo saugumo priemonių poreikį ir kriterijus, kuriais vadovaujantis bus rengiama rajono eismo saugumo programa.

Prienų r. savivaldybės informacija

Lietuvos Respublikos Socialinės apsaugos ir darbo ministerija, bendradarbiaudama su Lietuvos savivaldybių asociacija ir siekdama aptarti socialinės politikos aktualijas, organizavo renginį ,,Socialinė politika savivaldybėse: naujovės, iššūkiai ir galimybės“. Renginyje dalyvavo Prienų rajono savivaldybės mero pavaduotoja Loreta Jakinevičienė ir administracijos direktoriaus pavaduotojas Algis Marcinkevičius.

Socialinės apsaugos ir darbo ministras Linas Kukuraitis  pristatė socialinės politikos kryptis Gerovės valstybės kontekste. Taip pat buvo pristatyta Valstybės audito ataskaita ,,Ar socialinė parama užtikrina skurdžiai gyvenančių asmenų minimalaus vartojimo poreikius ir skatina įsitraukti į darbo rinką“, pasiūlytos rekomendacijos ir priemonės socialinei paramai tobulinti: taikyti kompleksinį pagalbos modelį, skirti žmonėms papildomą paramą, piniginę paramą derinti su socialinėmis paslaugomis, vykdyti socialinės paramos stebėseną. Pasiūlytos rekomendacijos ir priemonės socialinei paramai tobulinti yra savalaikės, realios ir labai reikalingos savivaldybėms. Kalbant apie svarbiausias socialinės srities aktualijas, akcentuota piniginė socialinė parama, jos tobulinimas bei institucinės globos pertvarka. Savivaldybės pasigenda aiškumo ir daugiau informacijos apie pradėtą vykdyti  valstybinių neįgaliųjų globos namų pertvarką. LSA Socialinių reikalų komiteto posėdyje savivaldybių specialistai akcentavo, kad su savivaldybėmis turėtų būti daugiau tariamasi, nes dabar neįgaliųjų globos namų pertvarka vykdoma be aiškių  finansinių paskaičiavimų, neaiškūs tolimesni pertvarkos planai.

Diskutuota ir apie iššūkius įgyvendinant Užimtumo programą, apie socialinių paslaugų naujoves, paramos būstui ir finansinės paskatos teikimo teisinio reguliavimo naujoves ir įgyvendinimą savivaldybėse, pokyčius vaiko teisių apsaugos sistemoje, šeimos kortelę, sveikatos priežiūros ir švietimo įstaigų prieinamumą neįgaliesiems.

Renginyje kalbėta apie bazinį paslaugų šeimai paketą, į kurį įeina: atviras darbas su jaunimu, ikimokyklinis ugdymas, informavimas, konsultavimas, kultūrinių ir informacinių kompetencijų bei skaitymo raštingumo ugdymas, neformalusis vaikų švietimas, nemokama pirminė teisinė pagalba, pasirengimo šeimai ir tėvystės įgūdžių ugdymas, pirminė ambulatorinė asmens sveikatos priežiūra, psichosocialinė pagalba, šeimos meditacija, švietimo pagalba, vaikų dienos socialinė priežiūra, vaikų raidos sutrikimų ankstyvoji reabilitacija.

Savivaldybių atstovams  buvo pristatyta Šeimos kortelė ir jos taikymo principai. Šeimos korteles Lietuvoje turi apie 60 000 šeimų. Jas gali įsigyti gausi šeima (3 ir daugiau vaikų) arba šeima, prižiūrinti (slauganti) neįgalųjį vaiką (taip pat ir suaugusįjį vaiką). Koks savivaldybės indėlis? Vadovaujantis Šeimos kortelės ir Vietos savivaldos įstatymo nuostatomis, administracija užtikrina Šeimos kortelės programos įgyvendinimo priemonių organizavimą ir koordinavimą savivaldybės teritorijoje, Tarybos turi teisę  suteikti papildomų lengvatų, galiojančių tos savivaldybės teritorijoje.

Pavaduotojai pasidžiaugė Socialinės apsaugos ir darbo ministerijoje sutikę kraštietį Tautvydą Vencių, kuris dirba minėtoje įstaigoje. „Tautvydas kuruoja piniginės socialinės paramos sritį. Buvo įdomu iš jo išgirsti naujoves ir pasikeitimus, kurie numatomi šioje srityje”, – sakė administracijos direktoriaus pavaduotojas A. Marcinkevičius.

Prienų rajono savivaldybės informacija

Su kraštiečiu, Socialinės apsaugos ir darbo ministerijos Piniginės paramos ir būsto skyriaus vyriausiuoju specialistu Tautvydu Venciumi
Tuščia sekcija. Redaguokite puslapį ir pridėkite turinį čia.
Tuščia sekcija. Redaguokite puslapį ir pridėkite turinį čia.
Tuščia sekcija. Redaguokite puslapį ir pridėkite turinį čia.

Spalio 22 d. įvyko paskutinis iš Prienų r. savivaldybės administracijos vadovų inicijuotų susitikimų su ūkininkais seniūnijose, kuriuos organizavo Žemės ūkio skyrius. Juose dalyvavusi administracijos direktorė Jūratė Zailskienė sako, kad tokie susitikimai taps tradiciniai, vyks bent keletą kartų per metus, jie padės lengviau spręsti ūkininkams rūpimus klausimus.

Prie diskusijų su ūkininkais taip pat prisijungė administracijos direktoriaus pavaduotojas Algis Marcinkevičius, seniūnijų seniūnai, administracijos Žemės ūkio skyriaus specialistai.

Susitikimų metu buvo pristatyta rajono žemės ūkio situacija, Žemės ūkio skyriaus vedėja Aušra Tamošiūnienė ir specialistai supažindino ūkininkus su Kaimo plėtros rėmimo fondu, naujausiais pasikeitimais bei naujų įkainių taikymu už techninę žemės ūkio technikos apžiūrą, ūkininkai buvo kviečiami pasitikrinti pasėlių deklaracijų duomenis bei atnaujinti valdas, taip pat teikti prašymus dėl vilkų padarytos žalos atlyginimo, paraiškas ūkiniams gyvūnams, išskyrus kiaules, taip pat naujai technikai įsigyti. Padėkota ūkininkams, prižiūrintiems pakeles prie savo valdų, paraginti visi ir toliau rūpintis aplinka, tausoti ir prižiūrėti kelius, kuriais važiuoja žemės ūkio technika.

Ūkininkai bei kiti seniūnijų gyventojai pakviesti sekti Aplinkos projektų valdymo agentūros ir Savivaldybės informaciją apie planuojamą teikti valstybės paramą biokuro katilams pasikeisti ir saulės elektrinėms įsirengti. Kitų metų sausio mėnesį bus skelbiami kvietimai teikti paraiškas.
Susitikimų metu informuota, kad bus tvirtinama nauja Kultūros, sporto, jaunimo ir bendruomenės veiklos aktyvinimo programa, kurioje numatyta remti ir skatinti edukacinių programų įgyvendinimą kaime. Administracijos direktorė ragino ūkininkus pasinaudoti plačiomis galimybėmis – kurti edukacijas, suteikti galimybę vaikams ir suaugusiems daugiau sužinoti apie gyvenimą kaime, susipažinti su jo aplinka, gal net prisiliesti prie sodinimo, derliaus rinkimo darbų, patiriant dalyvavimo ir pažinimo džiaugsmą. „Jeigu tik bus idėjų ir noro, Savivaldybės specialistai patars, pakonsultuos dėl dokumentų rengimo“, – paaiškino J. Zailskienė.
Susitikimuose su ūkininkais naujienas pristatė Prienų žemės ūkio konsultavimo biuro konsultantas Mindaugas Norkevičius, šiuo metu einantis biuro vadovo pareigas. Jis siūlė ūkininkams aktyviai naudotis biuro teikiama informacija dėl dokumentų tvarkymo, verslo ekonomikos, buhalterinės apskaitos, kompleksinių augalininkystės, gyvulininkystės ir kitų paslaugų. Akcentuota, kad šiais metais ūkininkai dar gali pasinaudoti parama trims skirtingoms priemonėms, skirtoms smulkiems ūkininkams. Susitikimuose dalyvavę Maisto ir veterinarijos tarnybos atstovai kalbėjo apie tinkamą gyvulių ženklinimą.

Visi ūkininkai buvo kviečiami į tradicinę „Metų ūkio“ šventę, kuri vyks lapkričio 20 d., taip pat raginami kitais metais drąsiau dalyvauti „Metų ūkio“ konkurse.

Prienų r. savivaldybės informacija

Tuščia sekcija. Redaguokite puslapį ir pridėkite turinį čia.
Tuščia sekcija. Redaguokite puslapį ir pridėkite turinį čia.

Gruodžio 2 d. meras A. Vaicekauskas, Savivaldybės adminsitracijos direktorė J. Zailskienė susitiko su įmonės „We Biuld Parks“ atstovu, kuris pristatė įmonės vykdomą veiklą – pramogų trasų, skirtų aktyviam poilsiui įrengimą. Trasas galima įrengti bet kurio miesto viešoje erdvėje. Ji skirta įvairaus amžiaus žmonėms ir jose galima važinėtis su visomis ratuotomis priemonėmis – nuo paspirtukų ir riedlenčių iki kalnų ir BMX dviračių.

Gruodžio 4 d. meras A. Vaicekauskas, mero pavaduotoja L. Jakinevičienė, Savivaldybės administracijos direktorė J. Zailskienė, mero patarėja A. Dargužienė susitiko su KPPAR Prienų atstovybės vadove Lina Dužinskiene. Buvo aptarti tolimesnio bendradarbiavimo, Verslo tarybos veiklos klausimai, diskutuota dėl konkurso „Sukurta Prienų krašte“.

Tuščia sekcija. Redaguokite puslapį ir pridėkite turinį čia.